Shell'deki Rezervuar Mühendisleri, enerji sektörünün zorlukları karşısında fark yaratan çözümler geliştirilmesine yardımcı olmaktadırlar.

Shell'de bir Rezervuar Mühendisi olarak petrofizik ve jeolojiye ilişkin verilerin dinamik rezervuar modellerine dönüştürülmesinde yer alacaksınız. Sektörün en ileri teknolojileri üzerine çalıştıkça araştırmalarınızın fark yarattığını göreceksiniz.

Shell'de Rezervuar Mühendisliği üzerine bir kariyer, size sektörde gerçek anlamda fark yaratacak olan çığır açıcı enerji çözümleri üretme fırsatı sunar. Ekonomik olarak uygulanabilir planlar geliştirebilir, petrol ve gaz akışı oranları üzerine öngörüde bulunabilir, verimlilik yaratmak için gereken kuyu sayısını hesaplayabilir veya en yüksek verimliliği sağlamak için kuyu konumları önerebilirsiniz. 

Becerileriniz ve yetenekleriniz

Kendinizi kanıtladığınız deneyimleriniz ve teknik dehanızla yaratıcı ve azimli bir profesyonel olacaksınız. Sonrasında size gelişme ve başarı gösterme imkanı tanıyan kapsamlı eğitim programları yoluyla hem mühendislik hem de ticari becerilerinizi geliştirmeye devam edeceksiniz.

Takım çalışması kültürünü, bütünlüğü ve kapsayıcılığı destekleyen bir kurumun parçası olarak bizi dünya lideri yapan şeyin ekiplerimizin çeşitliliği ve yaratıcılığı olduğunu kısa zamanda farkedeceksiniz.

Shell'de Çeşitlilik ve Kapsayıcılık hakkında daha fazla bilgi edinin

"Shell ilginççünkü çok büyük ve daha önce çalıştığım şirkete göre birçok fırsat sunuyor. Bu nedenle işimi değiştirdim.”

Roos van Ditzhuijzen, Proje ve Teknolojiler Kıdemli Rezervuar Mühendisi.

Ekiple tanışın

Proje ve Teknolojiler Kıdemli Rezervuar Mühendisi Roos van Ditzhuijzen, başka bir enerji şirketinde uzun bir kariyerin ardından Shell'e geldi. Roos'un üzerinde çalıştığı, kapatılmış bir petrol sahasında yeniden üretime başlamayı amaçlayan projede karşılıklı öğrenme ve işbirliği hayati önem taşıyor. “Shell'deki uzmanlarla sadece konuşarak bile teknik bilgi edinebiliyorum" diyor. “Ekibin içinde tüm ilgili uzmanlıklar mevcut; hepsi entegre olmuş.”

Roos, bu işbirliği kültürünün Shell'i çalışmak için harika bir yer haline getiren unsurlardan biri olduğunu düşünüyor. Bu unsurlardan bir diğeri de global bir şirket olması. “Shell birçok farklı konumda faaliyet gösteriyor; çalışabileceğiniz çok sayıda saha var.”

“Şirketin uzmanlık ve işbirliği kültürünü öne çıkaran, Shell'in bu tutkulu ortamı” diye devam ediyor.

"İnsanlar gerçekten çok hevesli, yardım etmeye istekli ve çok ilgili. Bu çok motive edici."

Roos van Ditzhuijzen, Proje ve Teknolojiler Kıdemli Rezervuar Mühendisi.

Parque das Conchas (BC-10)

Shell, otuz yıldan uzun bir zamandır derin su aramalarında ve üretimde yer alıyor, Parque das Conchas (BC-10) en zorlu ve hırslı projelerimizden biriydi.

Brezilya sahilinin yaklaşık 120 kilometre uzağında, 2.000 metre civarında bir derinlikte bulunan Parque das Conchas su kaynaklarının dağınık olması nedeniyle, üst düzey beceri ve deneyime sahip Rezervuar Mühendislerimiz için birçok teknik zorluk çıkardı.

Rezervuar Mühendislerimiz, ulaşılması güç su kaynaklarına erişmek için petrol ile gazı yüzeyde değil de denizin dibinde ayrıştıracak öncü teknoloji ve teçhizatın yanı sıra her bir su kaynağını bir güç kaynağına bağlayan özel kablolar kullanmak ve denizin dibinde yer alan üretim sistemini kimyasallarla beslemek gibi yenilikçi yollar geliştirdiler.

Shell'de Rezervuar Mühendisliğindebir kariyere başlamanız halinde bunun gibi ilginç projelerde yer alma fırsatı elde edebilirsiniz.

Profesyoneller'de Daha Fazlası

Deneyimli Profesyoneller için iş arama

Kariyer fırsatlarını inceleyin ve Shell ile nasıl bir etki yaratabileceğinizi keşfedin.

Neden Shell'i seçmeliyim?

İlerlemeye güç katmak için ihtiyaç duyulan enerji kaynaklarının geliştirilmesine yardımcı olmakta kararlı, işbirliğine dayalı, öncü bir ekibe katılın.