İnovasyon DNA'mızda var; bu da her şeyi daha önce olduğundan daha iyi yapmak demek. Müşterilerimizin yaşamları için ihtiyaç duyduklarıu gücü ve yaşamlarını sürdürmeleri için ihtiyaç duydukları enerjiyi sunacak doğru çözümleri öne çıkarmak demek. Fakat dünyadaki enerji alanındaki zorlukları tek başımıza çözemeyeceğimizi biliyoruz.

Artan enerji talebini sosyal, çevresel ve ekonomik olarak en yüksek sorumluluk bilinciyle karşılamak için inovasyonun tüm gücünü yani işleri daha önce olduğundan farklı ve daha iyi yapma kapasitesini açığa çıkarmamız gerekiyor.

Aşağıdaki inovasyon programlarımızı ve hangilerinin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşıladığını keşfedin.

Shell GameChanger

Shell, GameChanger programını,mucitlere fikirlerinin teknik ve ticari uygulanabilirliğini gösterebilmeleri için finansal ve teknik destek sağlamak için 1996'da kurdu. GameChanger, tasarımlarının işe yaradığını hızlı ve verimli şekilde kanıtlamalarına yardımcı olur.

GameChanger tüm dünyadan 1.700'den fazla mucit ile birlikte çalışarak 100'den fazla fikri gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı oldu. Bunlar arasında doğal gazı denizde üretip soğutarak sıvı hale dönüştürmeye yönelik devrimsel fikir de var. GameChanger programı tarafından en baştan itibaren fon ile desteklenen bu fikir, Prelude FLNG projesiyle

hayata geçiyorShell GameChanger hakkında daha fazlasını keşfedin

Shell TechWorks mühendisleri bir atölyede çalışma sırasında

Shell TechWorks

Shell TechWorks, dünyanın en büyük sorunlarından birini, yani makul bedelli enerjiye yönelik artan talebin daha az çevresel etkiyle nasıl karşılanacağı sorununu çözümlemek için enerji sektörünün içinden ve dışından girişimcileri ve yeni teknoloji şirketlerini bir araya getiren bir açık inovasyon programıdır. 

Shell TechWorks'ü 2013'te ABD'de kurduk. Merkez ofisi, Massachusetts/Cambridge'de önde gelen teknoloji kuruluşlarının buluşma noktası ve 80'den fazla üniversitenin yakınında bulunan dünyanın en inovatif alanında yer almaktadır.

Shell TechWorks hakkında daha fazla bilgi edinin

Shell Technology Ventures

Shell Technology Ventures (STV), işlerimizi tamamlayıcı nitelikteki yeni teknolojilerin geliştirilmesini ve hayata geçirilmesini hızlandırmak için şirketlere yatırım yapan kurumsal girişimcilik kolumuzdur.

1998'de kurulan STV, yeniliklerin ticari hayata kazandırılması konusunda yatırımcı ve ortak olarak hareket eder. Yatırım yaptığımız girişimciler ve şirketler, teknik ve bilimsel uzmanlığımızdan ve yeniliklerini test etme veya deneme imkânından faydalanırlar.

STV'nin yatırım yaptığı şirketler hakkında bilgi edinin

Küçük işletmeler için inovasyon

Küçük işletmeler, Shell'in enerji alanında sahip olduğu teknolojinin ilerlemesi için bize yardımcı olabilecek taze fikirleri ve odaklanmış uzmanlığı sunar. Dünya çapındaki en parlak ve en iyi yeni şirketleri belirlemek için küçük işletmeler için olan araştırma programlarıyla bağlantı kuruyor ve onları Shell Küçük İşletmeler Yenilikçilik Girişimi'nde yer almaya davet ediyoruz.

Kendi projelerinin bilimsel, teknik ve ticari fizibilitesini hâlihazırda kanıtlamakta olan mucitlerle birlikte çalışıyoruz. Bunun karşılığında teknik konularda kaynaklar, test etme fırsatları, ticari başarı için rehberlik ve Shell'in söz konusu projeler için müşteri olması olanağını sunuyoruz.

İnovasyon girişimimiz hakkında daha fazlasını okuyun

İnovatif iş birlikleri

Dünyanın artan enerji ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmak için kamu ile, alanında uzman akademisyenlerle ve sektör uzmanlarıyla birlikte çalışıyoruz. İş birliklerimiz ileri teknolojiye sahip yakıt geliştirmekten BT sektöründeki veri işleme sürecini iyileştirmeye kadar uzanıyor.

İnovasyonu ileriye taşımak için üniversiteler, şirketler ve kurumlarla birlikte nasıl çalıştığımızı keşfedin

Enerji ve İnovasyon'da Daha Fazlası

Enerjinin geleceği

Dünyanın artan nüfusuna daha çok miktarda ve daha temiz enerji sunmak için teknik bilgimizi, teknolojimizi ve inovasyon yapma kapasitemizi kullanıyoruz.

Teknoloji alanındaki zorlukları aşmak

Ulaşılması çok zor yerlerden daha çok miktarda ve makul bedelle enerji kaynakları keşfetmek ve emniyetli bir şekilde üretmek için inovatif teknolojiler geliştiriyoruz.