Shell İstasyonlarında Lezzetli deli2go Sandviçleri Tekerlekli Sandalyeye Dönüşüyor

May 10, 2022

Shell & Turcas, Engelsiz Yaşam yaklaşımı doğrultusunda geçen yıl 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası’nda başlattığı programla, her deli2go sandviçin satışından belli bir tutarı Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne (TOFD) bağışlıyor. Shell Select marketlerde satılan her deli2go sandviç ek olarak, havuçlu kek ve mozaik pasta satışından da elde edilecek gelirin belli bir tutarı yine TOFD’ye bağışlanıyor.

Shell, ‘Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar’ ödül programında “Enerjide Örnek Şirket Ödülü”nün sahibi oldu

Nis 22, 2022

Shell Türkiye, toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki öncü çalışmalarıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından, ‘Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar’ ödül programı kapsamında “Enerjide Örnek Şirket Ödülü”ne layık görüldü. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen programda Shell, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık faaliyetleri ile elde ettiği başarılı sonuçlar ve sektördeki örnek konumu neticesinde ödülün sahibi oldu.

Shell & Turcas, akaryakıt sektörünün öncü hareketi “Shell’de Kadın Enerjisi” ile 4 yılda 5300 kadına istihdam sağladı

Mar 08, 2022

Shell & Turcas, Türkiye'de 2018 Mart ayında akaryakıt sektöründe kadın istihdamını teşvik etmek amacıyla bir ilk olarak başlattığı "Shell'de Kadın Enerjisi"nin 4. Yılında akaryakıt istasyonlarında 5300 kadına istihdam sağladı ve 2023 için belirlediği 5 bin kadın istihdamı hedefini şimdiden aştı.

Dünyanın 1 numaralı madeni yağ tedarikçisi yine ‘Shell’

Şub 22, 2022

Kline & Company’nin açıkladığı madeni yağlar pazar analizi raporunda; tüketici, ticari ve endüstriyel ürünler katagorilerinde Shell, son 15 yıldan beri dünyanın 1 numaralı madeni yağ tedarikçisi konumunu korudu.

Shell Derince Madeni Yağ ve Gres Üretimi Tesisi Enerjisini Güneşten Alıyor

Şub 22, 2022

Sektörde her zaman “ilk”leri gerçekleştirmeyi ve sektöre “yön vermeyi” ilke edinen Shell & Turcas, Derince’deki Shell Madeni Yağ ve Gres Üretimi Tesisi’nin çatısını 2.744 adet güneş paneli ile kaplayarak, güneş enerjisinden elektrik üretmeye başlıyor. Türkiye'de sektöründe bir ilk olan bu uygulama sayesinde yıllık yaklaşık 500 ton karbon salımının önüne geçilecek.

Shell’den Enerji Verimliliği İçin Kapsamlı Enerji Dönüşüm Atağı

Oca 12, 2022

2050 yılına kadar net sıfır emisyonla faaliyet gösteren bir şirket olmayı hedefleyen Shell, operasyonlarını yürüttüğü tesislerinde, istasyonlarında, ofislerinde enerji verimliliği sağlayan uygulamaları hayat geçirirken, bir yandan da her yıl 1 milyar dolar ayırdığı AR-GE çalışmaları ile düşük karbonlu teknolojiler üretiyor, enerji verimliliği yüksek ve karbon oranı düşük ürünler geliştiriyor. Shell aynı zamanda enerji verimliliği konusunda toplumda bir bilinç oluşturmaya çalışırken, tüm dünyada gençleri alternatif enerji kaynakları kullanarak, daha az yakıtla daha fazla yol almayı amaçlayan araçlar tasarlayıp, üretmeleri için teşvik ediyor.