İşletme Faydaları

Make fuel work for your bottom line

Doğru yakıt seçi̇mi̇ni̇n bi̇lançonuza etki̇si̇

İş dünyası artan maliyetler ve gittikçe artan çevresel sürdürülebilirlik odağıyla hızla değişmeye devam ediyor. Doğru yakıt seçiminin bilançonuzu nasıl olumlu etkileyebileceğini hiç düşündünüz mü?

Rekabetçiliğinizi korumanıza ve daha az girdiyle daha fazla iş yapmanıza yardımcı olacak bir enerji çözümüne ihtiyacınız var. Yakıt seçiminiz toplam işletme maliyetinizi ve faaliyet verimliliğinizi doğrudan etkiler.

DYNAFLEX Teknolojisi1 ile geliştirdiğimiz Shell FuelSave Diesel, araçlarınızı ve ekipmanlarınızı daha düşük bir işletme maliyetiyle daha ileriye taşıyabilir.

İşletme faydalarınız:

 • Daha fazla veri̇mli̇li̇k
 • Daha düşük toplam i̇şletme mali̇yeti̇
 • Sürdürülebi̇li̇rli̇k

Teknik Özellikler

Geli̇şti̇ri̇lmi̇ş motor veri̇mli̇li̇ği̇ i̇çi̇n en geli̇şmi̇ş teknoloji̇mi̇z1

Motor teknolojilerinin her geçen gün daha fazla gelişmesi, beraberinde kullanılan dizel yakıtlar için de yeni ve farklı talepler getirmektedir. Enjektör memelerinde karbon birikintileri, daha az verimli yanmaya ve dolayısıyla daha yüksek yakıt tüketimine ve egzoz CO2 emisyonlarına, tork kaybına ve planlanmamış duruş sürelerine yol açabilir.

Özel çift deterjanlı DYNAFLEX Teknolojimize sahip Shell FuelSave Diesel özellikle enjektörlerde birikebilen karbon tortularını aktif olarak temizlemek ve tekrar birikinti oluşumunu önlemek için tasarlanmıştır. İlk depodan itibaren etkisini göstererek Shell FuelSave Diesel, faaliyet maliyetlerinizi düşürmenize, dolayısıyla da da filo ve ekipman verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olur.

   

Müşterilerimiz Ne Diyor

Seferdeki Bir Ro-Ro Gemisi

“Elde ettiğimiz en büyük avantaj, yakıt tasarrufu. Bakım maliyetlerini izlediğimiz gibi, filomuzdaki her bir aracın yakıt tüketimini de yakından takip ediyoruz. Shell FuelSave Diesel’in performansını 6 ay boyunca test ettikten sonra araçların, standart dizel kullandığımız bir önceki yılın aynı dönemine göre, yaklaşık %2 oranında daha az yakıt tükettiğini gördük.1 Araçların test edildiği dönemde İstanbul’daki yollarda ve köprülerdeki bakım çalışlmalarından kaynaklanan yoğun trafik ve sürüş sırasındaki yoğun dur-kalklar araç motorlarının daha verimsiz çalışmasına sebep olduğundan, elde etmiş olduğumuz tasarruf daha da etkileyici bir hale geldi.” 2

Hamdi Tanrıkulu, Beypiliç Yönetim Kurulu Başkanı

1 Müşterilerin beyanı ve kendi imkanlarıyla yaptığı testler ve karşılaştırmalar baz alınmıştır.

2 Müşteri beyanıdır. Shell protokollerinden ziyade müşteri deneyimini anlatır. Yakıt ekonomisi formülü içermeyen standart dizel ile karşılaştırıldığında. Müşteri faydasları işletmenin türüne, araçlara, kullanım koşullarına tarzına göre değişebilir.

    

En Gelişmiş Temizleme Formülümüz¹

 • Daha fazla yakıt tasarrufu

  Yeni çift etkili temizleyici DYNAFLEX Teknolojisi enjektörlerdeki tortuları temizlemek ve birikintileri önlemek için geliştirildi. Bu sayede %3’e varan oranda1 yakıt tasarrufu elde edebilir ve işletme maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.2

 • Daha fazla yük çekme gücü

  Shell FuelSave Diesel ilk dolumdan itibaren verimliliği artırmaya ve dolayısıyla motorun yük çekme gücünün2 korunması için çalışmaya başlar. Bu sayede ekipmanlarınız ağır yüklerde veya dik yokuşlarda dahi istenilen performansı göstererek projelerinizi zamanında bitirmenize yardımcı olur.

 • Ekipman güvenilirliği

  Shell FuelSave Diesel biyo-bileşen varlığında oksidasyon kararlılığını artırmaya ve yakıtın daha kararlı kalmasına yardımcı olan formülü sayesinde yakıt bozulması ve çamur oluşumu riskini2 düşürür. Bu sayede işletmenizin ve işlerinizin devamlılığı konusunda ekipmanlarınıza daha fazla güvenebilirsiniz.

 • Pas önleyici

  Shell FuelSave Diesel kritik yakıt sistemi bileşenleri ve depolama tanklarında paslanmadan korunmaya yardımcı olan pas önleyici içerir.Bu sayede ekipmanlarınızı korur ve yaptığınızın yatırımın karşılığını tam olarak alırsınız.

 • Daha fazla çalışma saati

  Shell FuelSave Diesel’in içerdiği köpürme önleyici, yakıt dolumu yaparken ekipmanlarınızın deposunda yer kaplayarak dolum süresini yavaşlatan ve tam dolumu engelleyen köpürmeyi azaltmaya yardımcı olur. Bu sayede deponuzu tam olarak doldurabilir ve ekipmanlarınızı daha uzun süreler çalıştırabilirsiniz.2

 • Daha az CO₂ emisyonu ve siyah duman üretimi³

  Daha fazla yakıt tüketimi daha fazla CO2 emisyon salınımı anlamına gelir. Shell FuelSave Diesel, enjektörleri tortulardan temizlemeye yardımcı olarak daha iyi yanma sağlar. Bu da CO2 emisyonunuzu ve siyah duman üretiminizi azaltır.

 • Geniş uygulama alanı

  Shell FuelSave Diesel hem yolda hem de arazide, hem yeni hem de eski araçlarda kullanılabilir.

1 DYNAFLEX Teknolojisi veya DYNAFLEX Formülasyonu, benzinli ve dizel yakıtlar için geliştirilmiş en son formülasyonumuzun isimleridir. Daha fazla bilgi için www.shell.com.tr/ticariyakitlar sayfasını ziyaret ediniz.

2 Yakıt tasarrufu formülasyonu içermeyen standart dizel yakıt ile karşılaştırıldığında. Gerçek tasarruf miktarı araca, sürüş şartlarına ve stiline göre değişebilir. Shell bünyesinde gerçekleştirilen testler ve müşterilerimizin kullanımları aracın yaşına ve operasyon türüne bağlı olarak değişen aralıklarda yakıt tasarruf miktarları gösterdi.

3 Ağır hizmet tipi motorlarda Euro III’e kadar, Euro III dahil.

* Müşteri beyanıdır. Shell protokollerinden ziyade müşteri deneyimini anlatır. Yakıt ekonomisi formülü içermeyen normal dizel ile karşılaştırıldığında. Müşteri faydaları işletmenin türüne, araçlara, sürüş koşullarına ve sürüş tarzına göre değişebilir.

    

   

       

   

Dİğer Bölümler

İSEÇ

İş Sağlığı, Emniyeti ve Çevre konularında dünya çapındaki uzmanlığımızdan yararlanın.

Depolama ve taşıma

Akaryakıt depolama ve kullanımı için en uygun çözüm önerileri ile yakıt kullanımınızı optimize edin.

Yakıt İnovasyonu

Shell bilim insanları, araştırmacılar ve dünya çapında binlerce mühendis 100 yıldan fazla bir süredir, farklı sektörlerden uzmanlarla iş birliği içerisinde yarının çığır açan çözümlerini geliştirmek için çalışıyor.