Başvuru Süreci

Mevcut fırsatları inceleyin

Mevcut açık pozisyonlarımızı inceleyin. Eğer size en uygun olduğunu düşündüğünüz pozisyonu bulursanız “Online Başvuru” butonunu tıklayın. Size uygun bir pozisyon bulamazsanız kişisel profilinizi oluşturmak üzere kaydolabilirsiniz. Ayrıca kariyer fırsatları, projeler ve etkinlikler hakkında güncellemeleri almak için Shell Yetenek Topluluğu'na katılabilirsiniz. Bilgileriniz işe alım ekibimize açık olacaktır ve kendileri uygun bir pozisyon bulunduğunda sizinle irtibata geçeceklerdir.

Keşfedin ve başvurun

Eğer daha önceden Shell'e başvuruda bulunduysanız doğrudan kişisel profilinize gidebilir ve farklı bir görev için başvurabilirsiniz. Eğer kaydolmadıysanız lütfen kaydolun ve profilinizi oluşturun. Sonrasında başvurunuzu gönderebilirsiniz. Başvurunuzun bize ulaştığına dair teyidi 48 saat içerisinde alacaksınız. Giriş yaptıktan sonra “Başvuru Durumu” linkini tıklayarak başvurunuzun durumunu kontrol edebilirsiniz.

Mülakatta bizimle bağlantı kurun

Eğer başvurunuz başarılı olursa iki hafta içinde telefon mülakatı ayarlıyoruz. Telefon mülakatı çoğu zaman 45 dakika ile bir saat arasında sürmektedir. Meraklı tarafınızı ortaya koyun ve söz konusu görev ile Shell'de çalışmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek için sorularınızı yöneltmeyi unutmayın.

Potansiyel etkinizi değerlendiriyoruz

Eğer mülakatınız başarılı olursa yaklaşık üç haftalık bir süre içerisinde bir değerlendirme uygulaması için sizi davet edeceğiz. Değerlendirme yapanların / görüşme yapanların konumu, sizin bulunduğunuz konumdan farklıysa sanal görüşme ayarlanacaktır. Değerlendirme uygulaması, davranış odaklı bir mülakat, profesyonel bir mülakat ya da yeterliliğinizi değerlendiren bir sunum şeklinde olacaktır. Uygulama bazı durumlarda senaryo esaslı bir egzersiz de içerebilir. Uygulamanın tamamı dört saat sürmektedir. Sosyal haklar ve menfaatler gibi konularda sorularınızı sorma fırsatınız olacak. Birkaç gün içerisinde sonucu size bildireceğiz.

Belirtilen sürelerin sadece fikir verme amaçlı olduğunu lütfen unutmayınız. Başvuruların sayıca fazla olması, sürecin biraz daha uzun sürmesine yol açabilir. Ne Shell ne de bizim adımıza işe alım yapan herhangi bir kurum, başvuru sürecinde başvuru yapanlardan para veya ödeme istememektedir. Shell'den iş teklifi almayı başaran herkes resmi bir işe alım sürecinden geçmektedir.

Deneyimli Profesyoneller için daha fazlası

Deneyimli Profesyoneller için iş arama

Kariyer fırsatlarını inceleyin ve Shell ile nasıl bir etki yaratabileceğinizi keşfedin.

Teknik kariyerler

Küresel boyuttaki zorluklar karşısında insani çözümler: teknik ekiplerimizde kariyerinizi nasıl geliştirebileceğinizi keşfedin.