Yıllar önce motosikletlerde ve otomobillerde aynı yağı kullanmak mümkündü. O zamandan bu yana otomobil ve motosiklet motorları, farklı tasarım hedeflerini takip ettiler. Bu da günümüzde bazı 600cc Japon motosikletlerinin, 1500 dev/dakikaya yaklaşan çalışma devirleri olan motorlar kullanarak litre başına bir spor otomobilden iki kat beygir gücü ürettiği anlamına gelmektedir.

3,2 litrelik karter yağ haznesi olan sportif 105bg 1,4 litrelik bir otomobil, yaklaşık 23 değerinde bir motor yağı stres faktörüne sahiptir. Diğer taraftan 2,7 litrelik karter yağ haznesi olan sportif 0,6 litrelik 123bg bir motosiklet, yaklaşık 76 değerinde bir motor yağı stres faktörüne sahiptir - bu da otomobilin neredeyse üç katıdır.

Çoğu 4 zamanlı motosiklet motoru otomobil motorlarından daha az yağ içerir ve yağ, sadece motorda performans göstermekle kalmayıp aynı zamanda vites kutusunun yüksek streslerine de dayanmalı ve yumuşak debriyaj çalışması sunmalıdır. Motosiklet yağları otomobil yağına kıyasla daha çok çalışmalıdır ve biz de işte bu yüzden Shell Advance yelpazesini geliştirdik. Bunlar, özenle harmanlanmış kaliteli baz yağlar ve Shell'in now-how formülü ile elde edilen kusursuz performans özelliklerine sahip özel motosiklet yağlarıdır.

Shell Advance yağını seçerek Shell’in maksimum korumasını sunduğunuzu ve motosikletinizin bu yüksek stres düzeyleriyle başa çıkmasına yardımcı olduğunuzu bilirsiniz. Gazı açtığınızda motosikletinizden daha uzun süre maksimum verimi elde edeceğinizi bilerek içiniz rahat eder.

Motorunuzu temizlemeye ve korumaya yardımcı olan doğru yağı bulmak için Shell LubeMatch’i kullanın. 

Öne Çıkan İçerik

Shell Helix Binek Araç Motor Yağları

Shell Helix binek araç motor yağları, sürüş koşullarınız ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olacak şekilde geliştirilmiştir. Ürün ailesini keşfedin.

Shell Advance Motosiklet Yağları

PurePlus Teknolojisi ile doğalgazdan üretilen Shell Advance motosiklet yağları ürün ailesini keşfedin.

Shell Rimula Ağır Hizmet Dizel Motor Yağları

PurePlus Teknolojisi ile doğalgazdan üretilen Shell Rimula ağır hizmet dizel motor yağları ürün ailesini keşfedin.