2015 sezonu boyunca bu yılın yorulmak bilmeyen ve agresif performans arayışının bir parçası olarak, Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen’in otomobillerine Shell V-Power yarış yakıtının beş yeni güçlü karışımı kullanıldı. Bu yakıt iyileştirmeleri Shell'in Shell ve Scuderia Ferrari’nin Teknik Ortaklığı tarihindeki en büyük adımlardan birini temsil ediyor.

PurePlus Teknolojisiyle üretilen Shell Helix Ultra doğal gazdan elde edilen ilk motor yağıdır, ayrıca 2015’te Ferrari V6 turboşarjlı güç ünitesinin yarıştaki en güvenilir ünite olmasını sağlamaya yardımcı olmuştur.

Alman Ferrari yarışçısı Sebastian Vettel, Belçika Formula 1 Grand Prix’de Spa-Francorchamps pistinde pratik yapıyor

Shell’in sağladığı kayda değer performans kazancı, tüm yarış boyunca neredeyse 30 saniyeye varan zaman kazandırmış ve bu güne kadar Scuderia Ferrari’nin 14 podyum, 3 zaferini ve 2015 Formula 1 Üreticiler kategorisi Şampiyonasında ikinciliği garantilemesini sağlamıştır.

“2015’te Shell V-Power yarış yakıtını geliştirmemizle birlikte geçen yıllara göre daha agresif bir strateji izlemeyi hedeflemiştik.” diyor Shell Motor Sporları İnovasyon Yöneticisi Guy Lovett. “Yeni ve inovatif hibrid teknoloji yılı 2014’te öğrendiklerimizi, 2015’te yarış yakıtımıza uyguladık ve beş yeni ve güçlü karışım geliştirdik.”

“Maranello’daki mestektaşlarımızla her zamankinden daha yakın çalışıyoruz, orada yakıt-motor paketini optimize etmek için geliştirme planlarımızı tamamen entegre ettik ve yaptıklarımızın işe yarayıp takımın kazandığı günlere geri dönüşünü görmek çok güzeldi. Şimdi 2016 için çok sıkı çalışacağız.”

Scuderia Ferrari Teknik Direktörü James Allison ekliyor: “2015 Scuderia Ferrari için çok olumlu bir yıldı ve özellikle güç ünitesi performansımızı geçen seneye göre çok yükselttik.”

“Shell’in Shell V-Power yarış yakıtı ve PurePlus Teknolojsiyle üretilen Shell Helix Ultra yağı sayesinde yaptığı önemli iyileştirmeler hem beygir gücü hem de güvenilirlik açısından yarış pistindeki gelişmelerde bize çok şey kazandırdı. Shell ile Teknik Ortaklığımız hiç olmadığı kadar güçlü ve en azından önümüzdeki beş yıl için birlikte daha fazla yarış ve şampiyona kazanma umuduyla birlikte çalışmaya devam etmek için sabırsızlanıyoruz.”

Sürücülerde Daha Fazlası

Shell’in yarıştaki rolü

Shell Track Lab takımı tüm yarışlarda Ferrari takımının başarısına yardım etmek için pist kenarındadır yarış hafta sonları süresince yakıt ve yağ örnekleri alınır, testler yapılır.

İstasyonlarımız

Shell istasyonlarını tercih etmeniz ve sizleri mutlu uğurlamak için hizmet ve servislerimizi yeniledik. Sizlerin memnuniyetlerin paylaşmak Shell markasının önceliklerindendir.