Üretim Teknolojisi Uzmanlarının uzmanlık alanları, kuyu iç akışının ve dış akışının modellenmesini ve optimize edilmesini, konsept kuyu tasarımını, kuyu / rezervuar arayüzü tasarımını (kum yönetimi dâhildir), Kuyu, Rezervuar ve Tesis Yönetimini (üretim sistemi modellemesi ve optimizasyonu dâhildir) ve Kuyu Bütünlüğü Yönetimini (kuyu için çalışma parametresine ilişkin özellikler dâhildir) içerir. Üretim Teknolojisi Uzmanının alanı, kum yüzünden yüzey tıkayıcıya kadardır. Üretim Teknolojisi Uzmanları, üretim etkisi uzmanlarıdır; mevcut kuyulardan üretimi nasıl optimize edeceklerini ve kuyunun ömrü süresince alınacak müdahale kararlarının üretim performansı üzerindeki etkilerini anlamaları gerekir.

Üretim Teknolojisi Uzmanları, Shell’in petrol ve gaz üretim operasyonunun merkezinde yer alırlar. Tüm dünyada mühendislerimiz, operasyon birimlerimizden birinde günlük petrol ve gaz üretiminde çalışıyorken görülebilir. Ekipler halinde yeni petrol ve gaz sahalarımızın hizmete sokulması ve çalıştırılması da dâhil olmak üzere gelecekteki petrol ve gaz sahalarımızda optimal üretimi güvenceye almak için gelişim planları hazırlarlar.

Üretim Teknolojisi küresel disiplin başkanıyla tanışın

David Carpenter Global Disiplin Başkanı unvanını taşır ve ABD, Houstan’da yaşamaktadır.

“Dünya genelinde 700’den fazla profesyonel, ya tasarımın başlangıcında ya da üretim aşamasında kuyulardaki üretimi optimize etme üzerine yeteneklerimizi uygulamak suretiyle işimize doğrudan etki ederek Üretim Teknolojisi disiplinini oluştururlar. Üretim Teknolojisi Uzmanları, kavramsal mühendisliktentasarım, yapı, hizmete sokma, faaliyet ve terk aşamalarına kadar yaşam döngüsünün tüm aşamalarına katılırlar.

Üretim Teknolojisi Uzmanlarıvarlıklarımızdan optimum değer sağlamak amacıyla optimal entegre üretim sistemi çözümleri üretmek için diğer disiplinlerle yakın işbirliği içindedirler. Benzersiz uzmanlık alanımız, kuyunun üretim potansiyeliyle (içeri akış ve dışarı akış) ve teknik bütünlükle ilgili olduğundan Üretim Teknolojisi Uzmanlarının, her gün emniyetli ve verimli üretim sağlanmasında önemli bir rol oynadıkları aşikârdır!”

Profesyoneller'de Daha Fazlası

Deneyimli Profesyoneller için iş arama

Kariyer fırsatlarını inceleyin ve Shell ile nasıl bir etki yaratabileceğinizi keşfedin.

Neden Shell'i seçmeliyim?

İlerlemeye güç katmak için ihtiyaç duyulan enerji kaynaklarının geliştirilmesine yardımcı olmakta kararlı, işbirliğine dayalı, öncü bir ekibe katılın.