Bir Ferrari test sürücüsünün yaşamını hiç hayal ettiniz mi?  Emilia-Romagna bölgesinin etrafındaki ihtişamı, güneş ışığını ve ünü hiç düşündünüz mü? Biz düşündük ve neyse ki Ferrari yardıma hazırdı.

Nerede yemeli: Montana

 • Unutmayın:  Önceden yer ayırtın, ayrıca hafta sonları öğlen kapandığını unutmayın.
 • İpucu:  Montana’yı örnek alın ve bir ünlüye restoranın peçetelerinden birini imzalatın. 

Masanızda oturup akşamın spesiyallerini dinlerken konsantrasyonunuz bu İsviçre dağ evi tarzı restoranın çamdan yapılmış duvarlarını süsleyen önemli tarihi anlara kayabilir. Yarışçılar, ralliciler, motosikletçiler, film yıldızları ve efsane müzisyenler duvarlara izlerini bırakmışlar. 1967’den beri sade İtalyan yemekleri sunan restoran, şu an Paolucci ailesi tarafından işletiliyor.

Mamma Rosella yemek pişirirken şarkı söyler, Maurizio ve oğlu Alberto da turistik yerlere uymayan bir sıcaklıkla sizi büyülerler. Ferrari Formula 1 yarışçılarının birbirlerine güvenli yarışlar dilemek için kadeh tokuşturdukları yerde yemek yemek size kendinizi daha az önemli hissettirecektir. Michael Schumacher Montana’yı o kadar severdi ki, Rosella’dan ikinci annesi olarak bahsederdi.

Nerede öğrenmeli: Ferrari Müzesi

 • Unutmayın: Fotoğraf makinenizi getirin
 • İpucu : Gerçek motor tutkunları para verip sesli rehber almalılar

Ferrari kasabasına gidip, Galleria Ferrari’yi ziyaret etmemek olmaz; burası Enzo Ferrari’nin, süper otomobillerin ve yarış otomobillerinin tarihinin sergilendiği resmi sergi merkezidir. Formula 1 motorları sanat eserleri gibi duvarlara asılmıştır, araştırmacı zihinlere sporun teknik gelişimi gözlemleme şansı sunarlar. Shell’in Scuderia Ferrari’nin Sürücü kategorisinde 12 FIA Formula 1 şampiyonası kazanmasına ve Üreticiler kategorisinde 10 birincilik almasına nasıl yardım ettiğini görebilirsiniz; şirketin karmaşık stilli gösterişli yol otomobillerini kaydederken fotoğraf makinenizi hep açık tutun.

Nereden alışveriş yapmalı: Ferrari Store

 • Unutmayın: Birinin o kredi kartı faturasını ödemesi gerekecek!
 • İpucu: İnternette araştırma yapın, bir alışveriş listesi hazırlayın ve başarabilirseniz listenin dışına çıkmayın

Ferrari Store Maranello vakit geçirmek için tehlikeli bir yerdir. Ceketler, saatler, laptoplar, telefonlar, kitaplar, ayakkabılar, güneş gözlükleri - Ferrari ürünleri listesinin sonu yok. Ama bizim favorimiz çocuklar için yapılmış bir şey: Ferrari F430 6 Volt akülü araba, Ferrari’nin yeni 8 silindirli otomobilinin gerçek bir reprodüksiyonu. 6V akülü motorunun yanı sıra gaz pedalı, fren pedalı, birinci ve geri vitesi olan bir vites kutusu da mevcut.

Ayrıca Collectibles Art’a da dikkat edin, bu içinde Ferrari’nin motor sporlarındaki önemli tarihi anlarının fotoğraflarının bulunduğu altı kutuluk bir set. Her şeyi Ferrari Store’da bulabilirsiniz - store.ferrari.com

Ferrari’nin Süper Otomobillerini Keşfetmek: Via Musso

 • Unutmayın:  Geleceğin Ferrari prototipini görmek tamamen şansa kalmış bir şey.
 • İpucu: Hafta içinde fabrika açıkken ziyaret edin

Bir şirket yeni otomobilleri piyasaya çıkarmadan önce, mühendisler prototipleri yollarda denemek zorundadır ve eğer Via  Musso’da fabrika kapılarının önünde beklerseniz onları görebilirsiniz ama bantlarla ve siyah çöp torbalarıyla kaplı gibi gözüken basit bir kamuflajla kaplı olabilirler. Yeni üretilmiş birçok Ferrari’yi standart yol testinde görebilirsiniz ama asıl ganimet bir prototipi yakalamaktır. İyi şanslar. 

Fotoğraf fırsatları: Pista di Fiorano ve Ferrari Fabrika girişleri

 • Unutmayın: “Può farmi una foto, per cortesia?” “Fotoğrafımı çekebilir misiniz lütfen?” cümlesinin İtalyancasıdır. 
 • İpucu: Fabrika girişinde, ziyaretçi karşılamada Ferrari’nin hatırlanmaya değer anları sergilenmektedir. 

Ferrari’nin kendi test pisti 1972’de açılmış ancak Formula 1 otomobillerinin testleri çok sıkı denetlendiği için bugünlerde oldukça sessiz. Güzel bir fotoğraf için, kendi başına fotoğraf çekmeye değer bir adı olan Via Dino Ferrari’nin girişinde poz verin. Ve Ferrari fabrikasının tarihi kapısının altındaki klasik kartpostal fotoğrafı için, girişi sarı neon Ferrari yazısının süslediği Via Abetone Inferiore’ye yönelin.

Gece güzel bir uyku için: Maranello Kasabası

 • Unutmayın: Otelin mülkiyeti kısmen Ferrari'ye aittir ve teması tabi ki hiç de gözden kaçacak gibi değildir
 • İpucu: Ana avludaki duvar resimlerine göz atmayı unutmayın

Bu otel Ferrari’nin gösterişli ve gururlu süper arabaları gibi kocaman ve kıpkırmızıdır. Maranello’nun merkezine çok yakın ve dileyebileceğiniz tüm modern kolaylıklara sahip. Ücretsiz wifi ve Ferrari yıkama kiti var ancak maalesef misafirlerinin kullanması için Ferrari tahsis etmiyorlar.

Maranello Kasabası hakkında daha fazlasını öğreninn

Sürücülerde Daha Fazlası

Vicki Butler-Henderson ile Araba Sürmek

Vicky Butler-Henderson, televizyonun en iyi tanınan otomobil sunucusu ve Birleşik Krallık’taki en popüler otomobil programlarından bazılarında çalıştı.

Hayallerdeki Seyahatler

Uzmanların favori sürüş deneyimlerini anlatmalarını dinleyin ve kendi yolculuğunuzu veya gideceğiniz yeri seçin.