Son yıllarda hayatımızın bir önemli bir parçası haline gelen dijitalleşme hız kazanıyor ve şirketlerin geleceğini şekillendirmekte önemli bir role sahip olduğunu gösteriyor. Dijitalleşme ile birlikte üretim biçimlerinin ve çalışma tarzlarının değişeceği ortada. Araştırmalar, teknolojiye yatırım yapan şirketlerin sektörlerinde fark yaratacağını ortaya koyuyor. Bu fırsat aynı zamanda dijitalleşmeye ayak uyduramayan şirketler için bir tehdit olarak öne çıkıyor. Bu durum bizim sektörümüz için de geçerli.

Inovasyona ve teknolojiye her zaman önem veren küresel bir şirket olarak, bu konudaki çalışmalarımız sürekli devam ediyor. Sektörde en çok kullanıcıya sahip olan Shell Mobil Uygulamamız ve hali hazırda 4,3 milyon üyesi bulunan akaryakıt sektörünün ilk sadakat programı Shell Club Smart programımız sayesinde, istasyona gelen misafirlerimizin beklenti ve taleplerini önceden öngörerek, onlara en doğru çözümü, en iyi ürün ve hizmeti sunabiliyoruz. Özellikle hijyen hassasiyeti nedeniyle de geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiğimiz Mobil Ödeme hizmetimiz, bu dönemde daha da ön plana çıktı.

Toplam 1,65 Milyon indirme sayısına sahip Shell Mobil Uygulaması her ay ortalama 40 bin yeni ve 300 bin aktif kullanıcıya erişim sağlıyor. Tüm dünya ile birlikte Türkiye de hızla dijitalleşirken, sunduğumuz dijital çözümlerden biri olan Shell Mobil Uygulaması, akaryakıt sektöründe “Programların Mobil Uygulama Kullanım Oranları” en yüksek uygulama seçildi.

Akaryakıt sektöründeki tecrübemiz ile sektör liderliğini elimizde tutarken, halihazırda iş ortaklarımızın kullandığı Partner Card’a eklediğimiz yeni özellik ile de lojistik sektörü için önemli bir adım attık. Türk Para ile yaptığımız iş birliği sonucunda E-Para özelliği eklenen Partner Card bu yeni özelliği ile firmaların nakit ödemelerinde de taşeronlarına bu kartı sunmalarına olanak sağlıyor. Firmaların iş ortaklarıyla yürüttükleri operasyonlarda akaryakıt ödemelerini tek merkezden rahatlıkla takip edebilmelerini sağlayan bu yeni özellik ile firmalar fiş, koçan ya da nakit ödemelere ihtiyaç duymadan tüm operasyonu internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yönetebilecekler.

Shell’de dijitalleşme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Enerji ve İnovasyon'da Daha Fazlası

Enerjinin geleceği

Dünyanın artan nüfusuna daha çok miktarda ve daha temiz enerji sunmak için teknik bilgimizi, teknolojimizi ve inovasyon yapma kapasitemizi kullanıyoruz.

İnovasyonu birlikte yapmak

Harika bir fikriniz veya inovatif bir teknolojiniz mi var? Ortaklık kuracağımız yaratıcı insanlar, şirketler ve kuruluşlar arıyoruz.