Depremin olduğu 6 Şubat tarihinden bugüne kadar çalışanlarımız, Shell & Turcas bayilerimiz ve madeni yağ distribütörlerimizle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz:

 • Bölgedeki çalışmalara katkıda bulunmak üzere AFAD’a 30 milyon TL bağışta bulunduk.
 • Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki çalışma arkadaşlarımızın destekleriyle münferit bağış kampanyaları organize edildi. Şirketimiz, bireysel bağışların toplam tutarı kadar, ek katkıda bulundu. Tüm bu katkılar ile 700 bin Avro’luk bir “Çalışan Destek Fonu” oluşturduk.
 • Akaryakıt, madeni yağ tedariki ve enerji ihtiyacını karşılamak üzere bayilerimizle birlikte hareket ederek 2000’in üzerinde yakıt tankerimizi bölgeye gönderdik. Ayrıca 16 köy tankeri ve 5 mobil istasyonumuzla hizmet alınamayan ve ulaşım zorluğu yaşanan bölgeler için akaryakıt ikmali sağladık. Bölgeye olan akaryakıt tedarikimizi faal olan istasyonlarımız vasıtasıyla kesintisiz olarak sürdürüyoruz.
 • AFAD koordinasyonuyla resmî kurumların arama kurtarma çalışmaları, bölgedeki hastaneler, aşevleri, gıda taşıyan ekipler, AKUT, GEA, TEGV, TOG, Ahbap başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının bölgedeki faaliyetleri için 25 milyon TL akaryakıt desteği sağladık.
 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı koordinasyonunda, İstanbul’dan İskenderun Limanı’na acil ihtiyaç malzemesi taşıyan 65 tırın bölgeye ulaşımını sağlayan Ro-Ro gemisinin yakıt ihtiyacını üstlendik. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin koordinasyonuyla bölgedeki halkımızın barınma ve tahliye ihtiyaçlarını karşılamak üzere İskenderun Limanı’na varan Osmangazi ve Orhangazi gemilerine akaryakıt desteği sağladık.
 • Bölgenin en öncelikli ihtiyacı olan barınma, hijyen ve temel gıda gereksinimlerine yönelik olarak;
  • Shell Kimya iş kolumuzun ürünü olan ve sünger üretiminde kullanılan Polyol maddesini temin ederek, sünger üreticisi olan bir müşterimizle 30.000 yatak ürettik.
  • Dezenfektan ürünlerinin hammaddesi olan ve Shell Kimya iş kolumuz tarafından üretilen, İzopropil alkol (İPA) kullanılarak, Organik Kimya ile ürettiğimiz 175.000 litre el dezenfektanını bölge halkının kullanımı için, Sağlık Bakanlığı’na teslim ettik.
  • Jeneratör, battaniye, uyku tulumu, su ve ekmek başta olmak üzere gıda yardımları ve taşınabilir bataryaları içeren temel ihtiyaç malzemelerini, Valilikler ve AFAD kanalıyla bölgedeki vatandaşlarımıza teslim ettik.
  • Shell Türkiye Gönüllülük Platformumuz kanalıyla Shell Türkiye çalışanlarımızın katıldığı bir bağış kampanyası düzenledik. Çalışma arkadaşlarımız kampanya dahilinde bölgeye nakdi ve ayni yardımlar gönderdiler, ayrıca yaptıkları kan bağışlarıyla da yardım çalışmalarına katkı sağladılar.

Türkiye’nin ilerlemesi ve gelişmesi için durmaksızın çalışan bir şirket olarak, yaşadığımız bu zor günlerin üstesinden hep birlikte geleceğimize inanıyoruz. Desteklerimizle ülkemizin yanında olmaya devam ediyoruz, tüm yaralar sarılana kadar da desteklerimize devam edeceğiz.