İpuçları & Tavsiyeler

 1. Tam sentetik motor yağının faydalarını anlayın
  Sentetik bir motor yağı kullanmak, motorun uzun süreli performans ve koruma sağlamasına yardımcı olabilir. Shell Helix Ultra doğal gazdan üretilen tam sentetik motor yağı, doğal gazı daha güçlü moleküler bağlara sahip saf bir baz yağa dönüştüren devrim niteliğinde bir gazdan sıvıya dönüşüm işlemiyle formüle edilmiştir.
 2. Ne tür bir motora sahip olduğunuzu ve onu korumak için neye ihtiyacınız olduğunu öğrenin
  Turboşarjlıdan süperşarjlıya kadar sahip olduğunuz motor tipi, aracınız için seçmeniz gereken motor yağı türünü belirlemede önemli bir rol oynar. Motor yağı seçerken, motorunuzu mümkün olan en iyi şekilde koruyacağından emin olmanız gerekir.
  Shell Helix Ultra tam sentetik motor yağının benzersiz özellikleri sayesinde, ne kadar zorlu olursa olsun sürüşün keyfini çıkarabilmeniz için uzun süreli motor performansı ve koruması sağlayacak olan bu motor yağını yüksek performanslı motorlara1 sahip sürücüler bile gönül rahatlığıyla seçebilir. Shell Helix buna ek olarak düşük viskoziteli, düşük sürtünmeli formülasyonlara sahiptir ve bu da %3,3'e kadar daha fazla yakıt tasarrufu2 sağlayabilir.
 3. Sürüş alışkanlıklarınızı öğrenin
  Günümüzün sürüş alışkanlıkları motorlar üzerinde ek yükler yaratmakta ve bu da motor yağlarının rolünü daha da önemli hale getirmektedir. İster modern şehirlerin dur-kalk trafiği olsun, isterse kırsal alanda açık yollarda sürüş olsun, motorunuzun ihtiyaçları her yolculukta farklılık gösterecektir, bu da motor yağınızın her sürüş deneyiminin üstesinden gelebilmesini gerekli kılmaktadır.
  Shell Helix Ultra, ister şehir içinde ister maceralı arazi sürüşlerinde olsun, tüm sürüş koşullarında performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır, böylece sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.
 4. Motorunuzu zorluklardan koruyun
  Eğer sürüş tutkunuz sizi en uç noktalara götürüyorsa, soğuk çalıştırma ve motor stresinden kaynaklanan ısı gibi motor performansını etkileyen tüm sıcaklık streslerine karşı motorunuzu koruduğunuzdan emin olmanız önemlidir. Tam sentetik Shell Helix Ultra, -40 derecenin altında bile üstün düşük sıcaklık akışına sahiptir. Düşük viskozitesi, daha kolay çalıştırma ve daha hızlı motor ısınması için düşük sıcaklıklarda 3 kata kadar daha hızlı akmasını sağlar. Tam sentetik Shell Helix Ultra 1000°C'ye kadar sıcaklıklarda da güçlü kalarak motorun performansını ve önemli motor parçalarının korunmasına yardımcı olur.

  Doğru binek araç motor yağını seçmek için Shell LubeMatch uygulamasını keşfedin.
  1 ACEA C5 spesifikasyonu SAE 0W-20 ile karşılaştırılan DV6C (CEC L-106-16) ve OM646LA biyo test (CEC L-104-16) sonuçlarına dayanmaktadır.
  2 Sektör referans yağı ile karşılaştırılan ACEA M 111 Yakıt Tasarrufu sonuçlarına dayanmaktadır
  3ASTM D4684'e dayalı SAE J300 sınırı ile karşılaştırılmıştır
  4 ASTM D4684'e dayalı SAE J300 sınırı ile karşılaştırılmıştır

Öne çıkan içerik

Aracınız için doğru yağı bulun

Aracınıza doğru yağını bulmak için Shell LubeMatch aracımızı kullanın.

Sıkça sorulan sorular

Aracınız için doğru otomobil motor yağını seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Motor yağı ile ilgili sorularınızı cevaplamanıza yardımcı olması için sıkça sorulan sorularımıza bakın.

SHELL MOBİL UYGULAMASI

Seyahat destinasyonlarından uzman araç bilgilerine ve bu ikisi arasındaki her şeyde yanınızdayız.