Shell Yeni Mezun Programı

Shell Yeni Mezun Programı'nın Teknik bölümünde iki ila üç yıl sürecek, sektör bazlı bir koçluk ve gelişim programına katılacaksınız. Global SüreçMühendisliği topluluğunun bir parçası olacak ve sunulan özel eğitim kapsamında sektörün dinamiklerini belirleyen süreç mühendisleri ile birlikte çalışabileceksiniz.

Birinci günden itibaren gerçek anlamda sorumluluk alarak ve problem çözme ve inovasyon yetkinliklerine sahip olanların sivrildiği, çığır açan Shell projelerinin parçası olabilirsiniz. Çalışma ortamımız ve topluluğumuz destekleyicidir: Shell'de size destek olmaya ve gerçekten mümkün olanın sınırlarını zorlamaya çalışıyoruz.

Süreç Mühendisliği

Süreç Mühendisliği, Shell'in iş kolları faaliyetlerinde hayati önem taşır ve ham hidrokarbonların geliştirilmesinde, üretiminde ve sonrasında ticari ürün haline gelmek üzere işleme alınmasına yardımcı olur. Merak duyuyorsanız kimyasal süreçlerin tasarlanmasının, optimize edilmesinin, teçhizatın ve tesislerin işletilmesinin, laboratuvar ile fabrika verilerinin analiz edilmesinin ve yorumlanmasının parçası olabilirsiniz. Süreçmühendislerimiz aynı zamanda (hem karadaki hem de açık denizdeki) petrol ve gaz üretim tesislerine, rafinerilere ve kimya fabrikalarına teknik destek sağlamakta; fabrikaların ve yeni projelerin teknik bütünlüğünü güvence altına almakta; süreçgüvenliği konusunda tavsiyeler vermekte ve yeni kurulumları devreye almaktadır.

Görevler ve sorumluluklar


Shell'in dünya kalitesindeki mühendislik ekibinin bir parçası olarak karşılaşacağınız sorumluluklar çeşitlidir:

  • Teçhizatın ve tesislerin operasyonunun tasarımını ve optimizasyonunu sağlamak
  • Süreç güvenliği üzerine tavsiyelerde bulunmak
  • Yeni kurulumları devreye almak
  • Laboratuvar ve fabrika verilerini analiz etmek
  • Kontrol odasındaki operatörlerle birlikte çalışmak

Süreç mühendislerinin etki ettiği başlıca süreçler:

  • Arama ve Üretim
  • Gaz
  • Damıtma
  • Kimyasallar

Hangi görevi üstlenirseniz üstlenin gelecekteki global enerji sorunlarını çözmeye yardımcı olacaksınız.

Eğitim ve gelişim fırsatları

Programın amacı, başarılı bir Shell profesyoneli olmak için ihtiyaç duyduğunuz üst seviyede eğitim ve mentörlüğü size sunmaktır. İş başında, sınıfiçi ve online eğitimlerden oluşan bir birleşimin yanı sıra tam potansiyelinize ulaşmanızı sağlamak için ilerlemeniz düzenli olarak takip edilecektir.

Gelecekteki görevlendirmeler

Dünyanın yaşadığı enerji problemleri her geçen gün daha da karmaşık bir hal almakta, biz de yenilikçi düşünerek bu zorluklarla baş edecek geleceğin liderlerini arıyoruz. Siz Shell'deki kariyerinizdeilerlerken, biz de Shell Yeni MezunProgramı dahilindeki ilk görevlendirmenizin ardından size üç yıllık 'Shell İleri Seviye Teknik Programı'nı sunuyoruz. Bu eğitim programı net yapısıve tanımlı hedefleriyle, Shell'in teknik havuzunda daha üst düzey bir görev üstlenmeniz için ihtiyacınız olan becerileri size kazandıracaktır.

Süreç Mühendisliği, Shell için hayati önem taşır