Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü ve Shell Küresel Sağlık Birimi’nin yayınladığı uyarıları ve bilgilendirmelerini eksiksiz takip ediyor ve en üst düzeyde uyguluyoruz. Bu vesile ile sürecin başından bu yana hızlı ve etkin kararlarla gerekli tedbirleri alan Cumhurbaşkanlığı, Bakanlıklar ve ilgili devlet birimlerine yoğun ve özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ederiz.

Çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin sağlığı ve güvenliği her zaman bizim önceliğimizde yer alıyor. İş devamlılığımızı sürdürebilmek ve olası aksaklıklar karşısında operasyonlarımızda kesintiyi en aza indirmek için çeşitli durum senaryoları üzerinde çalışıyoruz. Ülke çapındaki istasyon ağımız, güvenli ve sağlıklı bir şekilde hizmet verirken, kurumsal müşterilerimizin toptan akaryakıt ve madeni yağ tedariği için acil ihtiyaçları da kesintisiz karşılanmıştır.

Genel Müdürlük ve üretim tesislerimizdeki operasyonlarımızda Dünya Sağlık Örgütü'nün pandemi ilan ettiği yeni koronavirüse (COVID-19) karşı alınan önlemler kapsamında;

  • Merkez ofis çalışanımız, ofiste bulunulması şart olan az sayıdaki görev haricinde, evden çalışma düzenine geçirilmiştir. Yurtdışı seyahat durdurulmuş, toplantılar ve görüşmeler sanal ortamda yapılmaya başlanmıştır.
  • Farklı iş kollarımızda müşterilerimize sunduğumuz akaryakıt, LPG, doğalgaz, madeniyağ ve petrokimya ürünlerimizin temininde farklı senaryolarda herhangi bir aksaklık olmaması için iş devamlılık planları hazırlanmış ve mümkün olanlar test edilmiştir. Kritik faaliyetler için ikişer ekip oluşturulmuş olup, bunlar birbiriyle temas etmeyecek şekilde dönüşümlü çalışmaktadır. Her bir akaryakıt ikmal noktası için en az 2 tane alternatif ikmal noktası belirlenmiştir.
  • Akaryakıt istasyonlarımızı içeren saha operasyonlarımız dahilinde ise iş ortaklarımız, istasyon çalışanlarımız ve istasyonlarımıza gelen misafirlerimizin sağlığına ilişkin de bir dizi önlemler alınmış olup, istasyonlarımızda müşterilerimizin bilincini ve dikkatini arttırmak amaçlı görseller sergilenmeye, ön sahada dezenfektan bulundurulmaya başlanmıştır. Çalışanların hizmet sağlarken bu açıdan dikkat etmesi gereken konular eğitim paketlerine eklenmekte, tüm çalışanlara dezenfektan sağlanmakta ve yoğun kullanılan istasyonlar periyodik olarak dezenfekte edilmektedir. 

Süreci Shell Türkiye olarak yakından takip etmeye, gelişmelere göre gerek ikmal devamlılığı gerek çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlık ve güvenliği için gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz.

Shell Türkiye ailesi olarak, ülkemizin birlik ve beraberlik içinde bu zor günlerin de üstesinden geleceğine inancımız tamdır.

Sağlıklı günler dileklerimizle,

Saygılarımızla,
Shell Türkiye

COVID-19 hakkında detaylı ve güncel bilgilere T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

COVID-19 hakkında Shell’in dünyadaki bakış açısı için lütfen ziyaret ediniz

Yeni Korona Virus Hakkında Sıkça Sorulan Sorular