Akaryakıt ve Madeni Yağ Dağıtım ve Pazarlama:

Faaliyetlerimiz içerisinde en büyük payı akaryakıt ve madeni yağ işlerimiz oluşturmaktadır. Shell&Turcas Petrol A.Ş. bünyesinde 1000’i aşan geniş istasyon ağı ile her gün 1 milyondan fazla misafirimize hizmet sunuyoruz. Geniş ürün ve hizmet portföyümüz ile istasyonlarımızı ziyaret eden misafirlerimizin farklılaşan ihtiyaçlarına cevap veriyor, onları en iyi şekilde ağırlıyoruz.

İstasyonlardan direkt yapılan akaryakıt satışlarında yüzde 18,7 ile pazar liderliğimizi koruyoruz. Akaryakıt pazarındaki güçlü konumumuzu koruyor ve istasyon başına, sektör ortalamasının 2,5 kat üzerinde verimlilik gerçekleştiriyoruz. Filo satışlarında da yüzde 28,5 ile pazar liderliğimizi güçlü bir şekilde sürdürüyoruz. Türkiye’nin “ilk” Taşıt Tanıma Sistemi ünvanına sahip olan Shell Taşıt Tanıma Sistemi, 24 yıldır müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Değişen müşteri ihtiyaçları ve dijitalleşme ile birlikte bu alandaki hizmetlerini, geçtiğimiz yıl Shell Filo Çözümleri çatısı altında birleştirmiştir. Shell Filo Çözümleri bugün, Türkiye’nin dört bir tarafındaki yaklaşık 35 bin seçkin firma ve 550 bini aşkın araç tarafından kullanılmaktadır. Yeni yakıt teknolojilerine yatırım yaparak ve sürücüleri daha iyi tanıyarak en iyi ürün ve hizmetleri geliştirmek için çalışıyoruz. Böylece istasyonlarımızı ziyaret eden herkesin daha iyi bir yolculuk geçirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

Türkiye genelinde işlettiğimiz 6 terminal (4 akaryakıt ve 2 LPG) ve 5 adet ortak ortak işlettiğimiz akaryakıt terminali olmak üzere toplam 11 depolama tesisimiz bulunuyor.

Öte yandan başta otomotiv olmak üzere inşaat, madencilik, enerji üretimi, demir-çelik ve genel imalat gibi kullanım alanlarında müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli madeni yağ ürünlerinin satışı ve pazarlamasını da gerçekleştiriyoruz. Shell Madeni Yağlar, 13. kez üst üste dünyada madeni yağlar pazarının lideri olmuştur. Uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Kline & Company’nin açıkladığı madeni yağlar pazar analizi raporuna göre de Shell, geçtiğimiz yıl olduğu gibi dünyanın ‘1 numaralı Madeni Yağ Tedarikçisi’ olmuştur. Madeni yağ portföyümüzde Helix, Rimula motor yağlarının yanı sıra, Tellus, Omala, Shell Mysella, Shell Argina vb. endüstriyel yağlar ve gres markası Shell Gadus ürünlerinden oluşmaktadır. PurePlusTeknolojisi ile doğal gazdan ürettiğimiz motor yağı olan Shell Helix Ultra ürünümüz, yeni nesil teknoloji ile üretilen, motorların ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlandı. 

Petrol ve Doğal Gaz Arama

Türkiye’deki arama faaliyetlerimizi, 2011 yılından bu yana Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ile ortak olduğumuz projelerde sürdürüyoruz. Bu projeler, yeni teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilmeleri açısından Türkiye’nin enerji haritasının tamamlanması ve hidrokarbon potansiyelinin araştırılmasına katkı sağlamış projelerdir.

2015 yılında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) iş birliği ile Batı Karadeniz’de kıyıdan yaklaşık 100 km açıkta, 2.000 metre deniz suyu derinliğinde bir arama kuyusunu açtık. Kuyu açma çalışmalarımızı çevreye hiçbir zarar vermeden, emniyetli ve başarılı bir biçimde tamamladık. TPAO ile birlikte buradan elde edilen sonuç ve verileri değerlendirerek, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Halihazırda burada gerçekleştirilen sismik çalışmaların sonuçlarını incelemekteyiz.

Doğal Gaz ve Elektrik Ticareti:

Shell Enerji A.Ş, 2004 yılında doğal gaz ithalatı ve ticareti yapmak üzere kuruldu. Shell Enerji A.Ş. şirketimiz, Türkiye’de boru hatları ile doğal gaz ithalatı yapan ilk uluslararası şirkettir ve 2014 yılı Mayıs ayında elektrik ticaretine başlamıştır. 

Kimya Satışları:

Shell Türkiye olarak, 1964 yılından bu yana aralarında ev eşyaları, deterjan, boya ve basım mürekkepleri de olmak üzere günlük hayatımızda önemli yer tutan petrokimyasal ürünleri pek çok sektörde kullanılmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumlarına tedarik ediyoruz.

Denizcilik Satışları:

Shell olarak, İstanbul, Aliağa ve Diliskelesi limanları ile birlikte bugün itibariyle Türkiye’nin 21 limanında ulusal ve uluslararası firmalara madeni yağ ürünleri ve teknik hizmetler sunuyoruz. Sunduğumuz danışmanlık ve teknik hizmetler, müşterilerimizin bir gemide bulunan bütün makine ve ekipman türlerinde Shell’in madeni yağ ürünlerinden maksimum değer elde etmelerine yardımcı oluyor.

Havacılık Satışları:

Shell olarak, 1933 yılından bu yana hava araçlarına yakıt ikmali yapmaktayız. 12 havalimanında sunduğumuz hizmet ile günde ortalama 70 uçağa yakıt ikmali gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Gazipaşa havaalanının tek yakıt sağlayıcısıyız.

Daima tercih edilen bir iş ortağı olarak; kurumsal müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin kapasitelerini geliştirmek için çalışmalarımızı da sürdürüyoruz.

Shell olarak sadece Türkiye’nin ekonomisine değil, sosyal ve kültürel gelişimine de destek oluyoruz. Elde ettiğimiz bilgi birikimi, sermaye ve sahip olduğumuz tecrübeyi istihdam yaratarak, iş ortaklarımızın kapasitelerini geliştirmesi için katkıda bulunarak ve içinde bulunduğumuz topluma yönelik sosyal yatırım projeleri gerçekleştirerek kullanıyor ve böylece Türkiye’ye değer katmak için çalışıyoruz.

Kurumsal Müşteriler

Kurumsal Müşteriler

Dünya çapında ulaşım, madencilik, imalat, enerji üretimi ve ev enerjisi dahil olmak üzere birçok alandaki kurumsal şirketlere ve dağıtım şirketlerine üstün ulaşım, ısıtma ve endüstri yakıtları sağlıyoruz.

Kurumsal Müşteriler
Enerjinin geleceği

Enerjinin geleceği

Dünyanın artan nüfusuna daha çok miktarda ve daha temiz enerji sunmak için teknik bilgimizi, teknolojimizi ve inovasyon yapma kapasitemizi kullanıyoruz.

Daha temiz bir enerji geleceğine doğru

Hakkımızda Daha Fazlası

Değerlerimiz

Genel İş İlkelerimiz, Çalışma Kurallarımız ve Etik Kurallarımız, Shell'deki herkesin değerlerimize paralel hareket etmesine yardımcı olur.

Biz kimiz?

İşimiz, çalışanlarımız ve daha fazla sayıda daha temiz enerji çözümleriyle ilerlemeye birlikte güç vermek için nasıl çalıştığımız hakkında bilgi edinin.

ŞUNLARA DA İLGİ DUYABİLİRSİNİZ

Sürdürülebilirlik

Shell'de sürdürülebilirlik, dünyanın artan ihtiyacını karşılamak için enerjiyi sorumluluk bilinciyle temin etmektir.

Enerji ve İnovasyon

Önümüzdeki yıllarda daha çok miktarda, daha temiz enerjiyi açığa çıkarmak için insan dehasını, inovasyon yapma kapasitemizi ve teknolojiyi nasıl kullandığımız.