Shell Türkiye'nin web sitesine hoş geldiniz

Bu web sitesi, kayıtlı merkezi Shell Centre, Londra SE1 7NA, İngiltere adresinde bulunan Shell Company of Türkiye Limited'in Türkiye'deki şubesi olarak faaliyetlerini yürüten ve kayıtlı adresi Karamancılar İş Merkezi Gülbahar Mah.

Salih Tozan Sok. No:18 B Blok Esentepe - Şişli İstanbul Türkiye adresinde bulunan ve İstanbul Ticaret Sicili'ne 4545 / 005684 sicil numarası ile kayıtlı durumdaki Shell Company of Türkiye Limited Türkiye Şubesi Merkezi Londra' ya aittir.

Bu web sitesinin sahibi ve yürütücüsü Shell International Limited’tir. Ziyaretçiler aşağıdaki koşullara uymakla yükümlüdürler. Bu nedenle devam etmeden önce aşağıda belirtilenleri dikkatle okumanızı rica ediyoruz. Burada geçen “bu web sitesi” ifadesi, diğer Shell web siteleriyle bağlantılı olan Shell Türkiye web sitesi anlamında kullanılmaktadır.

Diğer Shell web siteleri, burada belirtilenlerden farklı koşullara sahip olabilir. Shell Siteleri’ni ziyaret ettiğinizde lütfen her bir web sitesinin kendisine ait koşullarını okuyun ve burada belirtilen koşulların bütün Shell web siteleri için geçerli olduğu kanaatini taşımayın.

Yasal Uyarı

Shell şirketlerinin her biri ayrı bir tüzel kişiliktir; ancak bu web sitesinde zaman zaman, genel olarak Shell şirketlerine atıfta bulunmak istenildiğinde, ya da belirli bir Shell şirketine atıfta bulunmanın gerekmediği durumlarda “Shell”, “Grup”, “biz”, “bizim” gibi genel sözcükler kullanılmaktadır.

Bu web sitesinde Shell dışındaki web sitelerine bağlantılar verilebilmektedir. Bu bağlantılar izlendiğinde söz konusu Shell dışındaki web sitesi bazen tam ekran halinde görüntülenecektir (bu durumda tarayıcınızda bulunan “geri” butonuna tıklayarak tekrar bu web sitesine dönebilirsiniz); ya da bazen ilgili web sitesi bu web sitesinin çerçevesi içinde görüntülenebilir (bu durumda da navigasyon butonlarıyla web sitesine dönebilirsiniz).

Bir web sitesinin, bu web sitesi çerçevesi içinde görüntülenmesi yalnızca geri dönüş kolaylığı içindir ve söz konusu web sitesinden, bu site bir Shell şirketi tarafından çalıştırılıyor olsa bile, sorumlu olduğumuz anlamına gelmez.

Bu linkler aradığınız web sitesini, ilginebileceğiniz ürün ve/veya hizmetleri bulmada size kolaylık ve hız sağlamak amacıyla verilmiştir.

Bu ürün ya da hizmetlerin size uygun olup olmadığına karar vermek sizin sorumluluğunuzdadır. Shell International Limited, söz konusu web sitelerinin sahiplerinden ya da operatörlerinden ya da onların sağladığı mal ya da hizmetlerden, ya da web sitesinin içeriğinden sorumlu olmadığı gibi, bunlarla ilgili olarak herhangi bir anlaşmaya girmemiş, garanti vermemiş ya da herhangi bir taahhütte bulunmamıştır.

Bu nedenle bunlardan dolayı herhangi bir yükümlülüğü (bu web sitesinin bağlantı sağladığı bir başka Shell dışı web sitesinin içeriğinde herhangi bir üçüncü şahsın fikri haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle tazminat talebinden doğabilecek herhangi bir yükümlülük dahil olmak üzere) kabul etmemektedir.

Bu web sitesinde yer alan bütün bilgiler ve tavsiyeler genel nitelikte olduğundan bunlara dayanarak karar vermemeniz gerekir. Shell International Limited bu web sitesinde sunulan bütün bilgilerin, web sitesine dahil edildiği an itibariyle, doğru olmasına gayret etmekte, ancak bunların doğru olduğuna dair garanti vermemektedir.

Bu bilgilere ya da tavsiyelere dayanarak verdiğiniz kararların sonuçlarından, uğrayabileceğiniz zarar ya da ziyandan Shell International Limited sorumlu değildir.

Koşullar

Bu web sitesi telif hakları ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları tarafından korunan yazı, fotoğraf, diğer görsel öğeler ve ses öğeleri gibi malzemeler içermektedir. Telif hakları ve diğer fikri mülkiyet haklarının tamamı ya Shell International Limited mülkiyetindedir ya da Shell International Limited’e lisans karşılığında bu hakların sahipleri tarafından söz konusu malzemeleri bu sitede kullanma hakkı verilmiştir. 

Bu web sitesinde ayrıca bazı ticari markalar, bu arada “Shell” markası ve Shell amblemi yer almaktadır.

Bu web sitesinde bulunan bütün ticari markalar ya Shell International Limited’e aittir ya da lisans karşılığında bu web sitesinde kullanılmak üzere sahipleri tarafından Shell International Limited’e izin verilmiştir.

Yapabilecekleriniz

Bu web sitesinin bütün bölümlerine girebilirsiniz; Kişisel başvuru amacıyla bütün sayfalarından birer adet basılı kopya alabilirsiniz.

Önceden açık yazılı onayımızı almadan yapamayacaklarınız

Bu web sitesinde bulunan malzemeleri kopyalayamazsınız (basılı kopya almak, diske kaydetmek, bilgisayarınıza indirmek ya da başka şekillerde kopyalamak dahil); dağıtamazsınız (kopyalarının dağıtılması dahil); yayınlayamazsınız, değiştiremez ya da üzerinde oynayamazsınız; ya da yukarıda “yapabilecekleriniz” paragrafında belirtilenler dışında, başka şekillerde kullanamazsınız.

Web sitesinden kopyalanmış, basılı kağıt kopyası alınmış malzemelerden, orijinal malzemede bulunan telif hakkı, marka ya da diğer fikri haklarla ilgili uyarıları/işaretleri çıkaramazsınız.

Bu web sitesine link ekleyemezsiniz/link veremezsiniz.

Eğer bu web sitesine bir “hipertext” (yardımlı metin) ya da link eklemek istiyorsanız, lütfen site editörümüze başvurun ve aşağıdaki bilgileri kendisine verin:

- Bu web sitesinden link vermek istediğiniz web sayfasının/sayfalarının URL adresi/adresleri

- Bu web sitesine link vermek istediğiniz web sayfasının/sayfalarının URL adresi/adresleri

Bu bilgileri verdikten sonra başvurunuzu değerlendirmeye alacağız. İsteğinizi kabul etmek ya da etmemek bizim kararımıza bağlıdır ve isteğinizi kabul etmek gibi bir zorunluluğumuz bulunmamaktadır. 

Koşullarda değişiklik yapılması

Shell International Limited gerek koşullarda, gerekse yukarıda yer alan yasal uyarıda zaman zaman değişiklikler yapabilir.

Bu web sitesine girerek o an için geçerli olan koşulları ve yasal uyarıyı kabul etmiş olacağınızdan her defasında söz konusu koşulları ve yasal uyarı kontrol etmeniz gerekir.

Web Sitesinde Değişiklik Yapılması/Web Sitesinin Faaliyeti

Shell International Limited her zaman için bu web sitesinin formatında ve içeriğinde değişiklik yapabilir.

Shell International Limited içeriğin güncellenmesi ya da başka nedenlerle destek ya da bakım çalışmaları sırasında bu web sitesinin faaliyetini askıya alabilir. 

Shell International Limited her zaman için herhangi bir bildirimde bulunmaksızın bu web sitesine erişime son verme hakkına sahiptir.

Verilerin Korunması

Bu web sitesi aracılığıyla Shell International Limited ya da diğer Shell şirketlerine sağlanan bilgiler yalnızca gizlilik politikasına uygun şekilde kullanılabilir.

Lütfen sitemizi kullanmaya başlamadan önce gizlilik politikamızı dikkatle okuyun. Bize kişisel bilgilerinizi aktardığınız zaman bu bilgilerin gizlilik politikamız çerçevesinde kullanılmasını onaylamış kabul edileceksiniz.

Şikayet Prosedürü

Bu web sitesi ile ilgili soru sormak ya da bir şikayette bulunmak istediğinizde lütfen shellturkiye@shell.com e-posta adresi kanalıyla Shell Türkiye Site Editörü’yle bağlantı kurun.

Yetkili Mahkeme

Bu koşullar yerel yasaların düzenleyici hükümlerine tabidir ve bu yasalara uygun olarak yorumlanacaktır.

Bir sözleşme çerçevesinde ya da haksız fiil nedeniyle açılacak bir dava sonucunda ya da başka şekillerde bu koşullarlardan kaynaklanan ya da bu web sitesi ile bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek uyuşmazlıklarda, münhasıran olmamak üzere, yerel mahkemeler yetkili olacaktır.