Mediacat tarafından bu sene 16.sı düzenlenen, hem “yaratıcılığı” hem de “etki”yi değerlendiren Felis 2021 Ödülleri bu sene 4220 rekor başvuru sayısına ulaşarak 380 şirket dahiliyeti ile gerçekleştirildi. Toplamda 17 bölüm ve 409 farklı kategoriden oluşan ödül töreninde, projeler 17 juri başkanı ve 289 juri üyesinin değerlendirmesinden geçerek ödül almaya hak kazandılar.

Biz de Shell & Turcas olarak “Shell’de Kadın Enerjisi” sosyal yatırım programımız için yürüttüğümüz etkili iletişim stratejileri ile Felis 2021’de “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde ödül almaya hak kazandık.

“Shell’de Kadın Enerjisi”

Shell’in tüm politikalarının temelinde kadın erkek ayırmaksızın tüm çalışanlar için eşitlik ilkesini sağlamayı hedeflemek yer alır. Cinsiyet dengesinin her uzmanlık alanında sağlanmasını amaçlayan ve mesleğin cinsiyeti olmadığına inanan Shell, 2018 senesinde sektörde bir ilki gerçekleştirerek “Shell’de Kadın Enerjisi” programını başlattı ve Türkiye genelinde faaliyet gösteren istasyonlarında Mart 2018’den bu yana 4000’in üzerinde kadına istihdam fırsatı yarattı.

Shell & Turcas'ın faaliyet gösterdiği tüm illerde yürütülen “Shell’de Kadın Enerjisi”nde kadınlara istasyon yöneticisi, ön saha satış elemanı, market satış elemanı, vardiya amiri, temizlik görevlisi, muhasebe elemanı ve idari işler uzmanı gibi farklı pozisyonlarda çalışma olanağı veriyoruz. Adayların işe alım süreçleri İŞKUR iş ve meslek danışmanları aracılığıyla gerçekleştiriliyor. İŞKUR’a yaptıkları başvuruları kabul edilen adaylara, alanında deneyimli Shell eğitim ekiplerimiz tarafından eğitim veriliyor. Sınıf ve işbaşı eğitimlerini tamamlayan adaylar istasyonlarımızda işbaşı yapıyor.