Kişisel Bakım

Masa üzerinde çiçeklerle çevrili beyaz bir yüz kremi tüpü

Dünya kozmetik ve makyaj sektöründe tüketiciler, bugün artık daha bilinçli birer alıcıdır ve daha yüksek kaliteli ürünler istemektedir. Kozmetik üreticileri başarılı olmak için bu beklentileri karşılamak ve rakiplerinden açıkça farklı olmak zorundalar.

Buna ek olarak, tüketicilerde daha saf ve doğal bazlı, ya da doğadan esinlenen ürünlere yönelik bariz bir eğilim gözlenmektedir. Beyaz yağlar, vazelinden saç ve cilt bakım ürünlerine kadar çoğu türden kişisel bakım ürününde ve birçok kozmetik formülde yaygın olarak kullanılan bileşenlerdir.

Shell'in yeni kuşak tıbbi beyaz yağları olan Shell Ondina X, artık ham petrolden elde edilen geleneksel mineral yağlarla değil, GTL teknolojisiyle üretilmektedir. Shell Ondina X yağları rekabetçi avantaj sağlamanıza yardımcı olabilir.

Kozmetik ve kişisel bakım formüllerinde Shell Ondina X kullanılması hakkında daha fazla bilgi alın

Polimer Sektörü

Bir Chevrolet SSR'nin içi, gösterge tablosu, koltuk ve direksiyon simidi gösteriliyor

Shell, işinizi ve karşılaştığınız güçlükleri anlıyor. Ürünlerinizin otomotiv, tüketici ürünleri, sanayi ve medikal sektörler dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerdeki müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılaması gerekiyor. Mevzuat daha katı bir hal alırken, gerekleri de çok daha karmaşıklaşıyor.

Proses yağlar polimer bileşiklerin ve lastik karışımlarının formülünde kritik bir rol oynuyor. Bunlar TPE gibi bir polimer bileşiğin tipik olarak %20-50'sini, EPDM gibi lastik karışımlarının ise yüzde 100'e kadarını temsil etmektedir. Proses yağ, fiziki özellikleri değiştirme yağı olarak etkili olur ve iyi bir performansı ve polimerle iyi bir uyumu olması son derecede önemlidir, çünkü bu, lastiğin yumuşaklığını, elastikliğini ve renk kararlılığını etkiler.

Shell Risella X yağları rekabetçi avantaj sağlamanıza yardımcı olabilir, çünkü mükemmel bir performans ve extra saflığa sahiplerdir.

Polimer sektöründe kullanılan Shell Proses yağları hakkında daha fazla bilgi alın

Köpük Giderici

Küçük test tüplerine sıvı damlatan üç adet pipet

Shell'de proses yağlarının ürün ve faaliyetlerinizde oynadığı rolün bilincindeyiz. Müşterileriniz için köpük oluşumunu en aza indirmede mükemmel performans sağlayan, hapsolan havayı hızla bırakan ve uçucu organik bileşiklerin (VOC) potansiyel emisyonunu en aza indirecek düşük bir uçuculuğa sahip olan köpük önleyici formüllere ihtiyaç duyduğunuzu biliyoruz.

Yağ bazlı köpük önleyici formüllerde yağ formülün %90'ına kadar kısmını oluşturabilir. Bu yağ, hem yüzey etkili molekülleri nötralize etmek için su bazlı sistemin yüzeyine yayılan, hem de köpük önleyicinin hidrofobik bileşenlerini çift yüzey etkili molekül katmanına taşıyarak köpük kabarcıklarını stabilize edip onları yok eden bir taşıyıcı sıvı olarak iş görür.

Shell Risella X, rekabetçi avantaj sağlamanıza yardımcı olabilir, çünkü mükemmel bir performans ve extra saflığa sahiptir.

Yağ bazlı köpük önleyici formüllerde kullanılan Shell Risella X hakkında daha fazla bilgi alın

Tekstil

Farklı renkte pamuk iplikler taşıyan çoklu bobinler

İplik, dokuma olmayan kumaş ve liflerden üretilen tüm değerli ürünlerin üretim süreçlerinde tekstil yan formülleri kritik bir öneme sahiptir. Bunlar liflerde yıpranma ve kopmaları, liflerde elektrostatik yüklenmeyi önler ve liflerde ve kasnaklarda toz oluşmasını azaltır. Bu formüller eğirme apresi şeklinde sulu emülsiyon olarak, ya da bobin yağı olarak saf haliyle uygulanabilmektedir.

Shell'de dünyanın önde gelen tekstil yan ürün imalatçılarıyla yakın bir işbirliğiyle çalışmak suretiyle, yaşadığınız zorlukları anlıyoruz. Rekabetçi küresel piyasada başarılı olmak için üretkenliği ve proses verimliliğini maksimize etmenin, buna karşılık emisyonları en aza indirmenin ve liflerde yaşlanma etkilerinden ve renk kaybından kaçınmanın temel bir önem taşıdığını anlıyoruz. Shell Risella X ürün yelpazesi, gazdan sıvıya (GTL) teknolojisine dayalı yenil proses yağlarıdır. Rekabetçi avantaj sağlamak amacıyla geliştirilmiştir, çünkü mükemmel bir performans ve extra saflığa sahiplerdir.

Tekstil yan formüllerinde kullanılan Shell Risella X yağları hakkında daha fazla bilgi alın  

Kablo Dolgu

Lastik

Bir otomobil lastiğindeki dişlerin yakından görünüşü

Dünyanın önde gelen lastik ve araç lastiği üreticileriyle yıllarca yakın bir işbirliği içinde çalışan Shell, karşı karşıya olduğunuz güçlükleri anlıyor. Küresel piyasada rekabet gücünüzü korumanız için ürün performansında sürekli iyileştirme gerekir, ayrıca yeni mevzuata uyum sağlamak gibi her zaman güncelliğini koruyan bir ihtiyaç söz konusudur.

Shell Flavex 595, lastik üretiminde şekillendirici yağ olarak kullanılan etiketsiz bir proses yağıdır. Yazlık, dört mevsimlik ve yüksek performans lastikleri üretmek için kalıntı aromatik ekstrakt (RAE) teknolojisi kullanılarak üretilir. Geleneksel distile aromatik ekstrakt (DAE) ürünlerine bir alternatif sunar ve AB Direktifi 2005/69/EC, REACH Yönetmeliği 1907/2006, Ek XVII (Madde 50)'ye tamamen uygundur.

Yeni, heyecan verici fırsatlar sunarak hem araç lastiği hem de stiren bütadiyen lastik üreticileri için rekabetçi avantaj sağlar. Ayrıca ürünleriniz için gerçek bir avantaj sağlayabilir.

Shell proses yağları lastik üreticilerinin ürünlerin performansını artırmalarına ve çevre mevzuatına uygunluk sağlamalarına yardımcı olabilir.

Lastik sektöründeki çeşitli üreticiler Shell Flavex 595 kullanarak değer yaratmıştır, çünkü bu ürün yüksek polarite gerektiren uygulamalarda bazı avantajlara sahiptir.

Lastik üretim sektöründe kullanılan Shell Proses Yağları hakkında daha fazla bilgi alın

Diğer

Koruyucu gözlükler takan ve bir pipetten deney tüpüne sıvı damlatan Shell bilim insanı

Proses yağları kimya ve imalat sektörlerinde çok çeşitli bitmiş üründe kullanılmaktadır.

25 yılı aşkın tecrübesiyle Shell, proses yağlarının ürün ve faaliyetlerinizde oynadığı belirleyici rolün bilincindedir. Aynı zamanda, bu çok önemli yağların kalitesinin ne kadar önemli olduğunun ve son derece tutarlı bir kaliteye sahip olan bir proses yağın kullanılmasının, işletmenizin başarısında nasıl büyük bir etkiye sahip olabileceğinin farkındayız.

Çeşitli sektörlerdeki müşteriler Shell Proses yağları kullanarak değer kazanmıştır. Bunlar arasında tarımsal ürün koruma spray yağları, köpük önleyiciler, patlayıcı, gübre, ısıyla eriyen yapıştırıcılar (sıcak silikon), optik kablo dolgu jeli, vazelin, tekstil ve deri yan ürünleri, termoplastik elastomer üreticileri sayılabilir.

Değerli performans avantajlarını ortaya çıkarmak istiyorsanız, Shell Proses Yağlarının işletmeniz için sağlayabileceği yararlar hakkında bizimle görüşün: tecrübeli proses yağ uzmanlarımız ihtiyaçlarınızı analiz ederek sorunlarınıza çözüm bulmak için sizinle birlikte çalışabilir.

Sonuç? Faaliyetlerinize değer katan bir teknoloji.

Ticari müşteriler hakkında daha fazla bilgi

Proses yağları

Shell, lider proses yağ üreticilerinden biridir ve proses yağ işinde 25 yılı aşkın deneyimi vardır. Proses yağların ürünleriniz ve faaliyetlerinizde oynadığı önemli rolün farkındayız.

Shell Madeni Yağ Çözümleri

Sizin ki gibi işletmelere her gün sunduğumuz teknik hizmetlerimiz olan uzman tavsiye, destek ve vaka çalışmaları hakkında bilgi alın.