Ralli otomobili dünya ralli şampiyonasında tan vaktinde hızla yol alıyor

Hyundai Shell Dünya Ralli Takımı, baş döndürücü sürüş yeteneklerine eşlik etmesi için yepyeni Hyundai i20 WRC tarzındaki otomobilini geliştirerek dünyanın en prestijli ralli serisinde yepyeni bir güç oldu.

Shell ve Hyundai 2005’ten beri ortaklıklarını dünya çapında sürdürmekteler, Global Satış Sonrası Anlaşması dünya genelinde 67 pazarda yürürlüktedir. Bu işbirliğinin gücünün ve derinliğinin bir yansıması olarak Shell’in teknik ortaklığı, en yüksek seviyedeki global rallilerde yarışan Hyundai Motor Sporlarını kazanan bir takım haline getirme konusunda ortak teknik çalışmayı amaçlamaktadır.

Aşırı sıcaklık, rakım ve yol yüzeyi şartları birleşerek Shell ve Hyundai için en nefes kesici ve en zorlu test ortamını oluşturur.

Ocak’taki klasik Rallye Monte-Carlo’dan, Kasım’daki yorucu Wales Rally GB’ye, WRC inanmaz bir zorluklar serisinden oluşmaktadır. Sıcaklık İsveç’te -40°, Meksika’da +30°’yi buluyor, yarışçılar çakıl taşlı, buzlu, karlı ve taş yollar da dâhil olmak üzere pek çok farklı zeminde ralli yaparak büyük bir gayretle zamana karşı yarışıyorlar.

Shell Helix yarış yağları ve Shell Spirax şanzıman ürünleri ile donatılan Hyundai Shell Dünya Ralli Takımı olabilecek en zorlu test ortamını sunuyor. Dünyanın her yerindeki müşterilerimize olağanüstü koşullarda kendini kanıtlamış en iyi ürünleri sunmak amacıyla, PurePlus Teknolojisiyle üretilen Shell Helix Ultra’yı geliştirmek için birlikte çalışıyoruz.

Sürücülerde Daha Fazlası

Shell ve Dünya Dayanıklılık Şampiyonası

Shell, Automobile Club de L’Ouest’in Resmi Yakıt Partneri olarak FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonasına geri döndü.

Shell ve Ducati

Ducati Corse takımı ile yarış pistindeki test ortamımızdan öğrendiklerimiz motosikletlilere yüksek performanslı yağlar sunmak için kullanılıyor.