Shell Rimula R6 M ürün fotoğrafı

yağlayıcılar

Asit korozyonuna, tortuya ve aşınmaya karşı mükemmel koruma

Çalışma şartlarınız ne kadar sıcak, soğuk, eğimli, tozlu, çamurlu veya uzun olursa olsun, yağınızın tüm koşullar altında motorunuzu koruyacağını bilmek istersiniz. 

Shell Rimula ağır hizmet dizel motoru yağlarının Dinamik Koruması üç kritik alanda kesinitisiz çalışır:

  1. Asit kontrolü– performansı kanıtlanmış katkı maddeleri, yakıt yanarken oluşan asitlerden kaynaklanan korozyona karşı korumaya yardımcı olur.
  2. Tortu kontrolü - motoru sürekli performans ve uzun ömür sağlayacak şekilde temiz tutar.
  3. Aşınma kontrolü - hareketli metal motor parçalarını birbirinden ayrı tutarak motor ömrünü uzatır

Shell Rimula R6 M

Asit/korozyon, kir/tortu ve aşınmaya karşı Shell Rimula R6 M bakım tasarrufu

Bakım masraflarını kontrol altında tutmak isteyen filo yöneticileri için ideal bir seçim olan Shell Rimula R6 M, Euro 2, 3 ile bazı Euro 4 motorları dahil farklı birçok araç üreticisi ve motor teknolojisi için tek bir yağ çözümü sunar. Geleneksel SAE 15W-40 yağları ile kıyaslandığında, ayrıca yakıt tasarrufunun artmasına katkıda bulunabilir.

Koruyucu güç

Uzun yağ değişim aralığı sağlayan ve lider motor üreticilerinin onayını alan Shell Rimula R6 M, asit korozyonu, tortu ve aşınmaya karşı mükemmel koruma sağlar.

Gelişmiş katkı aktivasyonu

Sentetik baz yağı teknolojisinin özel katkı maddesi teknolojisiyle birlikte kullanılması, motor yağı katkı maddelerinde bulunan temel bileşenlerin etkinliğinde bir artışla sonuçlanabilir.

Shell Rimula R6 M, bu gelişmiş katkı maddesi etkileşiminden yararlanarak, gelişmiş motor yağı formülünün performansını daha da artırır. Laboratuvar simülasyonları, özellikle oksidasyona karşı %30'a kadar bir etkinlik artışı olduğunu ve kurum kaynaklı kalınlaşmanın büyük ölçüde daha iyi kontrol altına alındığını göstermiştir.

Shell Rimula R6 M'yi kullanmalı mısınız?

Shell Rimula R6 M karayolu uygulamaları için tavsiye edilir ve Mercedes-Benz ve MAN tarafından üretilen modern düşük emisyonlu motorların kullanıldığı araçlarda geniş bir nakliye ve taşımacılık uygulamaları yelpazesi için özellikle uygundur.

Shell Rimula R6 M, ayrıca Cummins, Mack ve birçok Japon motor tipinin yanı sıra Volvo, Renault, DAF, Scania ve Iveco gibi diğer Avrupa üreticilerinin gereksinimlerini karşılamakta ya da daha iyi performans göstermektedir. Caterpillar motorlarında tavsiye edilmemektedir.

En yeni düşük emisyonlu motorlarda, özellikle egzoz dizel partikül filtreleri (DPF) ile donatılmış olanlarda, gelişmiş performans ve koruma için Shell Rimula R6 LM veya LME gelişmiş düşük emisyonlu ürünlerimizin kullanılmasını öneriyoruz. 

Teknik özellikler ve onaylar

SAE Viskozite Sınıfı: 10W-40

API: CF; ACEA: E7, E4; Cummins: CES 20072; Deutz: DQC IV-05; Mack: EO-M+; MAN: M3277;

MB Onayı: 228.5; MTU: Kategori 3; Renault kamyonları: RXD; Scania: LDF-2; Volvo: VDS-3.

Yukarıda belirtilen ürün spesifikasyonları zaman zaman değişebilir ve bazıları lokal portföyde satışta olmayabilir.  Aracınız için ürün portföyümüzden spesifik bir öneri almak için lütfen ücretsiz çevrim içi yağ öneri aracımız  Shell Lubematch 'ı kullanın.

Öne çıkan içerik

Aracınız için doğru yağı bulun

Aracınıza doğru yağını bulmak için Shell LubeMatch aracımızı kullanın.

SHELL MOBİL UYGULAMASI

Seyahat destinasyonlarından uzman araç bilgilerine ve bu ikisi arasındaki her şeyde yanınızdayız.