Shell Rimula R6 LME ürün fotoğrafıları

yağlayıcılar

Shell Rimula R6 LME

Düşük emisyon, bakım masraflarından tasarruf ve enerji tasarrufu – kamyonculuk ve toplu taşıma uygulamaları için ideal.

Çalışma şartlarınız ne kadar sıcak, soğuk, eğimli, tozlu, çamurlu veya uzun olursa olsun, yağınızın tüm koşullar altında motorunuzu koruyacağını bilmek istersiniz. 

Shell Rimula ağır iş dizel motoru yağlarının  Enerjili Koruması  üç kritik alanda koruma sağlar:

  1. Asit kontrolü – performansı kanıtlanmış katkı maddeleri, yakıt yanarken oluşan asitlerden kaynaklanan korozyona karşı korumaya yardımcı olur.
  2. Tortu kontrolü  - motorun sürekli performans ve uzun ömür sağlayacak şekilde temiz tutulmasına yardım eder.
  3. Aşınma kontrolü  -hareketli metal motor parçalarını birbirinden ayrı tutarak motor ömrünü uzatır

Shell Rimula R6 LME

Shell Rimula R6 LME, motorun değişen ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde kimyasal ve fiziksel olarak adapte olan eşsiz bir teknolojiden yararlanmaktadır. Taşımacılık faaliyetlerinde verimliliğe şu yollarla katkıda bulunabilir:

  • emisyon kontrolüne yardımcı olarak.
  • uzun yağ değişim aralıkları ve daha az atık yağ ile.
  • daha düşük yakıt kullanımı ile.


Koruyucu güç

Sadece güvenilir bir yağlayıcıdan çok daha fazlası olan Shell Rimula R6 LME koruma sağlanmasında üç aşamalı bir yaklaşım kullanıyor:

  1. sentetik baz yağ teknolojisi
  2. eşsiz katık teknolojisi.
  3. ve aşınma önlemeyi güçlendirici özel sistem.

Bu üç faktör birleşerek, dayanıklılıktan ödün vermeden üstün performans, uzun yağ değişim aralığı ve yakıt tasarrufu kapasitesi sağlıyor. Shell Rimula R6 LME aşınma ve tortuya karşı eski nesil motor yağlarından daha fazla koruma sağlar (örn. ACEA E4/MB 228.5 yağlar) ve düşük SAPS formülü en yeni motorlarda bulunan egzoz sistemi katalizörlerini ve filtrelerini korur.

Sizin korumanız - bizim tecrübemiz

Teknoloji uzmanlarımız tarafından geliştirilen özel aşınmayı önleyici güçlendiricimiz motorun yüksek stresli alanlarında aşınmaya karşı ekstra koruma sağlar.

Düşük emisyon

Egzoz emisyon kontrol sistemlerinizin performansının korunması sadece taşıtlarınızın yasal gereklere uygunluğunu sağlamak açısından değil, verimli çalışma sağlamak açısından da önemlidir. Örneğin tıkanmış dizel partikül filtreleri (DPF) aslında yakıt tüketimini artırabilir.

Shell Rimula R6 LME, en yeni ve geleceğin taşıt teknolojilerinin verimliliğinin sürdürülmesini sağlayacak şekilde düşük kül ve kükürt oranlarıyla formüle edilmiştir. Mercedes-Benz, MAN ve diğer OEM'lerin kükürt ve fosfor içeriğinin sınırlanması gereksinimlerinden daha iyi özelliklere sahip Shell Rimula R6 LME test edilmiş ve koruma sağladığı kanıtlanmıştır.

Yakıt Ekonomisi

Shell Rimula R6 LME, araçlarınızın yakıt tüketimine ve işletmenizin maliyetlerine olumlu katkılarda bulunabilir. Lider motor ve taşıt üreticileriyle yakın işbirliği içinde geliştirilen bu ürün, yakıt tasarrufu yönünde yararlar sağlamakla kalmaz, ayrıca en son düşük emisyonlu ekipmanların dayanıklılık ve performans gereksinimlerini de karşılar.

Bağımsız taraflarca doğrulanan yakıt tasarrufu

Bunu sadece biz söylemiyoruz. İngiltere'nin lider süpermarketlerinden birisindeki kamyon filosuyla yapılan denemelerde müşteri Shell Rimula R6 LME'nin, tipik bir 10W-40 yağına kıyasla 100,000 km yağ değiştirme aralığında %2,0'ye kadar yakıt tasarrufu sağladığını teyit etmiştir*.

*Raporun tamamı talep üzerine temin edilebilir.

Bakımdan tasarruf 

Shell Rimula R6 LME, lider motor üreticileriyle işbirliği içinde geliştirilmiştir ve en son motorlarda mükemmel bir piston temizliği sağlar. Mercedes-Benz ve diğerleri tarafından uzun yağ değiştirme uygulaması için onaylanan Shell Rimula R6 LME, MB OM501 motor testinde referans yağın piston temizliğinden %25 daha iyi bir temizlik sağlamıştır. Shell Rimula R6 LME, yağ bakım aralığı boyunca uzun motor ömrü ve koruma sağlama açısından test
edilmiştir.

Shell Rimula R6 LME kullanmalı mısınız?

Shell Rimula R6 LME, birçok karayolu, ağır hizmet uygulamalarında kullanılmaya uygundur. Bu yağ, Mercedes-Benz, MAN, DAF ve diğer üreticilerin karışık Euro 2, 3, 4 ve 5 motor tiplerine sahip filoları ile modern, düşük emisyonlu taşıtlarındaki çok çeşitli nakliye ve toplu taşıma uygulamaları için özellikle uygundur. Shell Rimula R6 LME, ACEA E6 ve E7 gibi sektör spesifikasyonlarının performans gereksinimlerinden daha iyi bir performansa sahiptir ve DPF'li araçlar için idealdir.

Teknik özellikler ve onaylar

SAE Viskozite Sınıfı: 5W-30

ACEA: E6, E7; Cummins: CES 20077; MAN: M3477; MB Onay: 228.51.

Yukarıda belirtilen ürün spesifikasyonları zaman zaman değişebilir ve bazıları satışta olmayabilir.  Aracınız için Türkiye ürün portföyümüzden spesifik bir öneri almak için lütfen ücretsiz çevrim içi yağ öneri aracımız  Shell Lubematch 'ı kullanın.

R6 LME yağları güvenli bir şekilde nasıl kullanılır?

Shell Rimula R6 LME yağlarının, önerilen uygulamaya göre uygun şekilde kullandığınız sürece ciddi bir sağlık ya da güvenlik tehlikesi arz etmesi olası değildir. Cilde temasından kaçınmanız ve kullanılmış yağa dayanıklı eldivenler giymeniz gerekir. Yağın cildinize temas etmesi durumunda, derhal sabunlu su ile yıkayın. Kullanılmış yağları atmak için yetkili bir toplama noktasına götürün. Toprağa, kanalizasyona ya da suya dökmeyin.

Öne çıkan içerik

Aracınız için doğru yağı bulun

Aracınıza doğru yağını bulmak için Shell LubeMatch aracımızı kullanın.

SHELL MOBİL UYGULAMASI

Seyahat destinasyonlarından uzman araç bilgilerine ve bu ikisi arasındaki her şeyde yanınızdayız.