Ducati yarışçısı superbike dünya şampiyonasında bir düzlükte yarışıyor

Superbike dünya şampiyonası

İlk olarak FGSport ve son yıllarda da Infront Sports tarafından yönetilen şampiyona, şimdi Dorna'nın ellerinde. Bunun sonucu olarak ve 2014'te Superbike şampiyonasıyla birlikte ilerleyen EVO turnuvası başladığından bu yana sistemdekilerin sayısı arttı. Şu anda sekiz uluslararası üretici ve pek çok ülkeden yaklaşık 25 sürücü yarışıyor.

Dünyanın bazı en ikonik yarış pistlerindeki etkinliklerde Superbike yarışçıları her turda ikişer yarışa katılıyorlar, bu da her hafta sonu yarışında en fazla 50 şampiyona puanı alabilecekleri anlamına geliyor. Bu yıl Superbike Şampiyona takviminde 4 kıtaya ve 11 ülkeye yayılan 14 etkinlik yapılması planlanıyor.

Geçen sezon şampiyonluk yolunda Jonathan Rea, arkadaşı BRit'in ve yine bir Ducati yarışçısı olan Chaz Davies'in kazanmasına izin vermemişti. Davies'in çabaları da İtalyan takımının Üreticiler Şampiyonasında ikinci olmasına katkıda bulunmuştu.

The riders

Sürücülerde Daha Fazlası

Shell's technical partnership with Ducati

Shell’s innovation and development in MotoGP has co-engineered Ducati Corse to multiple race victories through our close technical partnership.

Shell and Ducati in MotoGP

Shell brings you all the essential MotoGP information you’ll need, including the history, this season's races and the Ducati Desmosedici GP bike.