Piyasa ve müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, hem bugüne hem de geleceğe yatırım yapan Shell, bu özellikleri sayesinde dünyada ve Türkiye’de sektördeki liderliğini sürdürmeye devam ediyor.

Değişim ve gelecek, Shell’in kurumsal müşterilerinin, kurumsal ve operasyonel ihtiyaçlarına çözümler sunduğu stratejilerinin önemli bir parçasını oluşturuyor.

Shell, 22 yıl önce Taşıt Tanıma Sistemi ile başladığı bu yolculuğu, yenilenen bir bakış açısı ve söylem ile değiştiriyor. Shell Ticari Filo iş kolu, Shell Ticari Filo yerine, yeni ismi Shell Filo Çözümleri olarak hem Türkiye’de hem de global seviyede yenilendi.

 “Gelecek Bugün Başlıyor” ana mesajı ile birlikte gerçekleştirilen bu yenilik, isim değişikliğinden öte, Shell’in müşterilerine sunduğu vizyon ve değerlerin tamamını kapsıyor. Shell Filo Çözümleri teknolojiyi, dijital dünyayı baz alarak sadece yakıt özelinde değil; filoların operasyonları, teslimatları ve lojistiği sorunsuz gerçekleştirmesi için uçtan uca tedarik yönetimini sağlayan dönüşümü temsil ediyor. Shell Filo Çözümleri, kurumsal paydaşlarına yönelik çözümlerini, müşteri deneyimi, ulaştırma çözümleri, güvenlik, yol hizmetleri ve alternatif enerji çözümleri gibi 5 ana başlıkta kategorize ederek, şirketlerin operasyonel ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yeniden düzenledi.

Shell Filo Çözümleri ile firmalar TTS, Shell Partner Card, Shell Pratik Kart, Shell FiloPlatform, Shell Business Club, Yol Hizmetleri ve Shell Card gibi hizmetleri tek çatı altında alacak. Türkiye’nin dört bir yanındaki yaklaşık 35.000 firma, 550.000’i aşkın araç online sistem bağlantısı ile sürekli iletişim, etkin ve pratik filo yönetimine ek olarak Shell Filo Çözümleri’nin sunduğu geniş hizmet ağı sayesinde, tüm Türkiye’ye yayılmış 1000’e yakın Shell istasyonunda verilen bu hizmetten yararlanabilecek. Shell Filo çözümleri gelişmiş online altyapısı sayesinde ofisinizden çıkmadan filonuzu rahatça yönetme imkanı sunuyor.

Bu değişiklik ile sektörde öncü ve lider rolünü ileriye taşıyacaklarını belirten Shell Filo Çözümleri Direktörü Mehmet Ünal, “Filo sahibi kurumsal şirketlere ve KOBİ’lere, akaryakıt tedarik etmenin ötesinde, tüm ulaştırma çözümlerinde de iş ortağı olmaya devam ediyoruz” dedi.

Shell Ticari Filo Departmanı’nın yeni ismi Shell Filo Çözümleri oldu!

Shell Filo Çözümleri departmanı gerçekleştirilen yenilikleri anlatmak amacıyla Mart ayında 2018 Premium Reseller Satış Zirvesini gerçekleştirdi. Bu yıl “Fark At Fark Yarat” teması ile iki etapta düzenlenen zirveye Shell'in 27 premium bayisinin yanı sıra, bayi satış ve operasyon ekibinden 150 kişi dışında 27 bayi de sahibi katıldı. Organizasyonun ilk gününde Shell Filo Çözümleri Direktörü Mehmet Ünal, 2017 yılının genel değerlendirerek 2018 yılına dair plan ve önceliklerini satış ekipleriyle paylaştı.

Organizasyonun ikinci gününde ise Shell Filo Çözümleri’nin “Gelecek Bugün Başlıyor” sloganıyla lansmanı yapılarak, satış ekiplerine tanıtıldı. Etkinlikte ayrıca Dynaflex Teknolojisi ile geliştirilen yakıtlar, yenilenen Shell Business Club ve Shell FiloPlatform’a ek olarak yeni ürün olan Shell Pratik Kart da anlatıldı. Etkinlik sonunda da Shell Filo Çözümleri başarı kriterlerine göre düzenlenen “Farkı Yaratan İnsandır” yarışmasında kazananların ödülleri verildi.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise Shell Filo Çözümleri, premium bayi sahiplerini ağırladı. Gerçekleşen toplantıda katılımcılara Shell Filo Çözümleri tanıtılırken, 2018 vizyonu, pazarlama programı ve bu yıl gerçekleştirilecek aktiviteler paylaşıldı. Shell iş ortaklarının önerilerini sundukları toplantının ardından da Prof. Dr. Asaf Savaş Akat, Türkiye ekonomisine yönelik kısa ve uzun dönem beklentilerini paylaştı.

Premium bayileri için her yıl düzenli bir şekilde, bölgesel ve genel eğitimler gerçekleştiren Shell Filo Çözümleri “Fark Yaratan İnsandır” programı ile satışta mükemmeliyet uygulamalarını geliştirmek için iş ortaklarını teşvik etmeye çalışıyor.

Shell Filo Çözümleri’nin Ürün ve Hizmetleri

Taşıt Tanıma Sistemi (TTS): Türkiye’nin dört bir yanındaki firmalar tarafından kullanılan Shell TTS, gelişmiş online sistem bağlantısı ile pratik ve hızlı akaryakıt ikmali, ödeme ve muhasebe kolaylığı, sürekli iletişim, hızlı hizmet, etkin ve pratik filo yönetimi imkânı sunuyor. Gelişmiş online altyapısı sayesinde anlık data analizi, araç ve dönem bazında sunduğu raporlamalar sayesinde ofisinizden çıkmadan filonuzu rahatça yönetme imkanı veriyor.

Shell Filoplatform: TTS ile entegre çalışan, araçlardaki GPS sayesinde 7 gün 24 saat internet bağlantısı ile bilgisayar, akıllı telefon, tablet üzerinden takip ve kontrol edilmesini sağlayan filo yönetim sistemidir. Sistem sayesinde araçların hızları, izlemiş oldukları rotalar, duraklama yaptıkları yerler, rölanti süreleri gibi çok sayıda bilgi, haritalar üzerinden anlık ve geçmişe dönük olarak izlenerek raporlanabiliyor. Yakıt entegrasyonu sayesinde araç bazlı yakıt tüketimleri analiz edilebiliyor. Shell FiloPlatform’un premium ürünü Entegre Sürüş Güvenliği Sistemi şirketlere sürücü davranışlarını ölçmenin yanı sıra, araçların nerede olduğunun daha ötesinde nasıl kullanıldığı konusunda bilgi alma imkanı sunuyor.

Shell Business Club: Shell Business Club, Shell’in kurumsal müşterileri için tasarlanmış bir avantajlar kulubüdür. Şirketlere, “araç, ofis, alışveriş, verimlilik ve seyahat” kategorilerinde fayda sağlayacak teklifler sunuyor.

Shell Partner Card: Firmalar, Shell Partner Card ile çalıştıkları taşeronlara yakıt kartı sunabiliyor. Şirketler filolarına bu kart sayesinde kaliteli yakıt almanın yanı sıra Shell istasyonlarındaki tüm hizmetlerden 7/24 yararlanma imkanı sağlıyor.

Shell Pratik Kart: Shell’in yeni ödeme metodu Shell Pratik Kart sadece yakıt alımlarında geçerli olmak üzere, ödeme sürecini kolaylaştıran bakiyeli bir yakıt kartıdır. Firmalar, dönemsel yakıt alımını karşılamak amacıyla veya bakiye yüklü olarak Pratik Kart’ı kurumsal iş ortakları ve çalışanlarına verebiliyorlar. Tek fatura ile operasyonel kolaylık sağlayan Pratik Kart’la web sitesi üzerinden online bakiye yükleme ve güncelleme yapmak, rapor almak ve detaylı inceleme yapabilmek mümkün.

Shell Card: Avrupa'da filosu olan şirketlerin yakıt alımını kontrol etmek için kullandığı uluslararası yakıt kartıdır. Shell Card sayesinde şirketler web sitesi üzerinden filoları ofisten çıkmadan yönetebilirler. Kartı yol hizmetlerinde de kullanmak mümkün yol geçiş ücretleri ve vergilerini ödeyebilir, yol yardım hizmeti alabilirler.

Shell Yol Hizmetleri: Türkiye’de köprü ve otoban geçişleri için filolara HGS hizmeti sunarak kolay, rahat ve hızlı geçiş imkanı sunar. Shell yol hizmetleri ile şirketler yol ücretlerini nakit ödeme derdinden kurtulur, ücretler tüm filo için geçerli olan tek bir faturaya eklenir. Bu sayede şirketler masraflarını daha kolay ve verimli bir şekilde, ihlalli geçiş riskini ortadan kaldırarak yönetebilir.