Shell Rimula R2 Extra

yağlayıcılar

Dayanıklı, uzun süreli etki

Çalışma şartlarınız ne kadar sıcak, soğuk, eğimli, tozlu, çamurlu veya uzun olursa olsun, yağınızın tüm koşullar altında motorunuzu koruyacağını bilmek istersiniz.

Shell Rimula ağır hizmet dizel motor yağlarının Dinamik Koruması üç kritik alanda kesintisiz çalışır:
1. Asit kontrolü– performansı kanıtlanmış katkı maddeleri, yakıt yanarken oluşan asitlerden kaynaklanan korozyona karşı korumaya yardımcı olur.
2. Tortu kontrolü - motorun sürekli performans ve uzun ömür sağlayacak şekilde temiz tutulmasına yardımcı olur.
3. Aşınma kontrolü - hareketli metal parçaları birbirinden ayrı tutarak motor ömrünü uzatır.

Shell Rimula R2 Extra

Shell Rimula R2 Extra Dinamik Koruma motor yağlarında motorunuzun ihtiyaçlarına göre tepki veren, kanıtlanmış katık kombinasyonları kullanılıyor. Bu yağlar, ilave koruma ve uzun ömür için geliştirilmiş asit kontrol sistemi içerir. Her bir özel katkı maddesi, tortu ve aşınmaya karşı güvenilir ve istikrarlı koruma ile dayanıklı, uzun süreli korumaya yardımcı olmak için ihtiyaç olduğunda koruyucu enerjisini serbest bırakır.

Koruyucu güç

Sadece güvenilir bir yağlayıcıdan çok daha fazlası olan Shell Rimula R2 Extra, ağır hizmet ve turboşarjsız uygulamalarının çoğunda uzun süreli etki sunar.

Ekstra asit kontrolü

Dayanıklı, uzun süreli etki sağlamak için Shell Rimula R2 Extra, API CF sınıfı motor yağlarına kıyasla %33'e kadar daha fazla asit ve korozyon koruması sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

R2 Extra motor yağları nasıl güvenli bir şekilde kullanılır?

Shell Rimula R2 Extra motor yağlarının, önerilen uygulamaya göre uygun şekilde kullandığınız sürece ciddi bir sağlık ya da güvenlik tehlikesi arz etmesi olası değildir. Cilde temasından kaçınmanız ve kullanılmış yağa karşı dayanıklı eldivenler giymeniz gerekir. Yağın cildinize temas etmesi durumunda, derhal sabunlu su ile yıkayın. Kullanılmış yağları atmak için yetkili bir toplama noktasına götürün. Toprağa, kanalizasyona ya da suya dökmeyin.

Shell Rimula R2 Extra motor yağları şu uygulamalarda kullanım için uygundur:
•  Turboşarjsız motorların kullanıldığı, özellikle de orta ile yüksek seviyede kükürtlü yakıt kullanılan orta ve ağır hizmet araçların birçoğu.
• Turboşarjsız motorların kullanıldığı, şehir içi toplu taşıma otobüsleri gibi dur kalk sürüş koşulları.
• Shell Rimula R2 Extra'daki gelişmiş asit kontrol sistemi sayesinde bu yağ, daha düşük kaliteli yakıt kullanılan tarım traktörleri ve hafif ila orta büyüklükteki inşaat ekipmanları gibi arazi uygulamaları için özellikle uygundur.

Öne çıkan içerik

Aracınız için doğru yağı bulun

Aracınıza doğru yağını bulmak için Shell LubeMatch aracımızı kullanın.

SHELL MOBİL UYGULAMASI

Seyahat destinasyonlarından uzman araç bilgilerine ve bu ikisi arasındaki her şeyde yanınızdayız.