Whitepaper cover

Etkili bakım stratejileriyle verimliliğin artırılması

2025 yılına gelindiğinde, küresel plastik enjeksiyon endüstrisinin 496 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Toplam 122 milyar dolarlık kısmı, aynı zaman en hızlı gelişmekte olan bölgelerden biri Avrupa’dır. İşletmeler için gelişen pazarlar, Endüstri 4.0 teknolojileri ile ilerlemeye daha da yardımcı olacağı güçlü büyüme fırsatları anlamına gelmektedir.

Yeni teknolojilerdeki hızlı gelişmeler, geleceğin 'akıllı fabrikalarına' doğru ilerlememize yol açıyor. Bu adım, işletmelerin atarken heyecan duyacakları ancak aynı zamanda zor bir adımdır. Yüksek yatırım maliyetleri ve personel becerilerini güncelleme ya da arttırma gereksinimleri, işletme için kritik olup, yeni yüksek değerli ekipman yatırımında güçlü bir geri dönüş elde edilmesini güvence altına alır.

Piyasanın büyüme fırsatlarından yararlanmak için işletmeler, uzun vadede tasarruf için Toplam Yatırım Maliyetleri hesaplamalıdır. En önemlisi kısmı, arızaya ve maddi kayıplara yol açabilecek vernik ve çamur oluşumu, yağa su karışması ve havayı uzaklaştıramama sorunları gibi ekipman zorluklarıyla Lubricants mücadeleye yardımcı olan etkili bir bakım planı uygulamaktır.

Bu raporda Shell, yüksek performanslı yağlama ve bakım hizmetlerinin, arıza riskini nasıl azaltacağını ve yoğun üretim miktarları içeren plastik enjeksiyon kalıplama sektöründe işletmelerin verimlilik artışı sağlamasına nasıl yardımcı olacağını ortaya koymaktadır.

Hemen indir

Biliyor muydunuz?

 • Kötü bakım, bir fabrikanın verimliliğini %5-%20 oranında azaltabilir

  Bir işletme olarak, dikkate alınması gereken çok sayıda operasyonel faktör vardır. Ekipman bakımı bunlardan birisidir ve gereken önceliğin verilmez ise verimliliği ve dolayısı ile maliyetler üzerinde önemli olumsuz sonuçlara yol açabilir.

  Örneğin, yüksek performanslı hidrolik yağ ile yalnızca sistem genelinde mekanik güç iletimi sağlanmaz, aynı zamanda plastik enjeksiyon kalıplama makinesinin kalbindeki hareketli parçaların da korunması sağlanır.

 • Ekipman arızalarının %50 ile %70’i hatalı hidrolik yağların kullanılmasından kaynaklanmaktadır

  Hidrolik sistemlerin yüksek basınçlarda, değişken sıcaklıklarda ve çoğu zaman da zorlu koşullarda çalışırken en yüksek performansı sağlamaları beklenir.

  Doğru hidrolik yağ seçiminin arızaları önleyerek daha iyi ekipman korumasında ve uzun yağ ömrü sunarak maliyetleri düşürmede olumlu bir etkisi vardır.

 • Operatörlerin %78'i bakım personelinin etkili ekipman yağlama konusunda eğitimden yarar sağlayacağını düşünüyor

  Genel imalat endüstrisinde, bilgiyi paylaşmak ve sektördeki büyümenin kilidini açmak için birlikte çalışmak esastır.

  Endüstri 4.0'ın benimsenin üretim alanında oluşturduğu gelişme devam ettikçe, kişilerin başarılı olmak için gereken bilgilerle donatılmış olduklarından emin olmaları her zamankinden daha önemlidir. Shell madeni yağlar ekibi, 260'dan fazla teknik uzman ağıyla müşterileri için yağ seçimi ve uygulama uzmanlığı ile eğitim sağlamaya odaklanmıştır.

Plastik ambalajlama sektöründe kanıtlanmış müşteri deneyimi

Plastik ambalaj üreticisinin Shell Tellus S3 M kullanarak yağ değişim süresini nasıl iki katına çıkardığını öğrenin.  

Ahmet Güven ile Shell Tellus Almanya Saha Denemesi | Shell Global

Hidrolik Yağlar ve Sirkülasyon Yağları Ürün Uygulama Uzmanı Ahmet Guven’in daha düşük kalitedeki yağların verdiği zararları ve kullanılan yağın temizliğinin verim ve maliyete olan etkisini nasıl değerlendirdiğini öğrenin.

  

İmalat Sektörü için Shell Madeni Yağlar

Dişli yağları

Dişli yağları, Shell Omala

Dişli yağları

Varlıkların ömrünü uzatma, arızaları önleme ve makinelerinizin verimini artırma yollarını görmek için Shell'in dişli yağı yelpazesini inceleyin.

Shell Omala dişli yağları hakkında daha fazla bilgi alın

Kompresör yağları

Kompresör yağları, Shell Corena

Kompresör yağları

Teknik gereksinimleriniz ve çalışma şartlarınız ne olursa olsun, Shell'in ekipman yatırımınızdan en iyi dönüşü elde etmenize nasıl yardımcı olacağını keşfetmek için kompresör yağları ürün yelpazemizi inceleyin.

Shell Corena kompresör yağları hakkında daha fazla bilgi alın

Gres yağları

Gres yağları, Shell Gadus

Gresler

Gresiniz ne kadar uzun süre dayanırsa, parçalarınız o kadar uzun süre dayanır ve ekipmanınızın yağlama bakımı o kadar az olur. Shell Gadus greslerinin tüm çeşitleri ile, ihtiyaçlarınıza en iyi cevap veren gresi seçebilirsiniz.

Shell Gadus gres yağları hakkında daha fazla bilgi alın

Hidrolik Yağlar

Hidrolik yağlar, Shell Tellus

Hidrolik Yağlar

Yeni nesil sentetik, külsüz teknolojiyle üretilen Shell hidrolik yağlarının, hidrolik sistemlerinizin verimliliğinin sürdürülmesine, hatta daha iyi verim elde edilmesine nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Shell Tellus hidrolik yağları hakkında daha fazla bilgi alın

Kızak yağları

Kızak yağları, Shell Tonna

Kızak yağları

Shell ürün yelpazesinden daha yüksek kaliteli bir kızak yağı seçerek bakım maliyetlerinizi ve üretim kaybı zamanlarını azaltabilirsiniz.

Shell Tonna kızak yağları hakkında daha fazla bilgi alın

Sektörlerde Kullanılan Yağlar Hakkında Daha Fazla Bilgi

Madeni Yağlar Ürün Portföyü

Doğru yağlayıcıyı kullanmanın, ekipman verimini maksimuma çıkarmakta, araç ömrünü uzatmakta ve duruş süresini azaltmakta nasıl önemli tasarruflar sağlayabildiğini keşfedin.

Teknik Bilgi Föyleri

Ürünlerimizle ilgili önemli teknik ve emniyet bilgilerini bulun.