Sera üretiminin incelenmesi

Karbon Emisyonlarının Azaltılması

İşletmenizde karbon emisyonlarının azaltılması ve operasyonel verimliliğin artmasının işinizin performansı üzerinde pozitif etkisi bulunmaktadır.

Construction equipment and hillside

Dünya genelinde iklim değişikliği, karbon emisyonlarının azaltılması ve daha temiz enerji kaynaklarının kullanımı çok büyük önem arz etmektedir.

Birçok işletme, karbon emisyonlarını azaltmak istemesine karşın, faaliyetlerinde köklü değişiklikler yapmak için gereken kaynaklara sahip değildir. Ancak, operasyonlarında karbon salınımını azaltmanın farklı yolları da bulunmaktadır.

Madeni Yağlar:

Yakıt verimliliği ve daha düşük yakıt tüketimi sağlayan madeni yağlar, karbon ayak izini azaltmaya yardımcı olur.
Emisyonların ve maliyetlerin azaltılmasına yönelik artan talep, daha ileri teknolojiye sahip motor ve ekipmanların geliştirilmesine sebep olmaktadır. Bu ileri teknolojiye sahip motor ve ekipmanlar zorlu koşullarda iyi performans sağlayabilmek için yüksek ısı ve basınca dayanıklı madeni yağlara ihtiyaç duymaktadır.

Akıllı Fabrikalar:

Günümüzde teknoloji, ekipmanların ihtiyaçlarının uzaktan takip edilebilmesini ve farklı ekipmanların birbirleri ile iletişim kurmasını mümkün kılmaktadır.
“Nesnelerin İnterneti” (IoT) teknolojisinin sektörde daha geniş çapta uygulanması da işletmelerin faaliyetlerini daha akıllı ve daha sürdürülebilir şekilde yürütmelerine yardımcı olur.

Büyük Veri:

Bugün sektörün kullanımına sunulan veriler, ekipmanların ve endüstriyel süreçlerin çıktılarını analiz etme fırsatı sağlamaktadır. İşletmeler bu verileri kullanarak faaliyetlerini optimize etmek için çeşitli yollara odaklanmaktadır. Örneğin, ekipman verilerinin operasyon yöneticisine gerçek zamanlı olarak verilmesi, yöneticinin atıl zamanı minimize etmesine ve ekipmanların plansız duruşlarının azalmasına olanak sağlar.

Yapay Zeka:

Yapay zeka, yukarıda belirtilen operasyonel verinin toplanmasına ve işlenmesine, ekipman performansını arttırmak için tavsiyelerin gerçek zamanlı olarak adapte edilmesine yardımcı olur.

Doğa Bazlı Çözümler:

Karbon emisyonlarının azaltılmasının bir yolu da karbon kredilerinin satın alınmasıdır. Bu krediler, doğaya yönelik yaptığı yatırımlar sonucunda karbon emisyonlarının azaltılmasına olanak sağlayan firmalardan satın alınabilir. [metnin NBS sayfasına bağlantısı].

Ekipman verilerinin operasyon yöneticisine gerçek zamanlı olarak verilmesi, yöneticinin atıl zamanı minimize etmesine ve ekipmanların plansız duruşlarının azalmasına olanak sağlar.

İlişkili İçerik

Karbon Emisyonlarınızı Azaltmak İçin Her Zaman İşletmenizin Gelirlerinden Ödün Vermek Zorunda Değilsiniz

İşletmeler, performans ile emisyonların salınımını nasıl dengeliyorlar?

Sürdürülebilirliği Desteklemeye Yönelik Ürün ve Hizmetler

Shell Madeni Yağ Çözümleri’nin sürdürülebilirliği destekleyen ürün ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi alın.

Madeni Yağların Sürdürülebilirliğe Katkısı Hakkında Bilinmesi Gereken Beş Madde

Motor yağlarını değiştirerek yakıtta ne kadar tasarruf edebilirsiniz? Daha fazlasını öğrenmek için tıklayın.

Sürdürülebilirlikle iİgili Sıkça Sorulan Sorular

Madeni yağlar ve sürdürülebilirlikle ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları

Shell’de Sürdürülebilirlik

Shell’de Sürdürülebilirlik Ne Anlama Geliyor

Shell’de sürdürülebilirliğin ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi alın.
Gelecek için, daha fazla ve daha temiz enerji sağlanması

Doğa Bazlı Çözümler

Shell’in net sıfır enerjili işletme haline gelme arzusunun bir parçası olarak doğaya nasıl yatırım yaptığını keşfedin.