50 yılı aşkın süredir bu alanda faaliyet gösteren Shell, uzmanlığını ve deneyimini beraberinde getiriyor. LNG'nin motorine kıyasla daha ekonomik ve çevre dostu bir alternatif olması sebebi ile; kara ve deniz taşıtları için bir nakliye yakıtı olarak kullanılması yönünde yoğun araştırmalar yürütüyoruz. Karayolunda tır ve kamyonlarda; denizlerde ise farklı kullanım amaçlı gemilerde (cruise, kuru yük, tanker, konteyner taşımacılığı, feribot vb.) kullanılmaktadır. Gelişen motor teknolojileri ile LNG’nin diğer kullanım alanları arasında lokomotifler, madencilik ve iş makinaları da yer almaya başlamıştır.

Yollar ve limanlar, artan nüfus ve şehirleşme ile birlikte daha da yoğun hale geliyor. LNG gibi farklı yakıt ve araç alternatifleri taşımacılıkta, ulaşımda artan talebi karşılamaya yardımcı olacaktır.

Ekonomik

Ağır vasıta araçlarda, nakliye ve lojistik operasyonlarında, LNG'nin rekabetçi fiyatı, motorine kıyasla daha düşük yakıt maliyeti sağlar.

Daha Temiz Yakıt

Hem egzoz hem de küresel sera gazı emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunur.

Kanıtlanmış ve Güvenilir LNG motor teknolojisi

Öncü otomotiv üreticileri ile yürütülen önemli işbirlikleri sayesinde, geleceğin yakıtı olan LNG artık tır ve kamyonlarda LNG motor teknolojileri ile birlikte kullanılmaya başlandı.

Daha Sessiz Motor

LNG kullanımı, SI motorlarda (buji ateşlemeli motorlar), motorin kullanımına göre daha sessizdir. Özellikle yerleşim bölgelerinde ve şehir içinde olabilecek gürültü kısıtlarına göre, LNG ile çalışan araçlar daha uzun süre ile çalışabilir.

Yaygın ve Ulaşılabilir İkmal Zinciri

Shell mevcut ve kalitesi ispatlanmış küresel çözümleri sayesinde, sizi geleceğin yakıtı LNG ile tanıştırabilir.

Daha Fazla Bilgi Ve Başvuru İçin:

Mail: Lngsiparis-tr@shell.com

Telefon: 444 15 02

Shell LNG, Sapanca OHT (İstanbul- Ankara yönünde) istasyonumuzda satışa sunulmuş olup, 12 Ekim 2023 itibarıyla pompa satış fiyatı 23.37 TL/sm3’tür.