Shell Rimula R4 L ürün fotoğrafı

yağlayıcılar

Düşük emisyon, uzun ömür ve daha fazla koruma

Çalışma şartlarınız ne kadar sıcak, soğuk, eğimli, tozlu, çamurlu veya uzun olursa olsun, yağınızın tüm koşullar altında motorunuzu koruyacağını bilmek istersiniz. 

Shell Rimula ağır hizmet dizel motor yağlarının Dinamik Koruması üç kritik alanda durmaksızın çalışır:

  1. Asit kontrolü– performansı kanıtlanmış katkı maddeleri, yakıt yanarken oluşan asitlerden kaynaklanan korozyona karşı korumaya yardımcı olur.
  2. Tortu kontrolü - motoru sürekli performans ve uzun ömür sağlayacak şekilde temiz tutar.
  3. Aşınma kontrolü - hareketli metal motor parçalarını birbirinden ayrı tutarak motor ömrünü uzatır.

Shell Rimula R4 L

Shell Rimula R4 L, aşınma, tortu ve oksidasyona karşı gelişmiş direnç gösteren en son nesil teknolojiden yararlanmaktadır. Yüksek performanslı Group II baz yağlarından üretilmiştir, mevcut en gelişmiş 15W-40 motor yağ teknolojilerinden biridir ve esas itibarıyla tüm taşıtlar için uygundur. Bu, esas itibarıyla tüm motor tipleri ve taşıt türleri için uygun olan bu yağın, size tek bir yağın rahatlığını sunabilecek kadar çok yönlü olması anlamına gelmektedir.


Koruyucu güç

Shell Rimula R4 L, işletmecilere geleneksel viskozite nıfı olan SAE 15W/40 bir motor yağında ulaşılabilen en yüksek koruma düzeylerinden birini sunmaktadır. Bunun yanı sıra, düşük SAPS formülü katalizörlerin ve dizel partikül filtrelerinin korunmasına yardımcı olur.

Düşük emisyon ve maliyette azalma

Egzoz emisyon kontrol sistemlerinizin performansının korunması sadece taşıtlarınızın yasal gereksinimlere uygunluğunu sağlamak açısından değil, verimli çalışma sağlamak açısından da önemlidir. Örneğin tıkalı dizel partikül filtreleri (DPF) aslında yakıt tüketimini artırabilir. Shell Rimula R4 L, en yeni ve geleceğin taşıt teknolojilerinin verimliliğinin sürdürülmesini sağlayacak şekilde düşük kül ve kükürt oranlarıyla formüle edilmiştir.

Daha uzun ömür

Shell Rimula R4 L, en ağır koşullarda bile sürekli koruma sağlayan ısıl ve mekanik stres ile bozulmaya karşı özel bir direnç gösterecek şekilde formüle edilmiştir.

Shell Rimula R4 L'de yer alan güçlü etkili antioksidanlar, eski nesil yağlara göre (örneğin API CI-4/ACEA E7) ısı yoluyla bozulmaya karşı artan bir direnç göstermek için yüksek kaliteli Group II baz yağlarının kullanılmasıyla daha da güçlendirilmiştir.

Shell'in diğer yüksek kaliteli ağır hizmet dizel motor yağlarında olduğu gibi, Shell Rimula R4 L'de de son derece dayanıklı viskozite geliştiriciler kullanılmaktadır. Özel olarak tasarlanmış bu moleküller, valf ve dişli mekanizmaları gibi motorun yüksek stres altındaki diğer kısımlarında yırtılmaya karşı direnç göstermektedir. Bu, daha tutarlı ve güvenilir bir yağlama ve koruma sağlayarak, yağın piyasadaki diğer birçok yağa kıyasla viskozitesini daha iyi muhafaza ettiği anlamına gelmektedir.

Daha iyi koruma

Shell Rimula R4 L, eski nesil yağlar ile karşılaştırıldığında önemli oranda daha yüksek aşınma ve tortu kontrolü sağlar.

Shell Rimula R4 L, Cummins ISM motor testinde*, sadece gereksinimleri karşılamakla kalmamakta, aynı zamanda testin gereksinimlerini de yerine getiren diğer yağlara göre gözle görünür bir şekilde daha az aşınmaya neden olduğunu göstermektedir.

Shell Rimula R4 L, aşınmaya karşı önceki nesil yağlardan önemli ölçüde daha yüksek seviyelerde koruma sağlar, bu anlamda Cummins ISM testi* gibi birçok alanda kritik yıpranma gereksinimlerinden üstün bir koruma sağlamanın yanı sıra testi geçen yağlardan gözle görülür ölçüde daha az aşınma gösterir.

*Test, API CJ-4, ACEA E9 (öngörülen) ve Volvo ve Mercedes-Benz düşük-SAPS spesifikasyonlarına dahildir

Neredeyse sıfır tortu

Shell Rimula R4 L ve yüksek derecede aktif külsüz dispersanları olağanüstü temizlik ve tortu kontrolü sağlıyor. Bu, 25 milyon kilometreyi aşan karayolu testlerinde kanıtlanmıştır. Örneğin Mercedes-Benz motorlarında, külbütör kapaklarında ya da yağ haznelerinde neredeyse hiç tortuya rastlanmamıştır, bu da motor çalışmasının daha verimli olmasını ve bakım maliyetlerinin daha düşük olmasını sağlamaktadır.

Shell Rimula R4 L'yi kullanmalı mısınız?

• ABD 2007, Euro 2,3,4 ve 5 uygulamaları dahil olmak üzere tüm karayolu kamyon ve otobüs uygulamaları için uygundur. Rimula R4 L, son derece farklı çeşitte taşıt üreticisinin onayı sayesinde, lojistik ve envanter anlamında fayda sağlayarak, karma taşıt üreticilerinin yer aldığı filolar için tek yağlı bir yağlama çözümü sunabilir.

• Dizel ile çalışan orta ve hafif ticari araçlarda, özellikle dizel partikül filtresi takılı olanlarda mükemmel bir çözümdür.

• Caterpillar, Cummins, Deutz ve MTU gibi lider tarım ve inşaat ekipmanı/motor üreticilerinin ihtiyaçlarına cevap verir.

Teknik özellikler ve onaylar

SAE viskozite numarası: 15W-40
API: CJ-4, CI-4+, CI-4, CH-4, CG -4, CF-4, ACEA: E7, E9; Caterpillar: ECF-2, ECF-3; Cummins: CES 20077, 81; DDC: 93K218; Deutz: DQC-III; MACK: EO-O PP; MAN: 3275; MB Onay: 228.3, 228.31; MTU: Kategori 2; Volvo: VDS-4, VDS-3.

Öne çıkan içerik

Aracınız için doğru yağı bulun

Aracınıza doğru yağını bulmak için Shell LubeMatch aracımızı kullanın.

SHELL MOBİL UYGULAMASI

Seyahat destinasyonlarından uzman araç bilgilerine ve bu ikisi arasındaki her şeyde yanınızdayız.