Shell Rimula R6 LM ürün fotoğrafı

yağlayıcılar

Düşük emisyon ve bakım masraflarından tasarruf

Çalışma şartlarınız ne kadar sıcak, soğuk, eğimli, tozlu, çamurlu veya uzun olursa olsun, yağınızın tüm koşullar altında motorunuzu koruyacağını bilmek istersiniz. 

Shell Rimula ağır hizmet dizel motoru yağlarının Dinamik Koruması üç kritik alanda durmaksızın çalışır:

  1. Asit kontrolü– performansı kanıtlanmış katkı maddeleri, yakıt yanarken oluşan asitlerden kaynaklanan korozyona karşı korumaya yardımcı olur.
  2. Tortu kontrolü - motoru sürekli performans ve uzun ömür sağlayacak şekilde temiz tutar.
  3. Aşınma kontrolü - hareketli metal motor parçalarını birbirinden ayrı tutarak motor ömrünü uzatır

Shell Rimula R6 LM

Shell Rimula R6 LM, hareketli parçaların ayrı tutulmasını sağlamak için basınca karşı direnç sağlamaya yardımcı olarak aşınmayı azaltır

Shell Rimula R6 LM, dizel ve CNG ile çalışan ağır hizmet kamyon ve otobüs filosu işletmecilerinin teknik ve işletme ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi bir teknoloji çözümü sunar. Çok yönlü koruma sağlayan Shell Rimula R6 LM, aşağıdakiler yoluyla etkili ulaştırma faaliyetlerine katkıda bulunabilir:

Düşük emisyon: araç esmiyon sisteminin performans ve ömrünü uzatmak için katalizör ve partikül filtresi uyumlu.

Bakım masraflarından tasarruf : bakım ve envanter masraflarının yönetilmesine ve atık yağın azaltılmasına yardımcı olan uzun yağ değişim aralığı ve çok yönlülük.

Koruyucu güç

Shell Rimula R6 LM koruma sağlamak için üç aşamalı bir yaklaşım kullanır:

  1. Daha fazla katkı aktivasyonu için sentetik tekonoloji bazlı yağlar
  2. Benzersiz katkı teknolojisi
  3. Aşınma önleme güçlendirici özel sistem.

Bu üç faktör birlikte çalışarak dayanıklılıktan ödün vermeksizin olağanüstü performans ve uzun yağ değişim aralığı sunar.

Düşük SAPS formülü ayrıca egzoz katalistlerini korur ve CNG ile çalışan motorlarda tortu oluşumunun kontrol altına alınmasına yardımcı olur, böylece karma yakıt kullanan, düşük emisyonlu kamyon ve otobüs işletmecileri için ideal bir tercih haline gelir.

Sizin korumanız - bizim tecrübemiz

Shell Teknoloji uzmanları, yüksek stresli alanlarda ekstra koruma sağlayan özel bir aşınma önleyici güçlendirici geliştirmiştir. Bu sistem, laboratuvar simülasyonlarında aşınmanın %50'ye kadar azalmasına yardımcı olabilmektedir.

Düşük emisyon

Egzoz emisyon kontrol sistemlerinizin performansının korunması sadece, taşıtlarınızın yasal gereklere uygunluğunu sağlamak açısından değil, verimli çalışma sağlamak açısından da önemlidir. Örneğin tıkalı dizel partikül filtreleri (DPF) aslında yakıt tüketimini artırabilir. Shell Rimula R6 LM, en yeni ve geleceğin taşıt teknolojilerinin verimliliğinin sürdürülmesini sağlayacak şekilde düşük kül ve kükürt oranlarıyla formüle edilmiştir.

Mercedes-Benz, MAN ve diğer OEM'lerin kükürt ve fosfor içeriğinin sınırlanması gereksinimlerinden daha iyi özelliklere sahip Shell Rimula R6 LM test edilmiş ve koruma sağladığı kanıtlanmıştır.

Emisyon kontrolü - faydaları

Yanlış yağın kullanılması, dizel partikül filtreleri gibi egzoz emisyon sistemlerinin ömrünü gerçekten kısaltabilir ve bakım masraflarını ve yakıt verimliliğini büyük ölçüde etkileyebilir. DPF tedarikçileri ve taşımacılık işletmecileri ile birlikte yürütülen testlerimiz, bunu kanıtlamıştır.

Uygulamadaki etki

Saha deneylerimiz, geleneksel yüksek küllü uzun ömürlü yağlara (genellikle ACEA E4/MB 228.5'e uygun) kıyasla
Shell Rimula R6 LM'nin DPF'nin tıkanma hızını yavaşlatabildiğini göstermiştir. Bu, daha düşük geri basınç anlamına gelmektedir ki bu da karşılık olarak daha az DPF bakımı ve/veya yakıt ekonomisi üzerinde daha az etki anlamına gelmektedir.

Bakımdan tasarruf

Shell Rimula R6 LM bakım masraflarının kontrolüne şu yollarla yardımcı olabilir: 

  • Daha uzun değişim aralıkları – atölyede daha az zaman. 
  • Artan motor dayanıklılığı –  daha az plansız bakım. 
  • Basitleştirilmiş motor yağı envanteri – neredeyse tüm motor, dizel ve CNG markaları için tek bir yağ.

Shell Rimula R6 LM'nin, Mercedes-Benz ve MAN gibi motor üreticileri tarafından kullanılan kritik piston tortu testlerindeki mükemmel performansı, bu ve uzun yağ değişim süresiyle ilgili diğer spesifikasyonlar için onay almasını sağlamıştır.

Shell Rimula R6 LM'nin aşınmaya karşı üstün performansı, piston ve karter tortu kontrolü ile birlikte uzun ve güvenilir motor ömrü sağlar. Örneğin, Mercedes-Benz OM 602A aşınma testinin gereksinimlerini belirgin bir şekilde aşar.

Shell Rimula R6 LM'yi kullanmalı mısınız?

Shell Rimula R6 LM, birçok karayolu, ağır hizmet uygulamalarında kullanılmaya uygundur. Birçok ABD, Avrupa ve Japonya motor üreticisinin ihtiyaçlarını karşılayan bu yağ, özellikle karma motor markalarına ve karma araç yaşlarına sahip filolarda olmak üzere, modern düşük emisyonlu taşıtlarda çok çeşitli nakliye ve taşımacılık gibi toplu taşıma uygulamaları için özellikle uygundur.

Mercedes-Benz, MAN ve Volvo'dan birçok markanın CNG ile çalışan ağır hizmet motorlarında kullanılması onaylanmıştır; böylece dizel ve benzin ile çalışan karma taşıtlara sahip toplu taşıma filolarında kullanıma uygundur.

Shell Rimula R6 LM, API CI-4, ACEA E6 ve E7 gibi endüstri spesifikasyonlarının performans gereklerinden daha iyi bir performansa sahiptir ve dizel partikül filtresi (DPF) takılı taşıtlar için özellikle tavsiye edilmektedir.

Teknik özellikler ve onaylar

SAE Viskozite Sınıfı: 10W-40

ACEA:E7, E6,E4-99; API: CI-4, CH-4, CG-4, CF-4 Caterpillar: ECF-1-A; Cummins: CES 20077; DAF: Şu spesifikasyonlara uygundur: ACEA E6 & E4-99; Mack: EO-M+; MAN: 3477, 3271-1; MB Onay: 228.51, 226.9; MTU; Kategori 3.1; Renault Kamyonları: RD-2; Volvo: CNG, VDS-2.

Yukarıda belirtilen ürün spesifikasyonları zaman zaman değişebilir ve bazıları lokal portföyde satışta olmayabilir.  Aracınız için ürün portföyümüzden spesifik bir öneri almak için lütfen ücretsiz çevrim içi yağ öneri aracımız  Shell Lubematch'ı kullanın.

R6 LM yağları nasıl güvenli bir şekilde kullanılır?

Shell Rimula R6 LM yağlarının, önerilen uygulamaya göre uygun şekilde kullandığınız sürece ciddi bir sağlık ya da güvenlik tehlikesi arz etmesi olası değildir. Cilde temasından kaçınmanız ve kullanılmış yağa karşı dayanıklı eldivenler giymeniz gerekir. Yağın cildinize temas etmesi durumunda, derhal sabunlu su ile yıkayın. Kullanılmış yağları atmak için yetkili bir toplama noktasına götürün. Toprağa, kanalizasyona ya da suya dökmeyin.

Öne çıkan içerik

Aracınız için doğru yağı bulun

Aracınıza doğru yağını bulmak için Shell LubeMatch aracımızı kullanın.

SHELL MOBİL UYGULAMASI

Seyahat destinasyonlarından uzman araç bilgilerine ve bu ikisi arasındaki her şeyde yanınızdayız.