Usta müşteri ile el sıkışıyor

SHELL HELIX – İŞİNİZ İÇİN YENİLİK…

İşiniz için ihtiyaçlarınıza yönelik desteklerden yararlanın.

Güçlü Partneriniz- Şimdi ve Gelecekte

 • Madeni Yağlarda Dünyanın 1 Numarası

  Shell, 13 yıldır üst üste dünyanın 1 numaralı madeni yağ tedarikçisi konumundadır.

  Shell, yenilikçi ürünleri ve teknik uzmanlığı ile tanınmaktadır. Shell ile iş birliği içerisinde olan otomobil servisleri, Shell’in markalaşma paketlerinden yararlanabilmektedir.

 • İşinizi Destekliyoruz

  Shell’in anlaşmalı servislerinden biri olun ve ticaretinize destek olmamıza imkan sağlayın. Buna ek olarak; pazarlama paketi, sadakat programı ve ihtiyacınıza yönelik eğitimler sunuyoruz. Ayrıca satış ekibimiz, iş yerinizde sizlere destek olmaktan mutluluk duyacaktır.

 • Yenilikçi Motor Yağı Teknolojisi

  Shell, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine her yıl 1 milyar dolardan fazla yatırım yapmaktadır. Shell Helix motor yağları, geleneksel baz yağlarının aksine yüksek saflıkta baz yağı içeren yenilikçi PurePlus Teknolojisi ile doğalgazdan üretilmektedir.

 • Daha Az Ürün İle Daha Çok Satış ve Daha Az Stok Maliyeti

  Sadece Üç Shell Helix motor yağı ürünü ile, otomobil markalarının büyük bir kısmına hizmet verebilecek ve bu sayede stok maliyetinde tasarruf sağlayabileceksiniz.

Shell Helix Car Makeover Challenge

Başlık: Shell Helix Car Makeover Challenge

Süre: 11:39

Tanım: Bu videoda Motor1.com Türkiye Şef Editör’ü Onur, Shell Helix Car Makeover Challenge’a katılıyor.

Transkript

VIDEO

Onur yağmurlu bir günde kameraya doğru yürüyor.

ONUR

Buralara kadar geldik havaya bak ya...

VIDEO

Kamera geriye doğru ilerliyor ve Onur’un yanında bir tabela kadraja giriyor.

ONUR

Aha.. Auto Service Sazak. Burayı arıyorduk işte.

VIDEO

Onur servisin kapısını açarak içeriye giriyor. İçeride servis servis sorumlusu Onur'u karşılıyor ve konuşmaya başlıyorlar.

ONUR & USTA

+Ustam merhabalar -Merhabalar

+Nasılsınız -Teşekkürler siz nasılsınız? +Teşekkürler biz de iyiyiz.

+Valla güzel bir hava karşılamadı bizi Hamburg'da ama..

-Hamburg'da maalesef.. Hamburg'un havası böyle..

+Bu arada belirtelim hemen Hamburg'dayız Almanya'dayız.

+Ve buraya Shell'in davetlisi olarak geldik. Elimde bir zarf var gördüğünüz gibi. Şu anda ne yapacağımı bilmiyorum ben burada. Gelin dediler.. Auto Service Sazak'a gelin dediler. Geldim buldum bakalım ne yapacağız? Hemen bakıyoruz açıyoruz şöyle

VIDEO

Onur elindeki Shell logolu zarfı açıp içerisinden bir kağıt çıkarır ve okumaya başlar.

ONUR & USTA

Güzel bir mektubumuz var. Sevgili Onur diye başlıyor.. Shell Helix Car Makover Challenge'a hoş geldin. Hoşbulduk. Shell Helix Ultra 0W motor yağı serisinin faydalarını görmek için Avrupa genelinde bir otomotiv

tasarım yarışması düzenliyoruz. Yarışmada seni de aramızda görecek olmaktan dolayı oldukça heyecanlıyız. Ben de heyecanlıyım gördüğünüz gibi. Yarışmada toplamda beş kişi varmış. Bunlardan birisi de benmişim bu da güzel. Her takım üyesi, kendisinden önce gelen takım arkadaşı tarafından görünümü değiştirilmiş arabayı belirli bir şekilde modifiye etmek için mücadeleye devam edecekmiş. Hmm bakalım.. Arabamız Almanya, Fransa, İspanya ve son olarak İngiltere'den geçecekmiş. Bu arada araba diyor ama araba yok ortalıkta..

Ben daha görmedim aracı.. +Sen gördün mü usta? -Ben gördüm. +Nasıl güzel mi? -Fena değil. Güzel sayılır. Bakalım nasıl olcak. Geçtiğimiz gün Alman televizyon sunucusu Matthias seni bir mücadeleye davet etmiş. Selam Onur şimdi sıradaki sensin. Arabaya yeni ve farklı bir görünüm kazandırdım. Çalışmamı beğendin mi? Birazdan göreceğiz bakalım beğenecek miyiz? +Ustam beğenmiş galiba? -Güzel olmuş. Senin görevin ise arabaya spoiler monte etmek. En sevdiğim parçadır. Ama kaplamaya zarar verme lütfen. Onu göreceğiz bakalım. Bol şanslar. Teşekkür ediyorum. İşte böyle Onur, senin görevin bu. Kabul etmeyi istiyorsan -tabi ki istiyorum ya- senin ortaya ne çıkaracağını görmek için sabırsızlanıyoruz diyor. +Bence güzel bir şey çıkarırız ortaya -İnşallah. Haydi gel gidelim bakalım.

VIDEO

Onur ve Usta servisin ön bölümünden, aracın bulunduğu ve uygulamanın yapılacağı arka tarafa doğru hareket ettiler. Şimdi bu mücadelenin yapılacağı 5 ülkeyi gösteren animasyon görünüyor. Animasyonun ardından yaklaşık 30 saniye boyunca hazırlanan aracın her açıdan görüntüleri bir klip olarak oynatılıyor.

ONUR & USTA

+Ustam güzel yapmışlar değil mi? -Matthias'ın ellerine sağlık. +Evet, yani giydirme hoş olmuş. +Burada Shell Helix Ultra yazıyor falan... Hoşuma gitti.

VIDEO

Araç üstüne yapılmış giydirmenin detayları ekrana geliyor.

ONUR

+Aracın rengi de çok güzel. -Güzel renk seçimi yapmışlar. +Shell Helix Ultra da çok güzel durmuş.

VIDEO

Onur ve Usta aracın önüne geçip yanyana konuşuyorlar. Arkada Shell sütunu, M2 Competition ve garaj görülebiliyor.

ONUR & USTA

+Peki bu yağ hakkında ne düşünüyorsun abi ne diyebilirsin bize? -Kalite süper ya ne diyebiliriz ki başka? +Ne kadar zamandır kullanıyorsun bu yağı? -7 sene oluyor yaklaşık bu yağa başlayalı. -Şu ana kadar hiç sıkıntımız olmadı. -Ne eski arabalarda ne yeni arabalarda... Daima süper. +Aynı performansı gösteriyor yani. -Gösteriyor. +Peki ustam ben sana enteresan bir şey söyleyeceğim. Shell Helix Ultra 0W yüzde 99.5 saflıkta baz yağdan yapılıyor. +Üstelik neden üretiliyor? -Doğalgazdan. +Bravo. +Bilgili bir ustamız var gördüğünüz gibi. +Yani ben çok heyecanlıyım şu anda. Aracın üzerinde ne yapacağımızı aşağı yukarı biliyorum şu anda.

-Sen de biliyorsun biraz ama henüz görmedin. +Şöyle bir göz ucuyla gördüm aslında ama hadi geçelim ya. +Hadi geçelim şu spoiler'e.

VIDEO

Onur araca takılacak spoiler'i aline almış durumda. Yanında yine ustamız bulunuyor. Arkadaysa M2 Competition ve garaj görülebiliyor.

ONUR & USTA

+Ooo spoiler'imiz çok güzel çok şık. M Performance'tan alınmış ve super hafif karbon fiber. -Aynen. +Aracın üzerinde görmek için sabırsızlanıyorum diyeyim. +Hemen sana takdim edeyim abi. -Teşekkürler.

VIDEO

Onur spoile'ı araca monte etmeleri için Usta'ya teslim ediyor. Aracın motor kaputu açık şekilde önden görüntüsü ve arkadan diklemesine görüntüleri gösteriliyor. Spoilerin araca monte edilme görüntüleri hızlandırılmış şekilde gösterilyor. Ustalar bagaj kapağını açmışlar ve montaj yapıyorlar. En son bölümdeyse Onur, montajı yapılmış spoiler ile poz veriyor.

ONUR

Evet arkadaşlar spoiler'imizi taktık. Gördüğünüz gibi aracın arkasında görünüyor. Ve Shell'in bize sürpriz olarak hediye ettiği karbon fiber splitter'ı takacağız şimdi. Aracımızı lift'e alıyoruz.

VIDEO

M2 Competition garaj içerisinde manevra yapıyor ve lifte alınıyor. Bu sırada kapı detayı ve ustaların çalışma detayları giriliyor. Bölümün sonunda araç liftten indirilip geri manevrası yapılıyor. Sıradaki kare Onur ve Usta ile başlıyor ve her ikisinin de arkasında M2 Competition ve Shell panosu görülebiliyor.

ONUR

+Tamamladık işimizi hem spoiler'imizi hem splitter'ımızı taktık. Ve birazdan yola çıkacağız ama ne dedik? Bir imza yapalım şu aracın üzerine.

VIDEO

Onur ve usta otomobilin arkasına doğru yürüyor ve bagaj kapağının arkasında duruyor. Bu aşamada spoiler üzerine serilmiş sticker görülüyor ve Onur açıklamasını yapıyor.

ONUR & USTA

Bir imzamızı bırakalım istedik. Bu yüzden sana bir sticker getirdik. Fakat bu sticker'I şöyle yapıştırır gibi yaptık ama yapıştıramıyoruz. Neden yapıştıramıyoruz? Çünkü araç tüm Avrupa ülkelerini dolaşacak neredeyse. Ve Avrupa ülkelerinde böyle dolaşabilmesi için hepsinin kaydedilmesi gerekiyor. Dolayısıyla, kaydedecek vaktimiz olmadığı için ne yapalım? Ustamıza hediye olarak verelim. -Teşekkürler. +Güle güle kullan diyelim. +Rica ederiz ben teşekkür ederim. Fakat şimdi kusura bakmazsan M2 Competition'ımızı kullanmak istiyorum ben. +Çok teşekkürler.

VIDEO

Onur Usta'ya teşekkür ediyor ve araca binmek üzere ilerliyor. Onur araca biniyor ve garajdan araç ile birlikte çıkıyor.

VIDEO

Onur aracın içinde. Araç içine takılan 3 farklı açıdaki kamera onu çekiyor. Hava yağışlı, şehir içerisinde yavaş bir şekilde ilerleniyor. Bu süre içerisinde otomobil içerisine yerleştirilen farklı açılardan görüntü alınıyor. Silecekler yağan yağmuru siliyor ve Onur anlatıyor.

ONUR

Evet yağmurlu bir günde Hamburg trafiğindeyiz. Pek zevkli olduğunu söyleyemeyeceğim bu sürüşün ama şu anda bir M2 Competition'ı değil bir motor yağını, Shell Helix Ultra 0W'yu test ediyoruz. Ve aslına bakarsanız böyle bir trafik, bir motor yağını test etmek için en güzel trafik. Dur, kalklı ve aracımızda start stop da var. Şu anda motor soğuk olduğu için devreye girmiyor ama yağı test etmek için en güzel trafik bu. Çünkü motor sürekli duruyor, çalışıyor, farklı devirler çeviriyor, ısınıyor soğuyor... ve duruyor.. En önemlisi de o. Start-stop'ta durduktan sonra yağın çepere yapışması lazım. Bu arada bir bilgi vereyim. İnsanlar soruyor 0W nedir? 0W-30 yazıyor yağın üzerinde ne demek bu diye... Yağın kalınlığını viskozitesini yani akışkanlığını gösteriyor bunlar. 0 soğukken 30 ise sıcakken akışkanlığını gösteriyor. "W" ise Winter yani kışın kısaltması. Şimdi dün ustamızla konuşurken şöyle bir sohbet geçti aramızda: Shell Helix Ultra 0W'nun yüzde 99.5 saflıkta baz yağdan üretildiğini söyledi. Artı doğal gazdan üretiliyor biliyor muydunuz bunu? İlginç gerçekler.

Bir ilginç gerçek daha söyleyeceğim size buna inanamayacaksınız. Yine Shell Helix Ultra 0W motor içerisindeki sürtünmeleri yüzde 60'a kadar azaltabiliyor. Dikkat edin! Bu yüzde altmış azalma... Bu arada start-stop devreye girdi. Yağ kendini göstermeye başladı motor içerisinde. Ne diyordum? Evet, motor içerisindeki sürtünmeleri yüzde altmışa kadar azaltıyor Shell Helix Ultra 0W demiştik. Ve üstelik bunu ayçiçek yağları ya da zeytin yağı ile karşılaştırıldığında yapmıyor kendisi. Bu inanılmaz bir şey hakikatten.

VIDEO

Onur aracın içerisinde konuşmaya devam ederken otoyola çıkılıyor. Artık trafik ışıkları yok ve sürat daha yüksek.

ONUR

Şimdi soracaksınız, Onur diyeceksiniz bu yüzde 60 sürtünme azalması bize ne kazandırıyor? Çok şey kazandırıyor. Sürtünmenin azalması demek motorun daha rahat çalışması demek. Egzoz normlarının emisyonlarının düşmesi demek. Egzoz emisyonları düşünce TÜV'den daha rahat geçebiliyorsunuz. Ama diyeceksiniz araç yepyeni zaten TÜV'den rahat geçeriz.. Tamam şu nasıl? Yüzde 3 oranında yakıt tüketimi düşüyor.. Ya... Yüzde 3 oranına kadar düşürebiliyor Shell Helix Ultra  0W Hele de çift turbo beslemeli bir motorunuz varsa 3.0 litre hacimli, cebiniz gayet rahat edecek demektir. Yani yüzde 3 demeye bakmayın çünkü 7.5 TL oldu benzinin litresi biliyorsunuz. Sonra, motorun daha rahat çalışması demek daha yüksek performans demek ve daha uzun ömür demek. Yalnız şimdi şunları söyleyeceğim sizlere, bu araç benim değil Shell'in aracı. Dolayısıyla egzoz gazları beni pek ilgilendirmiyor. Zaten geçecektir araç yeni bütün TÜV testlerinden. Yakıt tüketimi de beni ilgilendirmiyor. Yakıtımız var bol bol. Motorun uzun ömürlü olması da çok ilgilendirmiyor çünkü dediğim gibi daha 2000 kilometrede bile değil araç. Ama performansı baya bir ilgilendiriyor beni. Bu da demektir ki Shell Helix Ultra 0W ile beslenmiş M2 Competition'ımızı sol şeritte deneyebilirim demek oluyor. O zaman bir sol şerit performansına bakalım isterseniz. Hmm?  Evet evet bakalım.

VIDEO

Onur burada vites küçültüp sol şeride çıkıyor. Daha sonra dikiz aynasına bakarak spoileri görüyor.

ONUR

Bu arada spoilerimiz çok güzel görünüyor. Acaba splitter'ımız nasıl görünüyor? Gaz pedalına verdiği

cevaplar inanılmaz.

VIDEO

Onur otobanda aracın sınırlarını deniyor. Bu sırada gösterge panelinin küçük bir görüntüsü ekranın sağ altında bulunuuor.

VIDEO

Onur araç ile birlikte Shell istasyonuna giriş yapıyor. İstasyondan farklı açılardan görüntüler gösteriliyor. Benzin pompaları ve Shell deli2Go marketi gösteriliyor. Onur aracını bir pompanın yanına park edip araçtan iniyor. Şimdi aracın tam yanında, elinde bir kalem tutuyor ve konuşmaya başlıyor.

ONUR

Evet, yaklaşık bir buçuk saat, öngördüğümüzden bir buçuk saat kadar daha uzun süren yolculuğumuzun sonuna geldik. Burada beni heyecanla bekliyorlar Onur'a ne oldu diye. Hiç haber bile vermedim otobanda bir iler bir geri gittim zaten gördünüz. Onlar bizim sırrımız olarak kalsın. Shell'e çok teşekkür ediyoruz. Shell Helix 0W'nun ne kadar performans kattığını gördünüz zaten. Onları şimdi burada söylemeyelim herkes böyle bayılmasın. Ama göreceksiniz kaç yaptığımızı, nasıl performansımız olduğunu... Bu arada aracımızda çift kavramalı 7 ileri DCT şanzıman vardı. Görmüşsünüzdür, 0-100 km/sa'imiz 4.2 idi. Islakta o kadar olmadı ama bakalım ne kadar olmuştur onu bir ölçeriz. Shell Helix'e çok teşekkür ediyoruz. Matthias'tan aldığımız görevi başarıyla yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Ve elimde gördüğünüz gibi bir kalem var. Bu kalem ile ne yapacağız? Aracı Baptiste'e Fransa'ya teslim etmeden önce bir imza atacağız. Gelin atalım.

VIDEO

Onur elindeki kalem ile birlikte aracın sürücü tarafındaki kapısına dışarıdan yaklaşıyor. Şimdi elindeki kalem ile birlikte araca imzasınız atıyor. İmzanıj atıldığı yere kamere yakın çekim yaoıyor. İstasyon ve araç görüntüleri müzik eşliğinde klip halinde gösteriliyor.

VIDEO

Onur bu sefer aracın ön çaprazında duruyor.

ONUR

Evet, bizim işimiz bitti sıra Fransa'da. Baptiste'e başarılar diliyorum. Shell Helix ile yola devam et.

VIDEO

Motor1 çıkış logoları eşliğinde müzik girişi yapılıyor ve Shell yakıt istasyonundan alınan karelerle video sonlanıyor.

Her yağ aynı değildir

PurePlus Teknolojisine sahip Shell Helix Ultra, doğal gazdan üretilmiştir. Bu sayede, aracınızın motorunun fabrika çıkışı temizliğine yakın bir koruma sağlamasına yardımcı olur.

Shell motor yağları, PurePlus Teknolojisi sayesinde aynı onaylara (VW 504.00/507.00 gibi) sahip diğer motor yağlarına göre önemli ölçüde daha az tortu bırakır.

Shell PurePlus Technology

Otomobil Üreticileri ile Teknoloji İşbirliği

Shell; bir çok lider otomobil üreticisi ile birlikte çalışmaktadır. Günümüzün motorlarının gelişmiş gereksinimleri için tasarlanmış ve günlük sürücü için son derece iyi performans sunan ürünleri birlikte tasarlamamıza, geliştirmemize ve test etmemize olanak tanır.

Devam eden teknik gelişimimize bir örnek, Scuderia Ferrari ile hem pistte hem de yolda inovasyon ortaklığımızdır. Aslında, Scuderia Ferrari'nin yüksek performanslı yarış motorlarının güç ünitesinde bulunan yağlar, PurePlus Teknolojisi ile Shell Helix Ultra'da bulunan aynı yapı taşlarını (baz yağlar ve katkı maddeleri) içerir. Maranello’daki Ferrari fabrikasından çıkan her otomobil Shell Helix Ultra ile doludur.


Localized title

Aracınız için doğru yağı bulun

Aracınıza doğru yağını bulmak için Shell LubeMatch aracımızı kullanın.

Shell Helix Binek Araç Motor Yağları

Shell Helix binek araç motor yağları, sürüş koşullarınız ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olacak şekilde geliştirilmiştir. Ürün ailesini keşfedin.