DYNAFLEX teknolojisi veya DYNAFLEX formülü nedir?

DYNAFLEX teknolojisi veya DYNAFLEX, benzin ve dizel için geliştirdiğimiz ileri teknoloji ürünü, yeni nesil formüllerdir. ‘’DYNAFLEX Teknolojisi’’ ile yeni formüllerimizdeki, Shell'in 100 yılı aşkın bir süredir akaryakıt alanında yaptığı araştırma ve geliştirme çalışmalarının bir sonucu olarak geliştirdiği temizleme moleküllerinden bahsediyoruz.

  • Son nesil bütün akaryakıtlarımız yeni DYNAFLEX teknolojimizle formüle edilmiştir.
  • Benzin ve motorin, farklı akaryakıt türleridir, dolayısıyla biz de her iki akaryakıt türüne özel DYNAFLEX formülleri geliştirdik.

DYNAFLEX teknolojisi motorlarda nasıl etkili olur?

Günümüz motorları giderek daha verimli olmaya başlıyor. Bunun bir sonucu olarak, yakıtlar daha zorlu koşullara (örn. daha yüksek sıcaklık ve basınç) maruz kalıyor ve bu da motorun emme subabı veya yakıt enjektörü gibi önemli yakıt bileşenlerinde kir oluşmasına yol açıyor. DYNAFLEX formüllerinin öncelikli bir amacı var: motorların, üreticilerin istediği gibi çalışmasını sağlamak. DYNAFLEX teknolojisi bunu yapmak İçin içerdiği güçlü temizleme moleküllerini kullanıyor. Bu moleküller, emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistem bileşenlerinin temiz kalmasına ve performans önleyici kirlere karşı korunmasına yardımcı oluyor.1 Yeni Shell Yakıtları 250’den fazla araç ve 3 milyon kilometreden fazla mesafede yapılan kapsamlı testlerin sonucunda, DYNAFLEX teknolojisi ile geliştirilmiştir.2

Shell V-Power Diesel

En iyi temizleme performansımız için DYNAFLEX teknolojisiyle güçlendirilmiş Shell V-Power Diesel, motor performansının %100'e kadar geri kazanılmasına yardımcı olur. 4

Shell V-Power Kurşunsuz

En gelişmiş ve verimli performans yakıtımız Shell V-Power Kurşunsuz, güçlendirilmiş temizleme teknolojisi, motorunuzun performansını desteklerken yakıttan da maksimum enerji almanıza yardımcı olur. Yenilenen formülasyonu ile artık Shell FuelSave Kurşunsuz'a göre 3 kat daha fazla oranda temizleyici ve sürtünme azaltıcı molekül içeriyor.5

Shell FuelSave Diesel

Temiz ve verimli bir motor performansı sunmaya yardımcı olan kir temizleyici moleküller içeren Shell FuelSave Diesel, hem eski hem de yeni dizel motorlardaki kirlere karşı geliştirilen yeni temizleme molekülleri sayesinde daha iyi bir koruma sağlamaya yardımcı olur.6

Shell FuelSave Kurşunsuz

Önceki formüle kıyasla %20 daha fazla sürtünme azaltıcı molekül içeren Shell FuelSave Kurşunsuz, motorunuzun kritik parçalarında anında koruyucu bir katman oluşturarak sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. 7

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.

1 Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

2 Testler Avrupa ve Asya menşeili büyük otomobil üreticilerinin ürettiği geniş bir otomobil yelpazesi üzerinde 2009 yılından bu yana yapılmıştır. Bütün otomobiller Türkiye'de bulunmayabilir.

3 Daha fazla bilgi için www.shell.com.tr/motorists/shell-fuels.html

4 Shell FuelSave ile karşılaştırıldığında güçlendirilmiştir. DW10B uyarınca gerçekleştirilen endüstri standardı testler altında emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerden temizlenmesi suretiyle performansın geri kazanılmasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, yaşına, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

5 Shell FuelSave ile karşılaştırıldığında 3 kat zenginleştirilmiş, daha önceki Shell V-Power formülasyonlarına kıyasla yeni ve geliştirilmiştir. Emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerin oluşmasına karşı temizlenmesine yardımcı olur. Sürtünme azaltıcı moleküller, motorunuzun kritik parçalarına yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

6 Daha önceki Shell FuelSave Diesel formülü ile karşılaştırıldığında. Yakıt enjektörü gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerin oluşmasına karşı temizlenmesine yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, sürüş koşullarına ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

7 Daha önceki Shell FuelSave formülü ile karşılaştırıldığında. Sürtünme azaltıcı moleküller, motorunuzun kritik parçalarına yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, sürüş koşullarına ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Sürtünme azaltıcı moleküller, motorunuzun kritik parçalarına yardımcı olur. Herhangi bir garanti verilmez. 

Shell Yakıtlarında Daha Fazlası

Shell V-Power Diesel

Dizel motorların ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak geliştirilen Shell V-Power Diesel’i keşfedin.

Shell V-Power Kurşunsuz

En gelişmiş verimlilik ve performans yakıtımız Shell V-Power Kurşunsuz’u keşfedin.