Son zamanlarda Shell adına işe alım yaptığını iddia eden kuruluşların karıştığı birtakım olaylar yaşandı. Shell adına çalıştığını ya da Shell ile bağlantılı olduğunu iddia eden bu kuruluşlar, şahıslar ile iletişime geçerek vasıflarının (yerel veya yurtdışı) Shell çalışanı olmak için uygun olduğunu bildirmekte ve çalışma izni, sigorta poliçeleri, v.s. için ciddi miktarlarda para transferi yapılmasını talep etmektedirler.

Shell ve Shell adına işe alım yapan kuruluşlardan herhangi birisi, işe alım sürecinin herhangi bir aşamasında başvuru sahiplerinden para veya ödeme talep etmemektedir. Shell'den iş teklifi almaya hak kazanan tüm şahısların her zaman resmi bir işe alım sürecinden geçmeleri gerekir.

Bu tarz bildirimler usulsüzdür. Bunlar Shell'den kaynaklanmaz ve Shell'in işe alım süreciyle ilişkili değildir.

Söz konusu yazışmalar hakkında dikkat çeken ayrıntılar, Shell dışındaki e-posta adreslerinden (örneğin yahoo.com e-posta adresi) gönderilmiş olmaları; kullanılan İngilizce'nin zayıf olması; ve herhangi bir aşamada para isteniyor olmasıdır.

Aşina olmadığınız kişilerden gelen uygunsuz iş önerilerine ve/veya tekliflerine cevap vermemenizi tavsiye ediyoruz. Kişisel veya finansal bilgilerinizi tanımadığınız hiç kimseye açıklamayınız. Bu gibi teklifler almanız halinde yerel polis amirliğinizle irtibata geçmenizi ve gönderenlerin sizdeki tüm bilgilerini (e-posta adresleri, telefon/faks bilgisi, v.s.) kendilerine iletmenizi öneriyoruz.

Kariyer’de daha fazlası

Neden Shell'i seçmeliyim?

İlerlemeye güç katmak için ihtiyaç duyulan enerji kaynaklarının geliştirilmesine yardımcı olmakta kararlı, işbirliğine dayalı, öncü bir ekibe katılın.

Shell Mezun Programı

Shell'in heyecan verici ve farklılıklarla dolu dünyasını keşfedin. Neler yapabileceğinizi ve nerelere ulaşabileceğinizi görün.