Shell Genel İş İlkeleri

Zorlu bir dünyada faaliyet gösteren küresel bir enerji şirketi olarak performans ve etik davranış standartlarımızı yüksek düzeyde tutuyoruz. Temel değerlerimiz olan dürüstlük, doğruluk ve insanlara saygıya uygun yaşamamız itibarımızı güçlendiriyor. Sekiz İş İlkemiz bu temel değerlere dayanıyor ve güven, açıklık, ekip çalışması ve profesyonelliği nasıl desteklediğimizi ve yaptıklarımızdan nasıl gurur duyduğumuzu gösteriyor.

Genel İş İlkeleri'mizi 1976'da yayınladığımızda inançlarını belirten ve paylaşan ilk küresel şirketlerden biri olduk. Bu ilkeler çerçevesinde sürdürülebilir kalkınmaya, kısa ve uzun vadeli çıkarların dengelenmesine ve aldığımız kararlarda ekonomik, çevresel ve sosyal hususların bütünleştirilmesine katkıda bulunmayı taahhüt ediyoruz.

Tüm Shell çalışanlarının ve yüklenicilerinin ve faaliyet gösterdiğimiz ortak girişimlerde bulunanların her zaman iş ilkelerimizi anlaması ve bunlara göre davranması bekleniyor. Birlikte çalışmadığımız tedarikçileri ve ortak girişimcileri de muadil ilkeleri uygulamaya teşvik ediyoruz.

 

Shell Çalışma Kuralları

Çalışma Kurallarımız, Shell Genel İş İlkelerinin temel değerlerimize paralel olarak nasıl uygulanacağı konusunda çalışanlarımıza rehberlik etmektedir. Yasalara ve yönetmeliklere nasıl uyulacağı ve müşterilerle, toplumlarla ve çalışma arkadaşlarıyla nasıl ilişki kurulacağı konusunda pratik tavsiyeler sunmaktadır.

Shell Çalışma Kuralları, çalışanlarımızın uymalarını beklediğimiz standartları ve benimsemelerini beklediğimiz davranışları açıklamaktadır.

Shell Çalışma Kuralları şu gibi alanları kapsamaktadır: yolsuzluk ile mücadele, ulusal ve uluslararası ticaret, çalışanlar ve emniyet, bilgilerin ve varlıkların korunması ve iletişim.

Shell Çalışma Kurallarını indirin

Hakkımızda Daha Fazlası

Biz kimiz?

İşimiz, çalışanlarımız ve daha fazla sayıda daha temiz enerji çözümleriyle ilerlemeye birlikte güç vermek için nasıl çalıştığımız hakkında bilgi edinin.

İş Kollarımız

Faaliyetlerimiz içerisinde en büyük payı akaryakıt ve madeni yağ işlerimiz oluşturmaktadır. Shell&Turcas Petrol A.Ş. bünyesinde 1000’i aşan geniş istasyon ağı ile her gün 1 milyondan fazla misafirimize hizmet sunuyoruz. Geniş ürün ve hizmet portföyümüz ile istasyonlarımızı ziyaret eden misafirlerimizin farklılaşan ihtiyaçlarına cevap veriyor, onları en iyi şekilde ağırlıyoruz.

İlginizi çekebilecek konular

Kariyer

Shell'de kariyerinizle yaratacağınız etkiyi keşfedin.

Enerjinin geleceği

Dünyanın artan nüfusuna daha çok miktarda ve daha temiz enerji sunmak için teknik bilgimizi, teknolojimizi ve inovasyon yapma kapasitemizi kullanıyoruz.