Shell olarak 80’in üzerinde ülkede, çok farklı ve zorlu yol koşulları altında günde yaklaşık 2 milyon km ve yılda 700 milyon km yol katediyoruz. Her gün 50 kez dünyayı turluyoruz ve operasyonlarımızı kazasız ve döküntüsüz gerçekleştirmek üzere her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz. Bu da dünya genelinde, yol emniyeti alanında çok ciddi bir bilgi birikimine ve uzmanlığa sahip olmamızı sağlıyor. Türkiye’deki operasyonlarımızda ise yılda 30 milyon km’ye yakın yol katediyoruz ve 7,7 milyon saat çalışıyoruz. Bu alandaki birikim ve uzmanlığımızı toplumla paylaşmayı da çok önemsiyoruz. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) “Yol Emniyeti Eylem 10 Yılı” programına destek sağlayarak yol emniyeti konusunda düzenlediğimiz eğitimlerle son beş yılda 120 binden fazla kişiye ulaştık.

Ayrıca, MEB ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ile iş birliğiyle yürüttüğümüz ‘Trafikte Küçük Hata Yoktur’ ile çocukların trafik kurallarını tam anlamıyla bilen, uygulayan ve bu konuda sorumluluk alan bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Eğlenceli ve öğretici tiyatro gösterileri ile trafik kurallarını anlatıyor, miniklerin trafik kuralları çizelgesi yardımıyla aileleri ve çevrelerinde bu kurallara büyüklerinin uyup uymadığını kontrol etmesini istiyoruz. Çizelgelerini dolduran öğrenciler istasyonlarımıza bunları bırakıyor ve birbirinden güzel hediyelerle ödüllendiriliyor. Aynı zamanda, Apple Store ve Google Play Store'dan telefon ya da tabletlere ücretsiz olarak indirilebilen mobil oyun ile öğrendikleri bilgileri pekiştirme imkanı buluyorlar.

İstanbul’da başlayan projeyle öğrenciler, veliler ve diğer aile fertleri olmak üzere her yıl ortalama 300 bin kişide trafik bilinci kazandırmayı hedefliyoruz

Çocuk yaşta öğrenilen bilgilerin ve edinilen alışkanlıkların tüm yaşama etki ettiğinden hareketle Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) hayata geçirdiği Trafik Ateşböceği Öğrenim Birimi’nin işletme sponsoru olduk. Trafik konseptine uygun tasarlanmış, yaratıcı, yenilikçi, eğlenceli ve etkin bir öğrenme ortamı sağlayan Trafik Ateşböceği Öğrenim Birimi’nde, 2-7’nci sınıf arasındaki ilköğretim çağı çocuklarının trafik bilgisi ve farkındalığını artırmayı hedefliyoruz.

Trafik Ateşböceği Eğitim Programı sayesinde çocukların yaşlarına uygun bir yaklaşımla trafikle ilgili kavram, beceri ve tutum kazanmalarına yardımcı oluyoruz. Program, temel trafik kavramları, trafik kuralları, trafikte dikkat, karşıdan karşıya geçme ve trafikte özel durumlar gibi temalardan oluşuyor.

Trafik Ateşböceği Öğrenim Birimi ile her yıl 1500 çocuğun eğitimlerine ve trafik konusunda bilinçli nesillerin yetişmesine katkıda bulunacağız.

DAHA FAZLASI

Hedef Sıfır

Enerjiyi sorumluluk bilinciyle ve emniyetli bir şekilde temin etmeyi, çalışanlarımızın, yüklenicilerimizin, yerel toplulukların ve çevrenin zarar görmesini önlemeyi taahhüt ediyoruz.

Shell'de sürdürülebilirliğin anlamı

Shell'de sürdürülebilirlik sorumlu bir şekilde enerji sağlamak, insanlara, güvenliklerine ve çevreye saygı göstermek anlamına gelir.