“Üniversiteden çıkar çıkmaz petrol ve gaz sektöründe faaliyet gösteren bir hizmet şirketinde işe girdim ama sektöre yönelikbilgilerimi güçlendirebileceğim fırsatları başka yerlerde bulabileceğimi fark ettim. O anda Shell’in Yeni Mezun Programı’na katılmaya karar verdim.

Shell’in Yeni Mezun Programı’nı seçmiş olmamdaki en büyük etken hem teknik hem de ticari görevlerde sunduğu fırsatlardı. Hollanda’da altyapı o kadar çok gelişmiş ki kolaylıkla başka alanlara geçiş yapabilir ve farklı operasyonlarda çeşitli sorumluluklar alabilirsiniz.

Programın öğrenim tarafı da harika. Sağlam bir destek ağının içinde potansiyelime ulaşmam için her zaman teşvik edildim ve hangi görevin bana en çok uyacağını düşünme konusunda her zaman özgür oldum.”

"Kendi hızınızda gelişebilir, sizi en çok motive eden şeyin ne olduğunu bulabilir ve ideal görevinizi keşfedebilirsiniz."

Floris Duursma

Etki yaratmak

Shell Yeni Mezun Programı’nı tamamladıktan sonra çok başarılı hissettim. Shell İleri Düzey Teknik Programı’nda gelişimim devam ederken Norveç’e Kuyu Müdahalesi Gözetmeni olarak atandım ve tek başıma yürüttüğüm pek çok sorumluluk üstlendim. Burada Shell’in küresel faaliyetleri üzerinde ciddi etkisi olan projelere değer katıyorum.

Ocak 2014’te Petroleum Development Oman’da (PDO) Tamamlama ve Kaynak Müdahaleleri (CWI) bölümüne katıldım. Uzun süre Avrupa'da çalıştıktan sonra uyum sağlamam biraz zaman aldı. Ancak bu, işi öğrenmem için harika bir fırsattı; CWI benim için yeni bir teknik konu ve gerçekten ilgimi çekiyor. 

Sahada yürütülen çalışmalara fiilen katılarak birçok Shell çalışanıyla iletişim kurma şansı yakalıyorum ve görevlerini yerine getirirken onlara yol gösteriyorum. Bizim tesisimiz bölgenin tek tesisi değil; dolayısıyla ne zaman herhangi bir sorunla karşılaşsam diğer birimlerdeki meslektaşlarımla bunu tartışabiliyorum. Sorunlara çözüm bulmak için harika bir yol.

"Shell in küresel faaliyetlerinde iz bırakan projelere değer katmaya hazır olduğum duygusunu hissediyordum."

Floris Duursma

İş-yaşam dengesi

Şu an için Umman’a gidip geliyorum çünkü rotasyonlu olarak çalışıyorum. Art arda dört hafta çalışıyorum ve sonrasında dört hafta izin alarak eve gidebiliyor veya hatta seyahate çıkabiliyorum. 

Kuyu Mühendisliği departmanında Mezun Günü düzenliyorve tüm mevcut program mezunlarıyla yılda birkaç defa ya Birleşik Krallık ya da Norveç veya Hollanda’ya üç günlük geziye çıkıyoruz. Şimdiye kadar bu gezilere iki defa gittim ve her sefer gerçekten keyif aldım. Hepimiz sunum yaptık, projelerimizi tartıştık ve programdaki yaşamı nasıl bulduğumuzu konuştuk; kendi deneyimimi başkalarıyla paylaşmak harikaydı.

Shell’deki çalışma ortamına dair sevdiğim şey, çalışanların kendi yollarını seçmeleri için tanınan özgürlük. Bu benim içinShell’i ön plana çıkaran özellik. Kendi hızınızda gelişme sağlayabiliyor, sizi en çok motive eden şeyin ne olduğunu bulabiliyor ve ideal konumunuzu keşfedebiliyorsunuz. Bu çok iyi bir şey.”

Öğrenciler ve Mezunlar'da Daha Fazlası

Shell Mezun Programı

Shell'in heyecan verici ve farklılıklarla dolu dünyasını keşfedin. Neler yapabileceğinizi ve nerelere ulaşabileceğinizi görün.

Shell'de çalışmanın avantajları

Mükemmel eğitim programlarımızdan sosyalleşmeye ve işbirliği yapmaya yönelik fırsatlara kadar Shell'de çalışmanın avantajlarını keşfedin.