Shell & Turcas olarak, ülkemizde ve dünyada bir numaralı gündem maddesi olan yeni koronavirüse (COVID-19) karşı tüm çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini korumak adına gelişmeleri yakından takip edip, gerekli tüm tedbirleri en üst düzeyde alıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü ve Shell Küresel Sağlık Birimi’nin yayınladığı uyarıları ve bilgilendirmelerini eksiksiz takip ediyor ve en üst düzeyde uyguluyoruz. Bu vesile ile sürecin başından bu yana hızlı ve etkin kararlarla gerekli tedbirleri alan Cumhurbaşkanlığı, Bakanlıklar ve ilgili devlet birimlerine yoğun ve özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ederiz.

Akaryakıt istasyonlarımızı içeren saha operasyonlarımız dahilinde iş ortaklarımız, istasyon çalışanlarımız ve istasyonlarımıza gelen misafirlerimizin sağlığına ilişkin de bir dizi önlemler alınmış olup, istasyon yönetimlerine bildirilmiştir. Bu kapsamda istasyonlarımızda dezenfektasyon çalışmaları gerçekleştirilirken, koronavirüse ilişkin bilgilendirici afişler konumlandırılmıştır. İstasyon yönetimlerine, gerekli hijyen ürünleri anlamında da yönlendirmeler yapılmıştır.

Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun yeni koronavirüs enfeksiyonu tedbirleri kapsamında il genelindeki akaryakıt ve LPG istasyonlarının çalışma saatleriyle ilgili aldığı 09 Nisan 2020 tarihli, 2020/18 No'lu karar doğrultusunda Antalya ili sınırları içerisindeki akaryakıt ve LPG istasyonları akşam 21:00 ile sabah 07:00 saatleri arasında kapalı olacaktır. Antalya ili dışında ülke çapındaki tüm istasyon ağımız 7 gün 24 saat, güvenli ve sağlıklı bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.

Akaryakıt ve akaryakıt dışı ürün ve hizmet ihtiyaçlarınızın karşılanabilmesi için istasyonlarımızın hizmet saatlerini dikkate alarak ziyaret etmenizi rica ederiz. Önümüzdeki günlerde farklı illerimiz için de benzer kararların alınması halinde gelişmeleri bu sayfamızda paylaşmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla,
Shell & Turcas Petrol A.Ş.