Shell Mobil Ödeme ile anlaşmalı Shell istasyonlarında aracınızdan inmeden hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yaparak yakıt alabilirsiniz.

Yapmanız gereken Shell Mobil Uygulaması’nı indirdikten sonra “Aracından inmeden öde” sayfasına giriş yapıp, kredi kartı ve plaka bilgilerinizi kaydetmek! Lütfen yakıt almadan önce istasyon görevlisine mobil ödeme yapacağınızı belirtiniz.

Shell Mobil Uygulamasını nasıl indirebilirim?

IOS cihazlarınız için App Store’u, Android cihazlarınız için Google Play Store’u kullanarak Shell Mobil Uygulaması’nı ücretsiz indirebilirsiniz.

Shell istasyonlarında nasıl Mobil Ödeme yapabilirim?

  1. Shell Mobil Ödeme ile anlaşmalı Shell istasyonlarına geldiğinizde yakıt almadan önce istasyon görevlisine mobil ödeme yapacağınızı belirtiniz.
  2. İstasyon görevlisi dolumu tamamladığında Shell Mobil Uygulamasındaki Shell Mobil Ödeme ekranından gelen onayı vererek, 3D secure doğrulaması sonrası ödemenizi tamamlayınız.
  3. Ödemeniz tamamlandığında telefonunuzun ekranında ödemenin başarılı olarak gerçekleştiğine dair bir mesaj çıkacaktır. Yakıt tutarı kayıtlı kredi kartınıza yansıtılacaktır.

Hangi istasyonlarda geçerlidir?

Shell Mobil Uygulamamız içerisindeki İstasyon Bulucu adımında size en yakın Shell Mobil Ödeme yapabileceğiniz istasyonu bulabilirsiniz. Ayrıca, Shell Mobil Ödeme Üyesi Akaryakıt istasyonları listesi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Shell Mobil Ödeme üyesi Akaryakıt İstasyonları Listesi için tıklayınız.

Shell Mobil Ödeme ile ilgili sorularım için nereye başvurmalıyım?

Shell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak tüm istek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. (444 20 20)

Mobil Ödeme ile yaptığım yakıt alışverişlerimden Smart Puan kazanır mıyım?

Shell ClubSmart üyesi iseniz ClubSmart kartınızla ya da kartınızı kaydettikten sonra kartınızı yanınızda taşımadan kartınıza tanımlı plaka bilginiz ile puan kazanabilirsiniz.

Bir takvim yılı içerisinde kaç kere plaka değişikliği yapabilirim?

1 yılda en fazla 3 kere plaka değişikliği yapabilirsiniz. Sisteme eklediğiniz plakanın başka kullanıcı tarafından sisteme kayıtlı olmaması gerekmektedir.

Birden fazla kredi kartı tanımlayabilir miyim?

Evet, bir kullanıcı sisteme en fazla 5 kredi kartı tanımlayabilir. Ödeme adımında istediğiniz kayıtlı kredi kartı ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Zubizu ve/veya Paycell mobil ödeme yöntemlerini kullanıyorum. Shell Mobil Uygulaması’ndan mobil ödeme yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Shell Mobil Ödeme’yi kullanmadan önce Paycell Mobil Uygulaması’ndan akaryakıt ödeme ayarlarından ödeme yöntemini “Shell” olarak değiştirmek gerekmektedir.

Yaptığım ödeme işlemleri güvenli midir?

Kart bilgileriniz, Paycell altyapısı ile güvenli bir şekilde saklanmakta olup, kart bilgilerinize hiçbir şekilde Shell & Turcas Petrol A.Ş. erişememektedir.

Önemli hatırlatma; Akaryakıt buharının sebep olabileceği riskler sebebiyle cep telefonunun araç veya market dışı alanlarda kullanımı sakıncalıdır. Telefonunuzu market ya da aracınızın içinde kullanabilirsiniz.