İskoç Yaylalarında Bir Göl

1 - Anayoldan Gidin

Glasgow’dan Applecross’a, İskoçya

320 kilometrelik sürüş Glasgow’da başlıyor, yaylalardan geçiyor ve muhteşem batı kıyısında son buluyor. Gerçekten de dünyanın en güzel yolculuklarından biri. Loch Lomond’un dinginliğinden Rannoch Moor’un ve Glencoe’nun (gerçek Cesur Yürek'in ülkesi) engebeli görkemine, manzara ve geniş, rahat yollar hem otomobil hem de motosiklet için unutulmaz bir kombinasyon.

Buradan en kestirme yol, kuzeye Invergarry’e, oradan batıya Kyle of Lochalsh tarafına, sonra da bir zikzakla Applecross’a gidiyor. Şüphesiz yolculuğun en ilginç noktalarından biri Applecross yarımadasının dağlarında kıvrıla kıvrıla ilerleyerek Bealach na Bà veya “Sığır Geçidi”ne yapılan 926 metrelik tırmanıştır.

Güzel manzaralı vadiler arasında ilerleyen yollar

2 - Alplerin Mükemmelliği

St Gotthard Geçidi, İsviçre

İlkbaharın sonlarında İtalya’ya gidiyor veya İtalya’dan dönüyorsanız, pis kokan St Gotthard tünelini boşverin, onun yerine en eski ve en güzel Alp dağ geçitlerinden birinden geçin. Yolculuğunuza renk katacak harika virajlar ve dönüşlerin yanı sıra taze dağ havası, ara vermek istediğinizde uğrayabileceğiniz büyüleyici bir müze ve düzgün bir restoran bulacaksınız orada. İlkbaharda yolculuk yaparsanız bunların yanında ayrıca bir de sıcacık güneş, mavi gökyüzü ve yol kenarlarında derin kar kontrastının da tadını çıkarabilirsiniz.

Güzel bir çevrili, deniz üzerindeki köprü

3 - Şarap Cennetinden Yeşil Cehenneme

Mosel Vadisi’nden Nürburgring’e, Almanya

Mosel Vadisi tüm Almanya’nın en güzel manzaralı ve tarihi bölgelerinden biridir. Rhine’ın en uzun kollarından biri olan Mosel, Trier’den Alman-Fransız sınırına kadar 523 kilometre boyunca teraslarında üzüm bağları olan dik vadilerden ve masal şatolarından geçerek kıvrılarak akar.

Rhine ve Mosel’ın birleştiği noktada Koblenz bulunur; aynı zamanda da 72 km uzaktaki muhteşem Nürburg yarış pistine ev sahipliği yapan Nürburg’a ulaşmanız için gitmeniz gereken yolu gösterir; kasabayı çevreleyen Nürburg yarış pistinin bir başka adı ise Yeşil Cehennemdir. Paralı tek yönlü bir yol olarak işletilen dünyanın en harika yarış pistine gidebilir ve orada aracınızı sürebilirsiniz veya sadece müze ve otel tesislerini ziyaret edebilirsiniz.

Etrafı açık boş bir yol

4 - Fantasi Adası

Dağ Yolu, Isle of Man

Motosikletliler için bir Mekke olan Isle of Man’in Dağ Rotası her Mayıs efsanevi TT yarışlarına ev sahipliği yapar. 60 kilometre uzunluğuyla dünyanın her yerinden yarışçılar için nihai bir cesaret testi olarak görülür. Neyse ki dağla mücadele ederken, yol boyunca harika manzaralardan ve panoramik görüntülerden keyif almanız için bol bol vaktiniz olacak. Douglas’daki ünlü TT pitstopunda durmaya ve en hızlı yarışçıların bu hata kaldırmayan yolu saatte ortalama 200 km hızla geçtiklerini düşünmeye değer.

Dağların doğayla çevrili bir yol

5 - Çıldırtan Kalabalıktan Uzakta

Nice’den Col de Vence’a, Güney Fransa

Göz alıcı deniz şehri Nice’den, Alpes-Maritimes’in sarp yüksekliklerinde bulunan güneşli Col de Vence’a 30 dakikalık bir yol var. Uzak dağların eteklerindeki kasabalarda rustik öğlen yemekleri bulabilirsiniz; yol, baş döndüren kayalıkların arasından, hatta dağın içindeki deliklerden ve tünellerden geçerek 900 metrenin üstündeki zirveye ulaşıyor. Unutulmaz Col de Vence yolu uzaktan güneydeki Côte d’Azur manzaralarını ve keşfedilmeyi bekleyen nefes kesici dağ yolları ağını gözlerinizin önüne sererek sizi ödüllendiriyor.

Sürücülerde Daha Fazlası

Dünyanın En İyi Araba Yolculukları

Avrupa’nın en iyi araba yolculukları serisinin devamı olarak, arayışımızı tüm dünyaya genişlettik.

İstasyonlarımız

Shell istasyonlarını tercih etmeniz ve sizleri mutlu uğurlamak için hizmet ve servislerimizi yeniledik. Sizlerin memnuniyetlerin paylaşmak Shell markasının önceliklerindendir.