Stuart Otobanı Avustralya

En Harika Orta Avustralya Macerası

Avustralya - Stuart Otobanı

Stuart Otobanı dünyanın en uzun kesintisiz yollarından biri. Avustralya'nın güney kıyısındaki Port Augustus’tan kuzey kıyısındaki Darwin’e kadar giden yaklaşık 2760 km uzunluğunda bir yol. Etkileyici manzaralar peşindeyseniz, bu yolculuk tam size göre. Yolculuğun kuzey yarısı Tropic of Capricorn’dan geçiyor ve Orta Avustralya manzarası Mars’ı andırıyor.

Sonra Ayers Kayası’nın da bulunduğu yer olan ikonik Uluru Ulusal Parkı’nın içinden geçiyorsunuz, kurak Orta Avustralya'dançıkarken sakız ağaçlarının bereketli tropik ormanlara dönüşmesini izliyorsunuz. Bu gerçekten de en harika sürüş macerası.

Jebel Hafeet BAE

Kusursuz Yol

BAE - Jebel Hafeet

Birleşik Arap Emirlikleri, 12 km’den biraz daha az bir asfalt yol için gidilmesi fazla uzak bir yer gibi görünüyor. Ama Jebel Hafeet Dağ Yolu’ndan bahsediyorsak, buna değer. Bu mühendislik harikası, Abu Dabi ve Umman sınırında bulunuyor ve Gran Turismo pistinin yeniden canlandırılmış hali gibi görünüyor.

Üç mükemmel döşenmiş ve güzelce aydınlatılmış şeritle (ikisi yukarı, biri aşağı gidiyor) bu muhteşem yolda 1219 metre yükseklikteki zirveye çıkarken 21 virajdan dönüyorsunuz ve zirvede sizi lüks bir otel ve kraliyet sarayı bekliyor. Bu da gerçek üstülüğün ve muhteşemliğin karışımı Jebel Hafeet’i dünyanın en iyi yollarından biri yapıyor.

Los Angeles’dan Salt Flats’e, ABD

Melekler ve Hız Tutkunları

ABD - Los Angeles’dan Bonneville Salt Flats’e

Kaliforniya’daki “Melekler Şehri”nden Utah’taki “Dünya’nın en Hızlı Yeri"ne 1290 km’lik sürüş, - iki uç nokta arasında bir yolculuktur. Yolun ilk kısmı Los Angeles’ın uğultusunu, Death Valley’deki medeniyetin son kalıntılarından geçerek Las Vegas vadisinin gürültüsüne bağlar. Sonra Nevada’daki Great Basin’in geniş manzaralarından Bonneville’in mucizevi tuz düzlüklerine geçerken birden her şey sessizleşir.

Tuz düzlükleri 120 kilometrekareden  fazla alan kaplar ve dünyanın doğal harikalarından biridir. Otuzlu yıllardan beri hız tutkunları Bonneville’in tuz düzlüklerinde dünya kara hız rekorunu kırmaya çalışırlar. Eğer isterseniz, siz de deneyebilirsiniz.

Garden Route Güney Afrika

Gizli Cennet

Güney Afrika - Garden Route

Garden Route dünyanın en güzel sahil yollarından biri kabul edilir. Tam söylemek gerekirse, yolun kendisi Cape Town’un yaklaşık 190 km güneyinden başlar ama eğer yola başkentten başlarsanız Güney Afrika’nın ünlü bağlık bölgesinden geçersiniz. Yol, Mossel Koyu’ndan Storms Nehri’nin aktığı yere kadar 200 km daha devam eder. Bu yolculukta el değmemiş beyaz kumsallarla, görkemli dağlarla, huzurlu ormanlık alanlarla, gözlerden uzak nehirlerle ve Hint Okyanusu’nun muhteşem manzaralarıyla dolu vahşi alanlardan geçeceksiniz.

Sürücülerde Daha Fazlası

Avrupa’nın En İyi Araba Yolculukları

Güneş ile yıkanan  Fransa topraklarından, İskoç yaylalarının güzelliğine, size Avrupa’nın en güzel sürüş deneyimlerini sunuyoruz.

İstasyonlarımız

Shell istasyonlarını tercih etmeniz ve sizleri mutlu uğurlamak için hizmet ve servislerimizi yeniledik. Sizlerin memnuniyetlerin paylaşmak Shell markasının önceliklerindendir.