Avrupa’daki otoyol ve köprü geçişlerinde bir çok farklı ödeme sistemleri bulunmaktadır ve bu da araç içerisinde farklı geçiş sistemleri için hizmet veren birden çok cihaz bulundurulması anlamına gelmektedir. Avrupa ülkelerindeki otoyol geçiş ücretlendirme sistemlerinin farklılığı sürücülere ve filo yöneticilerine operasyonel zorluk yaratmaktadır. Sunduğumuz Avrupa Elektronik Otoyol Geçiş Sistemi (Shell EETS) ile bu soruna çözüm sağlamaktayız. İşinizin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen geçiş ücreti çözümü ile operasyonel yük azalırken maliyet tasarrufu sağlanabilir.

Ein Lkw fährt durch ein fiktives Tor in die Berge.

EETS

Shell’in sağladığı Avrupa Elektronik Otoyol Geçiş Sistemi (Shell EETS) nedir?

Avrupa Elektronik Otoyol Geçiş Sistemi (Shell EETS) filoların Avrupa’daki otoyol geçiş ücretlerini ödeme sürecini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Shell Filo Çözümleri olarak, Avrupa’daki birçok otoyol ücretlendirme sistemleriyle uyumlu bir cihaz olan Araç Üstü Cihaz’ı (Toll4Europe) sizlere sunmaktayız. Böylece, Avrupa’da faaliyet gösteren filo araçlarında Araç Üstü Cihaz’ı (Toll4Europe veya Telepass SAT) kullanarak elektronik geçiş ücreti sistemlerine tek bir noktadan erişim sağlanmaktadır.

Im Cockpit eines Lkw steht eine Mautbox für die Shell EETS Lösung.

EETS

Araç Üstü Cihaz (Shell Toll4Europe) nedir?

Kurulumu ve kullanımı kolay olan bu ürün filo araçlarının, veri yönetiminden, otoyol geçiş ücreti ödemelerine, indirimler veya para iadelerinden faturalarına kadar her şeyi yönetmek için tek bir noktadan çözüm sağlamaktadır. Mevcutta 6 ülkede kullanılmaktadır. Kablosuz güncellemeleri ile Araç Üstü Cihaz (Shell Toll4Europe veya Telepass SAT); Avrupa elektronik geçiş sisteminin karmaşıklığının ve zorluğunun üstesinden gelmenize yardımcı olur. Avrupa’da geçiş ücreti ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü bulmak için buradayız.

img

Avrupa’daki otoyol geçişlerinizi tek bir hizmetle yönetin

Araç Üstü Cihaz (toll4Europe veya Telepass SAT) için tek seferde kayıt işlemi yaparak, otoyol geçiş ücretleri ile birlikte tek bir faturadan bütün yakıt ve yakıt dışı harcamalarının müşteri hesabından yapılabilmesi.

img

Filonuzun ihtiyacına özel oluşturulan çözümle kontrolü ele alın

Filonuzun büyüklüğü ve faaliyet gösterdiği alan ne olursa olsun ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilme esnekliğine sahip olan, farklı ülkelerdeki farklı iş ortaklarıyla çalışabilen Elektronik Otoyol Geçiş ücretleri için tek bir yerden ödeme çözümü oluşturmanıza yardımcı olur.

img

Shell kalitesi ile sunulan hizmetten Avrupa yollarında da yararlanın

Filo geçiş ücretlendirme teknolojisinde 30 yılı aşkın deneyim ve iş ortaklarımız ile güçlü ilişkilerimiz sayesinde sistemimiz Avrupa’da faaliyet gösteren filoların ihtiyaçlarına uygun çözümler sağlamaktadır.

Ürünün Faydaları

 • Geniş kapsama alanı

  Tek bir Araç Üstü Cihaz’ı (toll4Europe veya Telepass SAT) kullanarak Avrupa’daki otoyol ve tünel geçiş ücretlerinizi sorunsuz bir şekilde yönetin.

 • İhtiyacınıza göre uyarlanabilir

  İşinize en uygun geçiş ücreti ödeme çözümünü sunmak için buradayız.

 • Shell Card ile entegre

  Shell Card ile hem yakıt harcamalarınızı hem de otopark, feribot bileti ve yıkama ücreti gibi yakıt dışı filo harcamalarınızı tek bir sistemden yönetin.

 • Zamandan kazanın

  Filo araçların Avrupa’daki tüm otoyol geçiş ücret ödemelerini her ay tek bir fatura üzerinden takip ederek operasyonel kolaylık sağlayın.

 • Tasarruf edin

  Para iadelerinin ve teklif edilen indirimlerin otomatik ödemesinin takibini kolayca yapabilirsiniz. Tek tek geçiş ücreti takibi yapmanıza gerek kalmadan, atlanan geçiş ücreti ödemelerinin sebep olduğu para cezası riskini azaltın.

 • Kurulumu kolay

  Araç Üstü Cihaz’ların (toll4Europe veya Telepass SAT) kurulumu hızlı ve kolaydır. Kayıt işlemi için ekibimiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

 • Kullanımı kolay

  Sezgisel teknoloji ve ücretsiz kablosuz yazılım güncellemeleri ile hem filo yöneticilerinin hem de sürücülerin hizmeti kullanımını kolaylaştırır.

 • Gelişmelerden haberdar olun

  Geçiş ücretine dair haberlerden, güncellemelerden ve ekstra özelliklerden haberdar olup, 7/24 filo araçlarınızı takip edebilirsiniz.

Avrupa’da faaliyet gösteren tüm filolar için ihtiyaca göre uyarlanabilen geçiş ücretlendirme çözümü ile yanınızdayız.

Shell’in Avrupa Otoyol Geçiş Ücretlendirme çözümü; Avrupa’da faaliyet gösteren filoların karşılaşacağı birçok farklı zorluğun üstesinden gelecek şekilde uyarlanmıştır. Sorunsuz otoyol geçişine giden yolda filolara en geniş kapsama alanını sağlamak için en son teknolojiyi kullanıyoruz. Avrupa’da farklı ücretli otoyol geçişlerinin takibi ve ödenmesi filo yöneticilerine ve sürücülerine zorluk yaratmaktadır. Geçiş ücreti ödemelerini otomatik hale getirmek ve entegre etmek için doğru çözümün bulunması sorunsuz yolculukların kilidinin çözülmesine ve filo verimliliğinin artmasına yardımcı olacaktır.

 • Farklı Geçiş Sistemleri İçin Tek Çözüm

Her Avrupa ülkesinin kendi geçiş ücreti sistemi ve düzenlemeleri vardır ve sadece Fransa’da 20 olmak üzere 100’ün üzerinde otoyol geçiş sistemi bulunmaktadır. Piyasadaki çok sayıda cihaz ve hizmet içinde kilit nokta filonuz için iş gören bir cihazı bulmaktır.

Para cezalarını engellemek için gösterge panelini karışık hale getiren az sayıda cihaz olduğundan, kapsamlı tek bir çözüm sürücülerin hayatını kolaylaştırmaya yardımcı olabilir ve filo yöneticilerine iç rahatlığı sağlayabilir.

 • Avrupa’da sorunsuz yolculukların kilidi açılıyor

Avrupa’da ulusal otoyol ücretlendirme programlarını uygulayan 30 ülkedeki 100’ün üzerinde farklı geçiş ücretlerinin ödenmesi konusunda filo yöneticilerine ve sürücülere zorluk çıkarabilmektedir. Geçiş ücretini otomatik hale getirmek ve entegre etmek için doğru çözümün bulunması sorunsuz yolculukların kilidinin çözülmesine ve filo verimliliğinin artmasına yardımcı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular