Shell Rimula R3 X

yağlayıcılar

Üçlü etki; aşınmaya, tortuya ve ısıya karşı dayanıklı

Çalışma şartlarınız ne kadar sıcak, soğuk, eğimli, tozlu, çamurlu veya uzun olursa olsun, yağınızın tüm koşullar altında motorunuzu koruyacağını bilmek istersiniz.

Shell Rimula ağır iş dizel motoru yağlarının Enerjili Koruması üç kritik alanda durmaksızın çalışır:

  1. Asit kontrolü– performansı kanıtlanmış katkı maddeleri, yakıt yanarken oluşan asitlerden kaynaklanan korozyona karşı korumaya yardımcı olur.
  2. Tortu kontrolü - motoru sürekli performans ve uzun ömür sağlayacak şekilde temiz tutar.
  3. Aşınma kontrolü - hareketli metal motor parçalarını birbirinden ayrı tutarak motor ömrünü uzatır.

Shell Rimula R3 X Multi

Shell Rimula R3 X Multi Enerjili Koruma yağları, karayolu ve arazi uygulamalarda koruma sağlamak için motorunuzun ihtiyaçlarına sürekli uyum sağlayarak, aşınma, tortu ve ısıya karşı üç etkili bir koruma sağlar.

Koruyucu güç

Modern çok bileşenli kimyasallar kullanılan Shell Rimula R3 X Multi, turboşarjlı ve turboşarjsız motorlara çok yönlü bir koruma sağlar.

Geliştirilmiş aşınma direnci

18 milyon km'yi aşan ve belgelenmiş karayolu performansı ile Shell Rimula R3 X Multi gösterdi ki:
Laboratuvarda: Sektör standardı Cummins M-11 HST testinde %40'a kadar daha az piston bloğu aşınması (grafiğe bakın).
Yolda: Caterpillar motorlarının ağır iş nakliye faaliyetlerinde kullanılmış yağ örneklerine göre demirde %35'e varan daha az bir aşınma kaydedilmiştir

Üstün tortu kontrolü

Verimli çalışma ve uzun motor ömrü sağlamak için motorunuzun iç kısmının temiz olması gereklidir. Shell Rimula R3 X Multi'nin, eski nesil yağlara kıyasla motorları daha temiz tuttuğu görülmüştür.

Isıya karşı daha fazla dayanıklılık

Çok çalışan motorlar çok ısı üretirler. Shell Rimula R3 X Multi, ağır yük işi altında sürekli koruma sağlayarak, ısı kaynaklı bozulmalara karşı direnç gösterecek şekilde geliştirilmiştir. Yağ, kilit sektör yüksek ısı oksitlenme testlerinin gereklerini %40'a kadar aşmaktadır*, böylece neredeyse en ağır çalışmaların tamamı için sağlam bir güvenlik marjini sağlıyor.
*ASTM Sekans III ve CEC PDSC test prosedürleri dahil

Shell Rimula R3 X Multi yağ kullanmalı mısınız?

  • Shell Rimula R3 X Multi, çok sayıda karayolu kamyon üreticisinin onayı ile, modern turboşarjlı motorlar dahil olmak üzere ağır yük otobüs ve kamyon uygulamalarında özellikle kullanıma uygundur.
  • Shell Rimula R3 X Multi'nin, uzak madencilik ve taş ocağı faaliyetlerinden çeşitli tarım makinelerine kadar, zorlu arazi uygulamalardaki etkisi kanıtlanmıştır.

Öne çıkan içerik

Aracınız için doğru yağı bulun

Aracınıza doğru yağını bulmak için Shell LubeMatch aracımızı kullanın.

SHELL MOBİL UYGULAMASI

Seyahat destinasyonlarından uzman araç bilgilerine ve bu ikisi arasındaki her şeyde yanınızdayız.