Eddie Wang'ın Shell Scotford Rafinerisi yakınında çekilmiş samimi portresi
Eddie Wang, Mühendislik Stajyeri, Kanada

Eddie, Shell'deki deneyiminin enerji sektöründe çalışmayı sevdiğini farketmesine yardımcı olduğunu ve Shell'de daha iyi bir enerji geleceği oluşturma hedefi üzerinde etki yaratabileceğini düşünüyor.

Shell Değerlendirmeli Stajyerlik Programı'nı nasıl keşfettiniz?

Değerlendirmeli Stajyerlik Programı'nı ilk defa, Shell Scotford Rafinerisi'nde müteahhit olarak çalışırken duydum. İşbirliğine dayalı kültür ve emniyet anlayışı dikkatimi çekti. Shell'de başka bir stajyerlik fırsatını daha değerlendirmeye karar verdim çünkü Shell'in kapsayıcı ve yenilikçi ortamı içinde fikirlerimin ivme kazanacağına inanıyorum. Shell’in çeşitli projelerinde çalışarak uzmanlığımıgeliştireceğim, ilk elden petrol ve gaz üzerine deneyim kazanacağım.

Eğer Shell bir insan olsaydı ben kendisini, kariyerinizde yelken açmanıza yardımcı olan parlak ve tutkulu bir kişi olarak tarif ederdim. Bu nedenle Shell'de kendi yolculuğuma devam etmeye karar verdim.

Shell'deki ilk gününüze dair en çok aklınızda kalan ne oldu?

Shell, başlangıç sürecini organize etme ve yapılandırma biçimiyle ilk günden beni etkiledi. Bütün stajyerler kahvaltı için bir araya geldi ve sonra kapsamlı bir oryantasyon programına dahil edildik. Stajyer danışmanı, görevlerimize geçişimize yardımcı olan değerli bilgileri bizimle paylaştı.  Oryantasyon sürecine katılan herkes, organizasyona alışmamızı gerçekten kolaylaştırdı.

Görevinizde sevdiğiniz şey nedir?

Enerji sektörünün ön saflarıında yer alıyor olma duygusu hoşuma gidiyor. Tam zamanlı bir çalışandan beklenecek ve kendimi geliştirebileceğim sorumluluklara sahip olmayı çok seviyorum. Shell destekleyici bir mentörlük programı öneriyor. En başından itibaren size destek olması için bir çalışan ve bir de mentör atıyorlar. Ayrıca her zaman size destek olmak ve gitmeniz gereken yolda size rehberlik etmek için orada bulunan bir gözetmeniniz oluyor. Bununla birlikte görevim kapsamında profesyonel ve liderlik becerilerimi geliştirmek için de mükemmel fırsatlar sunuluyor.

Eğer siz bir Süper Kahraman olsaydınız ve uzmanlığınız da enerji olsaydı özel gücünüz ne olurdu?

Eğer enerji alanında uzman bir Süper Kahraman olsaydım, özel gücüm ülke genelinde anında boru hatları çekebilme yeteneği olurdu. Kanada’dan elde edilen doğal kaynakların dünya piyasalarına taşınmasına imkan verecek boru hattı altyapısını, mümkün olan en ekonomik, verimli ve güvenli biçimde inşa etmek isterim.

Stajyerliğiniz süresince enerji sektöründe kariyerinize devam etme konusunda ilham aldınız mı? Sizin için bundan sonra ne var?

Kanada'nın enerji başkentinde yetişmiş biri olarak emtia işine her zaman ilgi duymuşumdur. Shell'deki deneyimim, enerji sektöründe çalışmak istediğimden emin olmama ve daha iyi bir enerji geleceği inşa etme hedefi doğrultusunda sektörün içinden etki yaratabileceğimi farketmeme yardımcı oldu. 

Sektörün çevre üzerindeki etkisi konusunda halkın endişelerini ve karşılaştıkları zorlukları kabul ediyorum. Aynı zamanda sektörün, yaşam kalitemizi arttırmak için yarattığı faydaların yanı sıra bu etkileri hafifletmek için inovasyona, araştırmaya ve geliştirmeye yönelik samimi kararlılığına da tanıklık ediyorum. Enerji sektörünün parçası olmak, daha fazla bilgi edinmek ve enerji sektörünün sorunlarını çözmeye yardımcı olmak istiyorum;Shell'in de bunu yapmak için en iyi yer olduğuna inanıyorum.

Öğrenciler ve Mezunlar'da Daha Fazlası

Shell Mezun Programı

Shell'in heyecan verici ve farklılıklarla dolu dünyasını keşfedin. Neler yapabileceğinizi ve nerelere ulaşabileceğinizi görün.

Shell'de çalışmanın avantajları

Mükemmel eğitim programlarımızdan sosyalleşmeye ve işbirliği yapmaya yönelik fırsatlara kadar Shell'de çalışmanın avantajlarını keşfedin.