Yeni nesil Shell V-Power yarış yakıtları ACO, FIA ve yarışan üreticilerle işbirliği yapılarak geliştirildi. Daha az tüketimle daha yüksek performans, geleceğin yol modellerinin temelini atıyor.

Sezonu taçlandıran etkinlik dünyadaki en önemli yıllık spor etkinliklerinden biri olan efsanevi Le Mans 24 Saat'tir. FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) sezonunun kalanı da az önemli değil: Avrupa’dan Orta Doğu’ya, Asya’ya ve ABD’ye uzanan altı saatlik bir dizi yarış.

Geliştirilen Shell V-Power benzin ve dizel, 2014 sezonunda yarışan üreticilerin (Audi, Porsche ve Toyota) tüketimde %30 düşüş sağlamalarına yardımcı olmuştur. Bu amacı gerçekleştirmek ve her zaman daha iyisini geliştirmek için sarf edilen ortak çaba, hiç bu kadar göz doldurmayan bir hız ve sürdürülebilirlik karışımı olan Shell V-Power yarış yakıtlarından yarışmadaki herkesin yararlanması anlamına geliyor.

  • Gece gündüz yarışmak- Le Mans 24 Hour, motor sporlarının en ünlü 24 saat süren etkinliği
  • Shell bilim insanları ve yarışmacı takımlar, yeni nesil yol teknolojisi için gerçek dünyada faydaları olan spor etkinlikleri için birlikte çalışıyorlar.
  • Hem özgün spor prototipleri hem de üretim bazlı GT otomobillerin olduğu bir alanda, benzin ve dizel teknolojisi aynı anda yarıştığı için oyunun adı çeşitlilik olmuştur.

Sürücülerde Daha Fazlası

Shell Yakıtları

3 milyon kilometreden fazla mesafede yapılan testler sonucunda, DYNAFLEX teknolojisi ile geliştirilen Yeni Shell V-Power ve Shell FuelSave ile tanışın!

Shell Helix Binek Araç Motor Yağları

Shell Helix binek araç motor yağları, sürüş koşullarınız ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olacak şekilde geliştirilmiştir. Ürün ailesini keşfedin.