Reducing CO2 emissions and black smoke

Daha az CO2 emisyonu ve duman üretimi

 

Fazla yakıt tüketimi doğal olarak daha fazla CO2 emisyonuna neden olur. Aynı zamanda, düşük yanma performansı kısmen yanan yakıtın egzozdan siyah duman olarak atılması sonucunu doğurur. Ağır hizmet tipi motorlar için DYNAFLEX Teknolojisi1 ile geliştirilmiş Shell FuelSave Diesel¹ enjektörleri tortudan temizlemeye ve temiz tutmaya yardımcı olmak için geliştirildi. Böylelikle daha verimli yanma gerçekleşir, bu da daha az CO2 emisyonu2 ve siyah duman³ oluşumuna yardımcı olur.

“Birlikte çalıştığımız Shell bayisi OCN'nin tavsiyesi üzerine Shell FuelSave Diesel'e geçtik. Ekipmanlarımızın yoğun ve kritik kullanımı göz önüne alındığında, yakıtın temizleme özellikleri bizim için büyük önem taşımaktadır. Shell FuelSave Diesel kullanımı ile elde ettiğimiz gelişmiş yakıt ekonomisi (% 5’e kadar)4 ve buna bağlı olarak CO2 emisyon düşüşü de aynı derecede önem taşıyor.”

Richard Middel, ESD-SIC Direktörü, Hollanda

1 DYNAFLEX Teknolojisi veya DYNAFLEX Formülasyonu, benzinli ve dizel yakıtlar için geliştirilmiş en yeni nesil üstün teknoloji formülasyonumuzun isimleridir. Daha fazla bilgi için: https://www.shell.com.tr/kurumsal-musteriler/shell-ticari-yakitlar.html
2 Yakıt tasarrufu formülasyonu içermeyen standart dizel yakıt ile karşılaştırıldığında. Gerçek tasarruf miktarı araca, sürüş şartlarına ve stiline göre değişebilir. Shell bünyesinde gerçekleştirilen testler ve müşterilerimizin kullanımları aracın yaşına ve operasyon türüne bağlı olarak değişen aralıklarda yakıt tasarruf miktarları gösterdi.
3 Euro III’e kadar (Euro III dahil) olmak üzere ağır hizmet tipi motorlarda.
4 Müşteri beyanıdırı. Shell protokollerinden ziyade müşteri deneyimini anlatır. Yakıt ekonomisi formülü içermeyen normal dizel ile karşılaştırıldığında. Müşteri faydaları işletmenin türüne, araçlara, sürüş koşullarına ve sürüş tarzına göre değişebilir.

       

Meeting environmental regulations

Biyoyakıtlar


Taşımacılık şirketleri, çevresel etkilerini azaltmak ve emisyon yönetmeliklerini karşılamak için filo operasyonlarında giderek daha fazla biyoyakıt kullanıyor. Biyodizel kullanırken bu yakıt türünün mikrobiyal büyümeye yatkınlığı ve su kontaminasyonu gibi faktörlerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. DYNAFLEX Teknolojisi1 ile geliştirilen Shell FuelSave Diesel, biyo-bileşenlerin varlığında yakıtı daha kararlı tutmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır, bu da araç ve ekipman güvenilirliğini artırır2. Onlar iyi su ayırma ve azaltılmış mikrobiyal büyüme teşvik özel bir dehazer içerir2.

Biyoyakıtların doğru şekilde depolanması operasyonlarınızın sorunsuz işlemesi için önemlidir. Shell'in dünyanın dört bir yanındaki müşterilere tedarik etmek için biyoyakıt depolama, harmanlama ve kullanma konusundaki uzun süreli deneyimine dayanan danışmanlığı konusunda yardımcı olabiliriz.

       

Uzman İş bİrlİğİ

       

       

Neden Shell Tİcarİ YakItlar?

Yakıt İnovasyonu

Yenilik ve teknoloji, dünyanın artan nüfusu için enerji kaynaklarının daha geniş, daha sürdürülebilir bir bileşimini sunmak için hayati önem taşımaktadır. Shell bilim insanları, araştırmacılar ve dünya çapında binlerce mühendis 100 yıldan fazla bir süredir, farklı sektörlerden uzmanlarla iş birliği içerisinde yarının çığır açan çözümlerini geliştirmek için çalışıyor.

Toplam İşletme Maliyeti Faydaları

Maliyetlerinizi azaltmak ve işletme verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olmak için bütüncül yaklaşımımızı keşfedin.

       

       

       

Dİğer Bölümler

Sektör Araştırmaları

Sektörünüzdeki önemli konular hakkında en son trendlerden ve uzman analizlerinden ilham alın.

İSEÇ

İş Sağlığı, Emniyeti ve Çevre konularında dünya çapındaki uzmanlığımızdan yararlanın.

Depolama ve taşıma

Akaryakıt depolama ve kullanımı için en uygun çözüm önerileri ile yakıt kullanımınızı optimize edin.