Küresel düzeyde 44 bin bayi ağı ile günde yaklaşık 30 milyon misafirini ağırlayan Shell’in en büyük gücü 86 bini aşkın çalışanıdır. Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık yaklaşımımız doğrultusunda çalışanlarımız arasında cinsiyet, din, dil, ırk ayrımı yapmıyoruz ve kültürel ve kişisel farklılıklara büyük değer veriyoruz. Shell'de çalışanlarımızın çeşitliliğine özen gösteriyoruz çünkü kapsayıcı bir işyerinin çalışanlarımızın kendini geliştirmesine ve bu sayede işimizin gelişmesine olanak sağladığına inanıyoruz.

Çalışma Kurallarımız, tüm çalışanlarımıza, çalıştıkları yerden bağımsız olarak fırsat eşitliği sunmamızı öngörüyor. Bu fırsat eşitliği ilkesi ile çalışanlarımızın kendilerini güvende hissedebilecekleri bir çalışma ortamı yaratıyor ve onlara potansiyellerini kullanabilecekleri imkanlar sağlıyoruz.

Çalışanlarımız mükemmelleştikçe biz de mükemmellik kazanıyoruz. Shell Güney Afrika Ülke Başkanı Bonang Mohale, “Çalışanlarımız kendilerini kapsayıcılık ve katılım içinde hissettiklerinde fikir, geçmiş ve perspektif zenginliğini ortaya çıkararak iş değeri yaratırlar” diyor.

Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık yaklaşımı dahilinde cinsiyet dengesinin her uzmanlık alanında sağlanmasına önem veriyoruz. Şirketlerimiz içerisinde kadınların erkeklerle eşit temsil hakkı elde etmesini sağlıyoruz.

Özellikle kadınların iş yaşamına katılımını sağlayacak sürdürülebilir uygulamaları hayata geçiriyor ve kadınların şirket içerisinde erkeklerle eşit temsil hakkı elde etmesini sağlıyoruz. Kadın çalışanlarımız için örnek alabilecekleri rol modeller yaratıyoruz ve global rollerde kadınların temsilini arttırmayı hedefliyoruz.

Wael Sawan, Shell CEO
Wael Sawan, Shell CEO

Bütün çalışanların kendilerini değerli ve katılımcı hissettiği, işbirliği yapan bir ekibin parçası bireyler olarak kabiliyetlerini geliştirebildikleri bir ortam sunmak için çalışıyoruz. 

Doğruluk, dürüstlük ve saygı ilkelerini temel alan çeşitlilik ve kapsayıcılık özelliklerine sahip bir işyeri, kayda değer kişileri biraraya getiriyor ve onların kendileri gibi olmalarına imkan tanıyor. Shell'de işbirliği içinde yeniliğe ve enerji alanında daha iyi bir geleceğin kurulmasında rol oynayan bir ekibin parçası olarak becerilerinizi ve bilgilerinizi uygulama ve geliştirme imkanına sahip olacaksınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Deneyimli Profesyoneller için iş arama

Kariyer fırsatlarını inceleyin ve Shell ile nasıl bir etki yaratabileceğinizi keşfedin.

Shell Mezun Programı

Shell'in heyecan verici ve farklılıklarla dolu dünyasını keşfedin. Neler yapabileceğinizi ve nerelere ulaşabileceğinizi görün.

Shell’de Yaşam

Dünyanın her yerinden öncülerimiz, yenilikçilerimiz, maceracılarımız ve araştırmacılarımız ile tanışın ve onlardan ilham alın. Çalışanlarımızın hikâyelerini keşfedin ve Shell’deki farklı kariyerler hakkında fikir sahibi olun.