* Not: yukarıda sözü edildiği üzere, sorumlulukların yeniden dağılımından kaynaklanan organizasyon değişiklikleri çalışan temsilci kurumlarıyla müzakerelere tabidir.

Akaryakıt ve Madeni Yağ Dağıtım ve Pazarlama:

Shell&Turcas Petrol A.Ş bünyesinde 1000’i aşan geniş istasyon ağı ile her gün 1 milyondan fazla misafirimize hizmet sunuyoruz. Ürün ve hizmet portföyümüzde Shell V-Power Nitro+ performans yakıtları, Shell FuelSave tasarruf yakıtları, Shell Helix Motor Yağları, Shell AutoGas markalı otogaz ve Shell Select markası altında hizmet sunduğumuz marketlerimiz bulunuyor. Geniş ürün ve hizmet portföyümüz ile istasyonlarımızı ziyaret eden misafirlerimizin farklılaşan ihtiyaçlarına cevap veriyor, onları en iyi şekilde ağırlıyoruz.

Sektörün ilk ve en büyük filo yakıt yönetim sistemi olan Shell Taşıt Tanıma Sistemi ile 500.000’den fazla araç sahibine hizmet sunuyoruz. Yine sektörün en büyük sadakat programlarından biri olan Shell Club Smart kapsamında 1,6 milyon aktif kullanıcıya ve 7 milyon kayıtlı müşteriye sahibiz. Shell Club Smart sadakat kart programı misafirlerimizin deneyimini geliştirmek için en çok önemsediğimiz alanların başında geliyor. THY Miles & Smiles programından kazanılan millerin akaryakıt alımında kullanılması, Turkcell ile birlikte hayata geçen seçili istasyonlarda araçtan inmeden ve internet kullanmadan mobil ödeme sistemi gibi stratejik işbirlikleri ile müşteri deneyimini farklılaştırmak konusunda sektöründe yeniliklere liderlik etmek için çalışıyoruz. Bu işbirliklerini de misafirlerimizin farkında olduğu ihtiyaçlara ek olarak, farkında olamadığı ihtiyaçlarını da analiz ederek tasarlıyoruz.

Türkiye genelinde işlettiğimiz 6 terminal (4 akaryakıt ve 2 LPG) ve 5 adet ortak ortak işlettiğimiz akaryakıt terminali olmak üzere toplam 11 depolama tesisimiz bulunuyor.

Öte yandan başta otomotiv olmak üzere inşaat, madencilik, enerji üretimi, demir-çelik ve genel imalat gibi kullanım alanlarında müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli madeni yağ ürünlerinin satışı ve pazarlamasını da gerçekleştiriyoruz. Dünyada ve Türkiye’de toplam madeni yağlar pazarındaki liderliğimizi son 9 yıldır kesintisiz sürdürüyoruz. Madeni yağ portföyümüzde Helix, Rimula motor yağlarının yanı sıra, Tellus, Omala ve Gadus markalı endüstriyel yağ ve gresleri de bulunmaktadır. Shell’in Akdeniz’deki tek gres ve en büyük madeni yağ üretim tesisi olan Derince Tesisimiz’de 2015 yılında toplam 93 bin ton madeni yağ ve gres üretimi gerçekleştirdik. Son dönemdeki yatırımlarımızla Shell içinde bir bölgesel madeni yağ üretim üssü haline getirdiğimiz Derince Madeni Yağ ve Gres Üretim Tesisimiz’den 55 ülkeye ihracat yapıyoruz.

Doğal Gaz ve Elektrik Ticareti:

Shell Enerji A.Ş, 2004 yılında doğal gaz ithalatı ve ticareti yapmak üzere kuruldu. Shell Enerji A.Ş. şirketimiz, Türkiye’de boru hatları ile doğal gaz ithalatı yapan ilk uluslararası şirkettir ve 2014 yılı Mayıs ayında elektrik ticaretine başlamıştır.

Kimyasal Satışları:

Shell Türkiye olarak, 1964 yılından bu yana aralarında ev eşyaları, deterjan, boya ve basım mürekkepleri de olmak üzere günlük hayatımızda önemli yer tutan petrokimyasal ürünleri pek çok sektörde kullanılmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumlarına tedarik ediyoruz.

Denizcilik Satışları:

Shell olarak, İstanbul, Aliağa ve Diliskelesi limanları ile birlikte bugün itibariyle Türkiye’nin 21 limanında ulusal ve uluslararası firmalara madeni yağ ürünleri ve teknik hizmetler sunuyoruz. Sunduğumuz danışmanlık ve teknik hizmetler, müşterilerimizin bir gemide bulunan bütün makine ve ekipman türlerinde Shell’in madeni yağ ürünlerinden maksimum değer elde etmelerine yardımcı oluyor.

Havacılık Satışları:

Shell olarak, 1933 yılından bu yana hava araçlarına yakıt ikmali yapmaktayız. 11 havalimanında sunduğumuz hizmet ile günde ortalama 60 uçağa yakıt ikmali gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Gazipaşa havaalanının tek yakıt sağlayıcısıyız.

Daima tercih edilen bir iş ortağı olarak; kurumsal müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin kapasitelerini geliştirmek için çalışmalarımızı da sürdürüyoruz.

Shell Upstream Turkey

Türkiye’nin yeni petrol ve doğal gaz kaynakları arayışını desteklemek amacıyla; ticari faaliyetlerimizi, paydaşlarımıza olumlu fırsatlar sunacak şekilde, güvenli, kârlı, çevreye duyarlı ve sosyal açıdan sorumlu bir yolla gerçekleştiriyoruz.

Hakkımızda Daha Fazlası

İş Kollarımız

Faaliyetlerimiz içerisinde en büyük payı akaryakıt ve madeni yağ işlerimiz oluşturmaktadır. Shell&Turcas Petrol A.Ş. bünyesinde 1000’i aşan geniş istasyon ağı ile her gün 1 milyondan fazla misafirimize hizmet sunuyoruz. Geniş ürün ve hizmet portföyümüz ile istasyonlarımızı ziyaret eden misafirlerimizin farklılaşan ihtiyaçlarına cevap veriyor, onları en iyi şekilde ağırlıyoruz.

Değerlerimiz

Genel İş İlkelerimiz, Çalışma Kurallarımız ve Etik Kurallarımız, Shell'deki herkesin değerlerimize paralel hareket etmesine yardımcı olur.