Petrol ve Doğal Gaz Arama

Türkiye’deki arama faaliyetlerimizi, 2011 yılından bu yana Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ile ortak olduğumuz projelerde sürdürüyoruz. Bu projeler, yeni teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilmeleri açısından Türkiye’nin enerji haritasının tamamlanması ve hidrokarbon potansiyelinin araştırılmasına katkı sağlamış projelerdir.

2015 yılında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) iş birliği ile Batı Karadeniz’de kıyıdan yaklaşık 100 km açıkta, 2.000 metre deniz suyu derinliğinde bir arama kuyusunu açtık. Kuyu açma çalışmalarımızı çevreye hiçbir zarar vermeden, emniyetli ve başarılı bir biçimde tamamladık. TPAO ile birlikte buradan elde edilen sonuç ve verileri değerlendirerek, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Halihazırda burada gerçekleştirilen sismik çalışmaların sonuçlarını incelemekteyiz.

Shell Upstream Türkiye

Karamancılar İş Merkezi Esentepe Mah.
Salih Tozan Sok. No:18 B Blok
Esentepe Şişli 34394
Tel: +90 212 376 00 00
Faks: +90 212 376 06 00

Hakkımızda Daha Fazlası

Hakkımızda

70'ten fazla ülkede ortalama 86.000 çalışanımızla küresel bir enerji ve petrokimya şirketler grubuyuz.

İş birimlerimiz

Türkiye’nin yeni petrol ve doğal gaz kaynakları arayışını desteklemek amacıyla; ticari faaliyetlerimizi, paydaşlarımıza olumlu fırsatlar sunacak şekilde, güvenli, kârlı, çevreye duyarlı ve sosyal açıdan sorumlu bir yolla gerçekleştiriyoruz.