Shell'in çok yönlü işgücünü biraraya getirmek için Shell genelinde pek çok sosyal grup ve destek ağı oluşturulmuştur. Bu iletişim ağları, çalışanların potansiyellerine ulaşmak için birbirleriyle bağlantı kurmalarına, fikir paylaşmalarına ve birbirlerine destek olmalarına yardımcı oluyor. Daha sağlıklı bir yaşam tarzının teşvik edilmesi, kişisel ve profesyonel gelişimin desteklenmesi gibi farklı hedeflere sahip olan bu topluluklar, şirket genelinde kabul ve karşılıklı saygı kültürünü yerleştirmeye yardımcı oluyor.

Shell'de Kadınlar Ağı'ndan, engelli çalışanlara yönelik enABLE Ağı'na, Shell Afrikalı Ağı'ndan daha pek çoğuna kadar hepsi, Shell'in çok yönlülük ve kapsayıcılık kültürünün şekillendirilmesiüzerinde etki yaratıyor. 

Shell Afrikalı Ağı, Birleşik Krallık

Birleşik Krallık'taki Shell Afrikalı Ağı (SAN), Afrika ve Karayip kökenli çalışanların ilerlemesine destek olmayı amaçlıyor. Mavis Oti-Addo-Boateng, ağın 15 yıl önce kurulmasından bu yana kendisinin hem profesyonel olarak hem de kişisel olarak fayda sağladığını söylüyor.

“Kişisel gelişim görüşmeleriyle ve mentörlük oturumlarıyla SAN, liderlik, yönetim, iletişim ve müzakere becerilerimi büyük ölçüde güçlendirdi. Tüm üyelerimizin, üst düzey Shell liderlerinden kariyer ipuçları edinmesine yardımcı oluyoruz - kendi kariyer hedeflerimi gerçekleştirmenin yanı sıra topluma da birşeyler verebilecek durumda olmaktan gurur duyuyorum.”

Hollanda'daki şube de dahil olmak üzere SAN üye sayısı yaklaşık 300 kişiyi buluyor. Kendi kariyer hedeflerinin peşinden giden üyeler düzenli toplantılar, mentörlük oturumları ve iş sonrası sosyal etkinlikler sayesinde birbirleriyle iletişim kuruyorlar.

“SAN bana güçlü kişisel değerlere sahip olma fırsatı verdi: hakkaniyet, geri verme ve başkalarının kendi rüyalarını gerçekleştirmesine yardımcı olmak".

Mohammed Al Athaba bir podyumda durarak konuşma yapıyor
Mohammed Al Athaba, Mekanik Bütünlüğü Mühendisi, Katar

Küçük başla büyük düşün

Dünyanın en büyük Gazdan Sıvıya Dönüşüm (GTL) tesisi Qatar Pearl GTL'de çalışan ve halen Shell Yeni Mezun Programı’nda bulunan Mohammed şunları söylüyor:

“Bence Shell'de çalışmanın en iyi yönlerinden biri: böylesine uluslararası bir ortamda kültürün ve insanların böylesine içiçe geçiyor olması. Şahsen geleceğin Katar'ı, Katarlıları ve dünyanın her yerindeki iş arkadaşlarım için bir iz bırakmak istiyorum.”

Kariyer’de daha fazlası

Kadınların gözünden

Shell'de etki yaratan kadınlardan bazılarını dinleyin ve kariyerlerini nasıl geliştirdiklerini, işyerinde değişime nasıl ilham verdiklerini keşfedin.

Engelli çalışanlarımız

Shell'de engelli çalışanlarımızı yaşadıkları zorlukları bizimle paylaşarak birlikte çalışmamıza ve potansiyellerine ulaşma yolunda onları desteklememize imkan vermeleri yönünde cesaretlendiriyoruz.