2003’ten bu yana MotoGP’de birlikte yarışan Shell ve Ducati, takımın ilk yarışında podyuma çıkmış, 2007’de de Sürücü, Takım ve Üretici şampiyonalarını kazanmıştır. Bu sezon hikaye Ducati Corse ve Pramac Racing ile devam ediyor.

Ducati, 1988’de başlağından bu yana Superbike Dünya Şampiyonası’nın da ayrılmaz bir parçası olmuştur. 2014 sezonu kazanan ortaklığın geri dönüşüne tanıklık etti. Bu ortaklık 1999’a kadar uzanan ilişkinin bir parçası olarak, Shell’in daha önce İtalyan takımını altı Dünya Superbike Sürücü Şampiyonluğuna unvanına ve dokuz Dünya Superbike Üreticileri unvanına taşımasına tanıklık etmiştir.

Shell sizi motosiklet yarışlarının zorlu ve dinamik ortamında, dünyadaki tüm motorcular için yakıt ve yağlarının nasıl geliştirildiğini göstermek amacıyla sahne arkasına götürürken, Ducati’nin sayfalarına daha yakından bakın.

Ducati yarışçısı gece pistte yüksek hızda motor kullanıyor

Ducati ile Teknik Ortaklık

Shell yarış pistinde öğrendiklerini Shell V-Power yol yakıtları ve Shell Advance yağlarını geliştirmek için kullanıyor, böylece dünyanın her yerindeki motorcular pistte üretilen son teknolojiden yararlanabiliyorlar.

Bu ortaklık boyunca sonuçlar hep istikrarlı oldu, Shell’in amacı Ducati’ye %100 güvenilirliği ve motordan en yüksek verimi almayı sağlamaktır.

Shell Advance Ducati ile Teknik Ortaklık Proje Lideri Andrew Greenhall diyor ki:
“Shell’in Ducati ile Teknik Ortaklığı yüksek performanslı yol ürünleri geliştirmemizde paha biçilmez bir unsurdur. MotoGP ve Superbikes için Ducati ile yaptığımız iş Shell Advance motosiklet yağları ve Shell V-Power yakıtları için en uygun test ortamını hazırlıyor, bu arada da inovasyon ve teknolojiyi pistten yol ürünlerimize aktarmamızı sağlıyor.”

Bu ilişkinin temelinde ortak bir teknoloji tutkusu yatıyor: Ducati efsanevi yarış ve yol motosikletlerini geliştiriyor, Shell de tüm dünyadaki sürücülerin ve yarışçıların yararına olacak yüksek performanslı yakıt ve yağları geliştirmeye çalışıyor.

Sürücülerde Daha Fazlası

Shell ve Ducati MotoGP’de

Shell size MotoGP tarihi, bu sezonun yarışları ve Ducati Desmosedici GP motosiklet de dahil olmak üzere, ihtiyaç duyacağınız tüm önemli MotoGP bilgilerini sunuyor.

Shell ve Ducati Superbike Dünya Şampiyonası

Shell size tüm önemli SBK bilgilerini sunuyor: SBK tarihi, bu sezonun yarışları ve Ducati 1199 Panigale motosiklet gibi.