Shell PurePlus Teknolojisi, doğal gazı ham petrolde bulunan kirletici maddelerin hiç birisinin bulunmadığı kristal berraklığında bir baz yağa dönüştüren, devrim niteliğinde bir işlemdir. Baz yağ motor yağının yaklaşık %75 ila %80'ini oluşturduğundan yağ kompozisyonundaki önemli bir değişikliktir.

Eşsiz Shell PurePlus Teknolojisi ve yeni Shell Helix Ultra Madeni yağlar sektöründe çığır açan eşsiz Shell PurePlus Teknolojisi ile, doğal gazdan saf ve temiz bir baz yağ elde edilmektedir. Ham petroldeki kirletici maddelerin bulunmadığı bu saf baz yağ sayesinde Shell, endüstri standartlarının çok üstünde performans sağlayan motor yağları üretmektedir.

Shell Helix Ultra'nın Yararları

Performans

Mineral yağa kıyasla Shell Helix Ultra'nın daha hızlı akışını gösteriyor

Yüksek Sıcaklıklarda Üstün Performans

Sürüş sırasınızda motorunuz aşırı ısınabilir bu nedenle yüksek sıcaklıklarda bile performansından ödün vermeyen bir yağa ihtiyacınız vardır. Bazı motor yağları yüksek ısı ile karşılaştığında bozunur ve kalınlaşır, bunun bir sonucu olarak motoru koruma performansı azalır ve çeşitli sorunlara yol açabilir. PurePlus Teknolojili Shell Helix Ultra, aşırı yüksek sıcaklıklarda bile bozunmadan aracınızı korumaya devam eder. Doğalgazdan üretilmiş olması bozunmaya karşı yüksek direnç göstermesini sağlar.

*API SN spesifikasyonuna kıyasla ve Sequence IIIG oksidasyon testine dayanrak

**API SN spesifikasyonuna kıyasla ve ASTM D484'e dayanarak

Motor Temizliği

Shell Helix Ultra yağın motordaki olumlu etkisini gösteriyor

Tortu Birikimine Karşı Eşsiz Koruma

Zamanla aracınızın motorunda kir ve diğer depozitler oluşur. Bu çamurumsu oluşumlar aracınızın performansını olumsuz etkiler. Shell Helix Ultra üstün motor temizliği performansı ile aracınızı fabrikadan ilk çıktığı andaki gibi çalışmasını sağlar. Doğalgazdan üretilen Shell Helix Ultra yüksek performanslı motorları, güç ve performans düşüşüne neden olan zararlı depozitlere karşı korur. Shell Helix Ultra motorunuzda en üst seviyede temzilik performansı sağlar.

*100.000 km filo denemelerine dayalı olarak

**OW-40 kullanılarak yapılan Sequence VG tortu testi sonuçlarına dayalı olarak

Daha az yağ tamamlama

Düşük kaliteli yağlara kıyasla daha az Shell Helix ultra yağ kullanımını gösteriyor

Daha Az Yağ Ekleme İhtiyacı

Yüksek sıcaklıklar motorunuzun performansını etkiler. Diğer etkilerinin yanında motor yağının olması gerekenden daha fazla eksilmesine neden olabilir. Aracınızın performansı motorunuzdaki yağlama ve koruma randımanı ile doğrudan bağlantılıdır. Doğalgazdan üretilen PurePlus Teknolojili Shell Helix Ultra sentetik formülasyonu sayesinde, alt sınıf yağlara kıyasla %50 daha az yağ eksiltir. Bu da eskisi kadar sık yağ eklemesi ihtiyacını ortadan kaldırarak zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

*ASTM D5800 NOACK uçuculuk testine dayanarak

Yakıt Ekonomisi

Shell Helix Ultra Otomobil Motor Yağı kullanıldığında parçalar arasındaki sürtünme azalmasını gösteriyor

Yakıt Ekonomisi

Motorunuzdaki parçalar arasındaki sürtünme ne kadar az olursa, parçalar da o kadar rahat çalışır ve hareket eder, böylece daha az yakıt tüketilir. PurePlus Teknolojisi ile üretilen Shell Helix Ultra %3’e kadar yakıt ekonomisi sağlayan düşük viskoziteli ve düşük sürtünme özelliği sağlayan bir formüle sahiptir.*

*Endüstri referans yağı ile yapılan ACEA M 111 yakıt ekonomisi karşılaştırma sonuçlarına dayalı olarak.

Devrim niteliğinde bir süreç

Doğal gazı kristal berraklığında baz yağa dönüştürmek

1.Gazlaştırma 2. Sentezleme 3. Hidrokraking 4. GTL Ürünleri
Doğal gazdaki metan, saf oksijenle reaksiyona girerek sentetik gazı üretir Sentetik gaz bir reaktörden geçirilerek ham sentez (syncrude) adı verilen sıvıya dönüştürülür Ham sentez (syncrude), bir hidrokraker ünitesinden geçirilerek moleküllere ayrılır ve yeni moleküller oluşturulur Yeni moleküller damıtılarak, PurePlus baz yağları da dahil olmak üzere GTL ürünlerine dönüştürülür

Çalışma şekli

Shell Pureplus ve Aktif Temizleme Teknolojilerinin eşsiz bileşiminden oluşan yeni Shell Helix Ultra Motor Yağları, Shell’in bugüne kadar ürettiği en gelişmiş motor yağıdır. Bu eşsiz birleşim, Shell Helix Ultra’nın çok daha yüksek performans, koruma ve temizlik seviyeleri sağlamasını mümkün kılar.

Shell, PurePlus Teknolojiyi Neden Geliştirdi?

Motor teknolojisinde son yıllarda yaşanan gelişmeler sonucu araç üreticileri motor yağlarından daha yüksek performans seviyeleri beklemekte ve bu nedenle yüksek performanslı sentetik yağlara olan talep her yıl daha da artmaktadır. Bu, genel piyasanın sentetik yüksek kaliteli yağlara (tutarlı bir şekilde düşük viskoziteli ve yüksek kaliteli yağlar) yönelmesine neden oldu. Bu yağlar, sürücülerin günümüz yüksek performans motorlarından en fazla şekilde yararlanmalarına olanak vermektedir.

Shell her zaman, motor yağı formüllerine yeni ve gelişmiş teknolojiler getirmenin yollarını aramaktadır. Temiz ve saf bir başlama noktası olan doğal gaz bazlı teknoloji ile Shell sentetik yağları yeniden formüle edip geliştirerek ürünlerimizin performanslarını da artırdı.

En iyilerin tavsiyesi

Ferrari

Ferrari F1 pilotu otomobile Shell Helix Ultra yağı koyuyor

Teknik Partner

Shell’in Enzo Ferrari ile olan ilişkisi 1930'lara kadar uzanır. 1947 yılında İtalya Maranello'daki fabrikadan çıkan ilk Ferrari yol otomobili Shell yağlayıcı kullanıyordu. Durum bu gün de aynı - 458 Italia modelinden Ferrari'nin en son yeniliklerine kadar Maranello üretim hattından çıkan her Ferrrari'nin motoruna PurePlus Teknolojisiyle üretilen Shell Helix Ultra konuyor.

Bir ürünün Ferrai gibi bir süper otomobil için yeterince iyi olduğunu bilmek tüm otomobillerin sürücülerine, bunun güvenebilecekleri bir motor yağı olduğunu bilmenin öz güvenini veriyor.

Formula One™ da ayrıca Shell Helix Ultra’nın yüksek hız, yüksek baskı test alanıdır. Shell bilim insanları, Scuderia Ferrari'ye sağladıkları yarış motoru yağlarını pistte maksimum güç ve performans sağlamak üzere optimize etmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.

Motorlarımız, dünyadaki teknolojik açıdan en gelişmiş motorlar arasındadır. Ve buna uygun bir yağa ihtiyaç var. İşte bu nedenle PurePlus Teknolojisi ile üretilen Shell Helix Ultra'yı tercih ediyoruz. – Scuderia Ferrari

"PurePlus Teknolojisi ile üretilen Shell Helix Ultra güveneceğim tek motor yağıdır." – Kimi Räikkönen, Scuderia Ferrari Pilotu

*PurePlus Teknolojisi ile üretilen ve Yarış pistlerine ve yol kullanımına yönelik olan Shell Helix Ultra motor yağları aynı teknoloji platformunu kullanıyor olmakla beraber yarış formülü aşırı yarış koşullarına uyum sağlaması için özelleştirilmiştir.

BMW Motorsport

Özel Shell Helix formülü kullanan otomobile yaslanmış BMW motor sporları pilotu

Premium Teknoloji Ortağı Partneri

BMW Motorsports ve Shell Helix Ultra bir Teknik Ortaklıktır - Detaylı ARGE çalışmaları yapan Shell bilim insanları BMW Motorsport mühendisleri ile birlikte çalışır. BMW M4 DTM otomobillerinin 8'i de yine PurePlus Teknolojisiyle üretilen özel Shell Helix Ultra karışımı ile yarışacaktır .  Nihayetinde, bu da yoldaki sürücüye yarar sağlar, çünkü Shell'in motor yağlarını aşırı koşullarda test etmesine olanak verir ve PurePlus Teknolojisi ile üretilen Shell Helix Ultra gibi yeni nesil yağların sürekli geliştirilmesine imkan tanır.

DTM zorlu bir seridir. Pistler zor olduğu gibi şiddetli bir rekabet vardır. Sadece paketin tamamı kusursuzsa kazanabilirsiniz - ve buna motor yağı da dahildir. Shell Helix Ultra motorumu korumak için geliştirildi. Her seferinde aracımdan en fazlasını almama yardımcı oluyor." – Augusto Farfus, BMW Works Sürücüsü

*PurePlus Teknolojisi ile üretilen ve Yarış pistlerine ve yol kullanımına yönelik olan Shell Helix Ultra motor yağları aynı teknoloji platformunu kullanıyor olmakla beraber yarış formülü aşırı yarış koşullarına uyum sağlaması için özelleştirilmiştir.

Maserati

PurePlus Teknolojisiyle üretilen Shell Helix Ultra kullanan bir Maserati motoru ilüstrasyonu

Teknik Partner

Üretim hattından çıkan her Maserati'nin motoruna PurePlus Teknolojisi ile üretilen Shell Helix Ultra konur. Shell Helix Ultra ve Maserati küresel lüks araç piyasasının geleceği için tutkulu bir vizyon ve dünyanın her yerindeki sürücülere en iyi ürünleri sunma kararlılığını paylaşıyor - motor performansını artırmak için daha fazla şey yapacak ve Maserati sürücülerine rahat ve keyifli bir sürüş sağlayan yüksek kaliteli bir motor yağı. Shell Helix Ultra ayrıca, Maserati Trofeo World Series'de bir otomobile sponsor olmaktan da gurur duymaktadır.

"PurePlus Teknolojisiyle üretilen ve çığır açan yeni Shell Helix Ultra'nın lansmanı, Maserati gibi birinci sınıf araç üreticilerine motor yağı sunmamız bakımından önemli bir adımdır." – Cara Tredget, Shell Auto OEM Teknoloji Yöneticisi

Sürücülerde Daha Fazlası

Shell Advance Motosiklet Yağları

PurePlus Teknolojisi ile doğalgazdan üretilen Shell Advance motosiklet yağları ürün ailesini keşfedin.

Shell Helix Binek Araç Motor Yağları

Shell Helix binek araç motor yağları, sürüş koşullarınız ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olacak şekilde geliştirilmiştir. Ürün ailesini keşfedin.